Přejít na obsah

OWG Club


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

Dobry vlakno! Jedinej, kdo sem fakt patri, je Filo. U toho mam pocit, ze snad nikdy zadny jiny hodinky, nez ty jeho Rolby, nemel a mit nebude.

Rad bych se k necemu takovemu jako OWG jednou dopracoval, ale pro me zatim neexistuji ty perfektni kukacky, ktere by byly schopne vsechny ostatni z hnizda vystrnadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 244
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Dobry vlakno! Jedinej, kdo sem fakt patri, je Filo. U toho mam pocit, ze snad nikdy zadny jiny hodinky, nez ty jeho Rolby, nemel a mit nebude.

Rad bych se k necemu takovemu jako OWG jednou dopracoval, ale pro me zatim neexistuji ty perfektni kukacky, ktere by byly schopne vsechny ostatni z hnizda vystrnadit.

Volal mě někdo? :D

 

Já jsem se tady nehlásil, páč mám nějaké digitálky a staré Primky po předcích, které občas příjdou na ruku. Ale 115200 nosím tak 340 dní v roce. ;)

 

post-3194-0-52703000-1543427938_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tudor 79540. ) Black bay heritage. Na věky a spokojenost.

Foto bohužel momentálně nejsem schopen vyprodukovat.

Už to bude rok.

K tomu jen digi Timex na kolo a čundrtrip, které se ovšem chystám vyměnit za nějaké GWčka ) ale to se doufám nepočítá.

Takže krom pár dní 24/7 a 365/365 stále naprosté nadšení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K zápěstí od přirození? Ne. Vydělal jsem si a ně víceméně náhodoou a bolelo to. Kousl mě pes, (pudl), k bolestnému jsem něco přidal a bylo. Bylo, je a bude. V roce 2012 jsem je koupil tak levně, že je nemá smysl prodávat a ani nechci, bo jsem je slíbil dcerři (*2012), pod podmínkou, že dostane rozum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tohle je dobrý téma, i když moc OWG se tady asi nenajde. Pro mě je takovej OWG i člověk, co má třeba víc hodinek, ale vždy ho vidíte jen s jedněma, jako třeba Warren Buffett a YG DD. Někdo, kdo má vždy ten svůj "signature piece" a když si člověk představí toho člověka, tak si představí i ty hodinky. Je to takovej zvláštní druh symbiózy, přestože hodinky člověku nic emocinálně nedávaj, to je jen kus kovu s kolečkama uvnitř, ale vždycky jen vracej co do nich člověk emocionálně vloží. Já měl skoro rok brutální obsesi na své současné hodinky, která mám tři roky ve striktním OMW režimu a stále a ve stejné intenzitě funguje, že když se na ně podívám tak se mi zlepší nálada. Ne že bych měl pocit, že s nimi na zápěst dokážu všechno, jak píše pokud si dobře vzpomínám Jake ve svém Rolex Worldu, ale prostě mi zvednou náladu. A to je fakt k nezaplacení. Takže dokud tohle bude fungovat, tak je za nic měnit nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Lepší polovina mého já mi nedávno sdělila, že na světě existují i důležitější věci, než hodinky :-). Zmiňovala tuším něco jako bydlení a tak. Čili je dost možné, že místo toho abych řešil jestli chrona, (no)date, automat/manuál, budu brzy řešit jaký cihly, okna, podlahy a tak. 

 

Koncept OWG mi tedy začíná dávat smysl :-). Purista ale nebudu...PSII od táty a radio-solar Géčka na velmi hrubé zacházení si rozhodně nechám. Otázkou je, které pak vybrat jako ty definitivní na příštích pár let, než se z toho všeho oklepu. Začínám si v hlavě pomalu rovnat různé parametry, značky a tak.

 

Ti z Vás, kteří jste zvládli transformaci z hodinkových prostitutů na OWG - nějaké tipy do začátku? Na co se zaměřit, co zvážit, co neopomenout? Předem dík :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud hned v začátku napíše, že si chce nechat dvoje další hodinky, tak opravdu ne :-) Nicméně já moje Casia 5600, které mám k rybníku a na dovolené (běhání po kopcích na těžko) do hodinek taky nepočítám.

 

Kdybych si já musel vybrat jedny, tak to budou Eterny Heritage Military. Nafotit se asi moc nedají, ale jsou to jediné hodinky, které čím dýl mám, tak tím víc mě baví. A to jsem měl pár Omeg za trojnásobek atd. Universální (to bych pro OWG bral jako zásadní parametr) jak Explorery, jen o dost hezčí a levnější :-) MI mají ty Eterny teda definitivně nižší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle programově se z tebe ale OWG nestane. Podle mě bys měl začít tím, že si tyhle otázky přestaneš klást a vezmeš na ruku to, co je ti instinktivně nejmilejší.

 

U mně to jinak než programově nepůjde. Prostě nebudou prachy nazbyt to sypat do hodinek, takže potřebuju jedny, abych byl na dost dlouho v klidu, protože prostě nebudu mít na to, abych toho měl víc...Jiná logika v tom není :-).

