Přejít na obsah

Anketa: Přesnost kalibru 6r15


safi

Jakou denní odchylku má kalibr 6r15 ve vašich hodinkách? (sec/24 hour)  

42 hlasů

  1. 1. <5 sec/24 hod

    • 5-10 sec / 24 hod.
      31
    • 10-20 sec / 24 hod.
      4
    • >20 sec / 24 hod.
      7

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Diskuze na Seiko and Ciziten fóru mě inspirovala pro založení této ankety.

 

Moje zkušenost: 3 hodinky s tímto kalibrem,všechny kolem 5-ti vteřin.

Vejdu se do 3 vteřin. Poslední měření bylo 1s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Evidentně nejsou moje Spirity uplně vytuněny. Ať šteluju jak šteluju dlouhodobě maj za tejden klidně +45s. Ikdyž se snažim hejbnout do minusu co nejmín, jsou pak zas moc pomalý. Jednou za čas je hackingem zbrzdim a je vyřízeno. Už je chuděry nechávám na pokoji neb jsem se smiřil s tím že mech. hodky nikdy přesností konkurovat nemůžou. Oni to kompenzujou svou krásou :P

 

 

 

Diskuze na Seiko and Ciziten fóru mě inspirovala pro založení této ankety.

 

Moje zkušenost: 3 hodinky s tímto kalibrem,všechny kolem 5-ti vteřin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Při denním nošení (auto + kancldiving) mi od pondělí ráno do pátku odpoledne udělají max +2 vteřiny. Po práci (cca v 19 hod) odkládání na záda, kolem půlnoci změna polohy na "6". Přes víkend odloženy ve stojanu udělají cca - 12 vteřin.

 

Jsem spokojen ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby som to "nezakríkol" moje "SUM-a" posledný týždeň pri nosení cca 10-11 hod. denne a odložení na noc sklíčkom hore idú cca +2sek/24hod. Uvidím, čo s tým urobí odloženie na 24 hod. cez víkend. Predtým pri odložení korunkou hore išli cca -3sek/24hod. Celkovo nám dojem, že čím dlhšie ich bez prerušenia vyššie uvedeného rytmu nosenia a odloženia nosím, tým idú s menšou odchýlkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Vseobecne ako pozorujem podobne temy na forach, seiko kalibre 6R a 8L maju pravdepodobne nizsiu odchylku na ruke ako vo windri alebo odlozene na stole. Neviem cim to je, mozno duch stroja je nerad bez spolocnosti :)

 

Jak velký vliv může mít na přesnost teplota od ruky? Seřizuje Seiko vyšší modely hodinek (strojků) i na teplotu?

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Rád se přidám se svou troškou do mlýna..... Při mém stylu nošení denně -11s. A souhlasím s uživatelem, který psal, že na ruce jsou přesnější. Bohužel jsem dělňas ako repa a na ruce bych je v práci zdrápal, takže když pracuji, hodinky bohužel odpočívají ve skříňce. Mám ještě laciné potápky Vostok Amphibia s kalibrem 2416B, tam je přesnost +22s za den, nicméně nejsou tak náchylné na to, zda jsou na ruce, nebo odpočívají na stole. Dokonce i když jsem je dal na korunku na noc, nevšiml jsem si žádných změn. Jo, a ten kalibr 6R15 mám v Seiko SCVS 003 "Spirit", pokud to někoho zajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

SPB029 - už to neměřím, když jsem naposledy měřil, tak se to pohybovalo kolem nuly. Teď jsou pořád na ruce a seřídím je maximálně jednou za měsíc, protože mě štve, že minutová ručka už tak úplně nelícuje s atomovým etalónem - což v reálu znamená, že se rozchází o cca půl minuty za měsíc :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SBDC033 okolo -3 vterin za den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...