Přejít na obsah

Nové Ulysse Nardin Diver 42


martar

Doporučené příspěvky

Komu vadila u nedavno představených UN Diver Chronometer velikost, materál, ochrana korunky, průhled na inhouse strojek, malá vteřinovka, rezerva nátahu nebo cena, ten má možnost vybrat si menší a levnějši novinku v oceli - na výběr jsou hned tři verze (černá, modrá a limitka Blue shark) a různé kombinace (hodinky na kůži, na textilu, na meshi ... a na tahu, zaplaťpánbu).

 

Ten fórek se souřadnicemi Le Locle se mi líbí. Použil to už nějaký vyrobce, takhle na cifru?

 

post-30813-0-92170200-1543315788_thumb.jpg

 

https://monochrome-watches.com/ulysse-nardin-diver-42mm-new-entry-level-watch-hands-on-pics-specs-price/

 

TECHNICAL SPECIFICATIONS ? ULYSSE NARDIN DIVER 42MM

 

Case: 42mm diameter ? stainless steel case, brushed and polished - unidirectional rotating bezel with 60-minute scale - sapphire crystal with anti-reflective coating - steel caseback - water resistant to 300m

 

Movement: Automatic UN-816 caliber (based on Sellita SW300) - 42h power reserve - 25.60 mm - 25 jewels - 28,800 vibrations/h ? silicon components for the regulating organ - hours, minutes, seconds and date

 

Strap: calf leather strap or textile strap with pin buckle. Also available on a Milanese bracelet or on a steel bracelet

 

References: Blue dial, textile strap: 8163-175/93

Black dial, calf strap: 8163-175/92

Blue dial, Milanese mesh bracelet: 8163-175-7MIL/93

Black dial, Milanese mesh bracelet: 8163-175-7MIL/92

Black dial, steel bracelet: 8163-175-7M/92

Blue dial, steel bracelet: 8163-175-7M/93

Blue Shark Limited Edition: 8163-175LE/93-BLUESHARK

 

Price: CHF 5,800 on leather or textile strap

CHF 6,500 on Milanese Mesh bracelet

CHF 6,800 for the Blue Shark limited edition

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už je maji Nardéni i na ofiko stránkách, bohužel taky bez náramku.

 

https://www.ulysse-nardin.com/collection/diver

 

Vzhledm k tomu, že Monochrome o nich exkluzivně psalo dřív, než se objevily na oficialním webu, doufám, že i informace o tahu je korektní a že budou UN Diver 300 42mm nabizeny i ve verzi na náramku (ve specifikacích ma i vlastni referenci). Protože řemeny i mesh nemají tvarované koncovky, prý kvůli neo-vintage duchu hodinek, vážně mě zajímá, jak ten tah esteticky pojmou.

 

Kdyby tyhle potápky časem začali dělat i v GMT verzi se zachováním WR 300, a ceny na ch24 klesly na rozumnou úroveň odpovidajicí Sellitě (+- 80k), hmmm.... :)

 

Mně se vlastne docela libi, jen si nejsem jistej 0 na vlozce lunety a pak teda cenou :D

Jinak ale sympatickej pocin, ja vlastne furt tak nejak nevim co si o UN myslet. Moje predstava typickyho zakaznika je asi proste oligarcha z Ruska  :smoke:

Tu nulu misto perly či lumibodu už nějakou dobu dělaji i na stávajicích modelech. A tenhle novej směr právě alespoň u mne tu představu ruskýho podnikatele nebo ruský zlatý mladeže dost maže. Jinak ruský oligarchové nosej jiný hodinky než seriový ocelový ci titanový UN :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Jedny modrý na meshi s živejma fotkama jsou zrovna na ch24 a teda musím říct, ze ta spona je strašná. Je funkčni a má hromadu dírek, ale od týhle značky a v týhle cenovce bych čekal sakra víc. Přitom spony ze starejch UN diverů, ať už překlápěčka z tahu nebo motýlovka z gumy, byly na velmi dobrý úrovni jak zpracováním, tak esteticky.

 

https://www.chrono24.cz/ulyssenardin/diver-42-8163-17593-blue-42mm-stainless-steel-2019--id11560528.htm

 

post-30813-0-57786100-1562684114.jpg

 

Je to škoda, že ty hodinky působěj tak lacině. Sellita inside by mi u diverů po pádu ceny na 80k (viz inzerát) nevadila, kdyby byl zbytek perfektní, ale on není. Príliš tool luneta, všechno hodně jednoduchý, nic moc dynko, mesh i spona... zlatý starý SOH nebo Maxi Marine Diver proti tomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím moderátory o příležitostné přejmenování vlákna z Diver 300 na Diver 42, pod tímhle názvem je teď model veden na stránkách UN. Děkuju.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsících...
V 27. 11. 2018 v 12:16, brownwld napsal:

Mně se vlastne docela libi, jen si nejsem jistej 0 na vlozce lunety a pak teda cenou :D

Jinak ale sympatickej pocin, ja vlastne furt tak nejak nevim co si o UN myslet. Moje predstava typickyho zakaznika je asi proste oligarcha z Ruska  :smoke:

Ja ti dám oligarchu z Ruska (prípadne z K.Varov), na moju srdcovku nešahať 😄 😄 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 1. 2021 v 21:12, peter_s napsal:

Aj pekne su aj drahe su aj sa tvaria cenovo privetivo, ale nie su cenovo privetive😀

Mne sa viac páčia ich väčšie modely v titáne (Diver chronometer, Diver chronograph) a práve to ich cenovo prívetivé tvárenie sa mi vyhovuje 😄 Sú to hodinky pre každodenné nosenie, ktoré si takmer nikto okrem úplných chronomagorov nevšimne a pôsobia ako ktorékoľvek hodinky za pár stoviek, takže nikoho cudzieho "netrápia" 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...