Přejít na obsah

7S26C - rezerva nátahu


fahrtime

Doporučené příspěvky

Před chvílí jsem k tomu měl poznámku v jiném vlákně, tak mi to nedalo a založil jsem extra vlákno.

Mám Seiko ze série Recraft, ve kterých tiká 7S26C. Štve mě zejména rezerva nátahu... 

Kolik hodin vám strojek 7S26C vydrží? Mně nikdy 40h nedaly. Obvykle se zastaví druhou noc, čili něco kolem 24-30h. Takže když mám např večer chvíli (a sedím např u PC, kde se to zápěstí moc nehýbe) a mám v plánu je nosit, tak s nimi třepu v ruce, aby se natahovaly... Krapet to kazí radost.

Existuje někde nějaké měření, kolikrát by se měl rotor otočit, aby byly plně natažené?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že winder bude dražší než ty hodinky... takže řešením je, že je nosím dokud se nezastaví a pak je zase na pár dní vystřídají jiné. A nebo je nakonec prodám a koupím něco s delší rezervou nátahu (mám doma ještě Tissot Powermatic 80).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že winder bude dražší než ty hodinky... takže řešením je, že je nosím dokud se nezastaví a pak je zase na pár dní vystřídají jiné. A nebo je nakonec prodám a koupím něco s delší rezervou nátahu (mám doma ještě Tissot Powermatic 80).

Občas se zde kvalitní natahovač objeví do 1t.

 

30 je málo pořádně je rozhýbej a pokud nedají aspoň 38 tak servis/reklamace.

Orienty deklarují 40 a dávají mi všechny 44-46.

Co myslíš, že s nimi v servisu hodinář udělá? Že je kvůli zákazníkovi bude dva, tři dny nosit aby nátah změřil? Dá je do winderu, který mu nakonec ukáže rezervu nátahu větší než 40 hodin. Orienty mají podobné strojky jako Seiko, nicméně mají těžší rotor, díky kterému je asi i nátah větší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...