 

 

No pokud hned v začátku napíše, že si chce nechat dvoje další hodinky, tak opravdu ne :-) Nicméně já moje Casia 5600, které mám k rybníku a na dovolené (běhání po kopcích na těžko) do hodinek taky nepočítám...

 

Jako starý Primky od táty beru spíš jako budoucí dědictví než hodinky na běžné nošení. A Géčka za 3 litry na aktivity, kde hrozí nevratné poškození, stejně jako ty do hodinek nepočítám. 

 

Asi si na to založím separátní vlákno, kde si rozepíšu svoje úvahy...jaký zvolit materiál, typ, komplikace, velikost, značku atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo zcela nezbytné rýpnutí, nic víc bych v tom nehledal :-)

 

Ty Eterny jinak platí. Jen jsou rizikové při jízdě autem. Koukám na ně pomalu víc, než na cestu. Teda nevím jaký je rozpočet. Pokud třeba 500k, tak bych taky sáhl jinam. OWG je hodně krutý osud. Manželka s tebou teda nemá slitování :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však já si to tak neberu neboj :-). Rozpočet záměrně uvádět nechci...zbytečně to omezuje výběr. Definitivky musí být prostě s minimem kompromisů (ideálně bez)...Nepočítám s tím, že bych se vešel do 20k CZK. Ta Eterna je zajímavý tip...Moc o té značce nevím, ale pokud vím, mají svoje kalibry, což je jedno z mých kritérií...Musí to být inhauz. 

 

Edit: Nechci to svádět na manželku, ona to se mnou myslí dobře :-). Koneckonců happy wife = happy life. O hodinkách v tom citátu nic není :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se na tohle vlákno cítím. Mám vždy jedny hodinky od každé značky a hlídám si to :-).

A když odečtu sbírku Casio, taky tu mohl být např. siwi, nosí své TH taky cca 345 dnů v roce. Aspoň myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se na tohle vlákno cítím. Mám vždy jedny hodinky od každé značky a hlídám si to :-).

A když odečtu sbírku Casio, taky tu mohl být např. siwi, nosí své TH taky cca 345 dnů v roce. Aspoň myslím.

 

Tohle vlákno by mělo obecně sdružovat pacienty s alespoň malou mírou hodinkové askeze. Nejen OWG ale i OPpB (one piece per brand) - takže jsi tu správně  :cheers: .

 

Jinak na ty Lange jsem koukal, naštěstí jsou na můj lovečák moc velký, takže jsem je z výběru vyřadil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se na tohle vlákno cítím. Mám vždy jedny hodinky od každé značky a hlídám si to :-).

A když odečtu sbírku Casio, taky tu mohl být např. siwi, nosí své TH taky cca 345 dnů v roce. Aspoň myslím.

 

Jo, to máš pravdu, Martine. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám jsem to psal už několikrát, takže se budu opakovat, ale jako OWG taky funguju, byť čistě OWG nejsem. Ano mám více kusů, ale prakticky neustále nosím jedny a to proto, že jsou to prostě super univerzály a nemám potřebu na tu ruku nic jiného dát. Dám tehdy, když to chci alespoň trošku "rozbít".

Podle mě (můj vlastní názor a vlastnbě i praxe, protože to u mě tak funguje) hodinky na OWG musí splňovat určitá kritéria:

Co nejvíc univerzální - aby je mohl člověk vzít ke všemu

Dobře nositelné - v případě, že je nosí denně, tak nesmí nijak překážet, nebo cestovat po ruce atd.

Určitě alespoň WR100  - odpadá tak potřeba mít něco spešl do vody, nebo starost co kdybych třeba vožratý spadnul do bazénu

Nějaké komplikace - samozřejmě pokud je majitel využívá...pro mě jasně GMT, bez toho by to nešlo

Neměl by to být nějaký výstřední kus, takové jsou sice pěkné na začátku, ale rychle se okoukají.

Mno a pak takové ty faktory v naší hlavě :), jako třeba neřešit každou kravinu, oděrku a další, prostě ty hodinky nosit, ať stárnou s majitelem.

 

Přímo hodinkově jsou to u mě momentálně už nějaký ten pátek (hodně pátků) Alpinery 4 GMT, kdybych měl navyšovat budget, tak by se mi líbily třeba Bremont Terra Nova, Omegy SMP s GMT, ale ty jsou už staré, PO s GMT (v různých verzích), jen ty jsou bohužel ukrutně vysoké, případně bez lunety AT s GMT, ještě výš bych měl asi zařadit i zde oblíbený Rolex, který mě osobně nebere, ale některé modely do kritérií jistě spadají, např Expy 2, GMT Master. Pak mě napadají třeba i GMT Tudory, které všichni vychvalují, nějaká Seika GS, nebo v případě hodně hlubokých kapes má i PP moc pěkné GMT :)

 

Jak jsem psal, takový výběr je dle mých kritérií a každý má jiné, takže ode mě jen takový nástřel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...