Přejít na obsah

Hračky našeho dětství


leon

Doporučené příspěvky

Jo, teď si mi Lamiczko připomněl. Koloběžku Mewecar (DDR) po mně mají mé děti u babičky dodnes a je funkční, jezdí na ní, letos o vánocích bude slavit 40. A letos v létě jsem jí teprve vyměnil původní pláště Pneumant. Ne že by byly sjetý a zpuchřelý, ale zadnímu ruplo to lanko podél ráfku, takže se vyvalila duše.

 

Toho Zetora s valníkem mají taky u babičky dodnes a hrají si s ním.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 232
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ten jugoslávský Mercedes v provedení safari měl ve výbavě dokonce i funkční hever.

 

Jo, možná ho někde mám a mám po něm ještě tenhle klíč, kterej byl taky v tom nářadíčku (obrázky) a ten používám - parádně pasuje na ty distanční šroubky (uvnitř se závitem), který se v PC skříni dávaj mezi skříň a základní desku.

 

 

post-29826-0-91323800-1542789444_thumb.jpg

 

post-29826-0-66552600-1542789460_thumb.jpg

 

Jinak jsem si ještě vzpomněl: Měl jsem nejdřív ty hasiče a tam bylo nářadí kovový (lopaty, sekera, krumpáč...), ale u toho safari už to bylo z plastu, až na ten klíč právě :-(

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ještě jsem měl tuhle Škodu 1200 na bovden.Byla opravdu super.Svítily jí světla,daly se zapínat blinkry a klakson houkal.Bohužel asi po měsíci mi prasklo lanko řízení.Táta autíčko dal do garáže-dílny,že ho opraví.Pak mu tam ale bouchly piliňáky a shořely dveře od dřevěné skříně a autíčko vzalo za  své.

          http://starehracky.cz/katalog_detail.php?&kategorie=ITES&hracka=15

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten jugoslavsky Mercedes safari jsem mel taky. Super vybava, ale strasne tezkopadny auto. Skoro to nejezdilo.

 

Jeste jsem mel od teze firmy sportaka BMW M3, nadherna kara, ale zase tak nizke, ze to vsude drhlo o zem.

 

Cesky hracky na bowden mi prisly lepsi, mel jsem treba Liazku a pamatuju, ze jsem ji podle nejakyho navodu v ABC prestavoval na special Liaz Pariz-Dakar. No a Zetor. Jo a super tank T-56 na bowden z NDR, to fakt projelo vsude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ty jugoslávké Mercedesy jezdili špatně, protože byly zpřevodované moc dorychla. Takže maximálně v kuchyni po linu. 

Jinak jako první autíčko na dálkové ovládání jsem měl východoněmeckého Wartburga 353 v provedeiní policie. Ten byl super. Měl otevírací kapotu, klaxon a svítily mu světla. Pak přišla Škoda 110 R s otevíracími dveřmi. Problém u těchhle autíček byl v tom lanku, které brzy prasklo.

 

Ale s největší láskou vzpomínám na ten východoněmecký traktor, co sem dal Prischera. Ten se řídil přímo volantem, měl jednu rychlost vpřed, jednu vzad, ale hlavně neutrál! To mě bavilo nejvíc, nechat jenom zapnutý motor. A taky se daly regulovat otáčky. Valník se připojoval hřídelí, která byla taky hnaná, takže sklápění se ovládalo jenom takovou malou páčkou. Fakt to byla promyšlená hračka. 

 

No a zvláštní kapitolou byly hračky mechanické na klíček tuším, že z Kovodružstva Náchod. Měl jsem traktůrek, co měl taky řiditelnou přední nápravu volantem, tři rychlosti vpřed, jednu vzad a neutrál. Neuvěřitelné. Tehdy to stálo pár korun. Tyhle traktůrky se vyrábějí dodnes a stojí celkem balík. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...