Přejít na obsah

Konec fandovství Seika


safi

Doporučené příspěvky

Safi, to je holt život. Mě se stalo to samé na jiném veletrhu v jiné zemi. Výrobce, jehož produktů prodáváme za ..ehm... no hodně... se ani neráčil nám podat prospekt, natož ruku. Z které jste země? Česko? Obraťte se na xxx, otočil se a šel pali. Prostě trouba. Ber to ta, že malej hodinář se rád pochlubí tím, co dělá i člověku, kterej momentálně není jeho zákazníkem, protože jednou možná bude. Velká fabrika, která namlátí miliony hodinek za rok na to kašle, ledaže bys jim přinesl kontrakt na dlouhej kontejner plněj Premiérů a Velkejchsejk a platil předem (což voni chtěj vždycky...)

Na to, aby ti to moc neotrávilo život jsou zase jiný firmy, kde tě nalijou vodkou a nakrmí chlebíčkama a narvou ti prospektů plnou tašku.

 

Víš co mě nejde o nějaké jídlo ani pití.....ani nechci žádné dary od firem o kterých píšu. To co chci od nich je informační podpora a možnost si hodinky prohlédnout naživo. Nějaký problém z toho nědělám. Budu psát o těch firmách a značkách které mi :

a) osobně sednou

B) poskytnou informační podporu pro psaní

 

Pokud firma nesplňuje dané podmínky, nebudu o ní psát..Seiko je holt jednou z těch firem, která do toho spadla....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Prvy dojem,z tvojho prveho prispevku: tomu neveriš ani ty sam ;)

 

Ale aby som prispel vlastnymi skusenosťami:

V meste,blizko ktoreho byvam som cca pol roka chodieval len okukavať vyber Tissotov,samozrejme predavačka sa pozerala vždy z vyšky,pokračoval so s drzosťou,až som si raz vypytal katalog a ked som bol objednavať PRS 516,skoro dostala infarkt. Nakoniec bola ešte 15 % zľava.

 

Pozitivna skusenosť z Pariža,ktoru som už spominal-prichod do JLC butiku v teniskach,jeanoch,ktore boli na mne v podstatne neustale 30 hodin a mikina,vypytal som si Reverso,prezentujuci pracovnik mi ich ukazal,upravil sponu,spytal sa mi,ako sa mi pači v Pariži,sam ponukol katalog,sam začal hovoriť o LeClube,porozpraval mi niečo o limitovanych ediciach,ktore tam boli,... pričom hned na uvod som povedal,že ich nechcem kupovať,ale je to iba dreamwatch. Ja verim,že keby som si vypytal hoci aj Minute Repeater,s radosťou by mi ich ukazal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš co mě nejde o nějaké jídlo ani pití.....ani nechci žádné dary od firem o kterých píšu. To co chci od nich je informační podpora a možnost si hodinky prohlédnout naživo. Nějaký problém z toho nědělám. Budu psát o těch firmách a značkách které mi :

a) osobně sednou

B) poskytnou informační podporu pro psaní

 

Pokud firma nesplňuje dané podmínky, nebudu o ní psát..Seiko je holt jednou z těch firem, která do toho spadla....

 

Proč myslíš že tomu nevěřím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked som raz čital,prečo maš rad Seika-hodne muziky za malo penez-tak myslim,že nie je veľa značiek,ktore by to splnali a,prepač,nezda sa mi,že by si spravil progresivny skok-od Seika k Hublotu :angel:

 

trošku nechapu

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

je krásný jak si tady každý mele svojí písničku - safi se nechtěl dostat do seika kvůli limonádě,chlebíčkům a čepici, ale chtěl se tam dostat kvůli tomu,že má (měl) seiko rád a hlavně chtěl obohatit ostatní článkem na titulní straně a to si myslím zaslouží trochu uznání místo remcání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO: Přesně tak :)

 

Jinak pokud někdo přirovnává homemade novinářský průkaz k fake hodinek, tak by jsme k tomu mohli přirovnat i spoustu jiných věcí... klientismus, podplácení, odvážení "nalezených" věcí domů,etc. etc. ... a tady bych jen zopakoval slova svého předchůdce: "Kdož jsi bez viny, hoď kamenem" :D

 

Rozdíl mezi svým, mnou vyrobeným průkazem a fake hodinek bych snad viděl v tom, že já si na novináře nehrál, já pro časák opravdu psal, nikoho jsem tím nepoškodil... na rozdíl od fake hodinek kde si jím hrajete na něco co nejste a poškozujete firmu vyrábějící originál :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je krásný jak si tady každý mele svojí písničku - safi se nechtěl dostat do seika kvůli limonádě,chlebíčkům a čepici, ale chtěl se tam dostat kvůli tomu,že má (měl) seiko rád a hlavně chtěl obohatit ostatní článkem na titulní straně a to si myslím zaslouží trochu uznání místo remcání

 

 

Misto limonady chodi k Ypovi na mattoni :D

 

Jinak... je to smutny ale vcelku me to neprekvapuje. Seiko, ac dela pekny hodinky a fajn hodinky, je proste megamasina a prachy, nic jinyho. Takze jsou jim nejaky pisalci pro server, kde se sdruzuje par set nadsencu, pomerne ukradeny.

Vyser se na ne, mam pro Tebe tip na priste - Preziuso a Strehler :)

Nejake zive fotky Papillonu od Strehlera by byly super ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Misto limonady chodi k Ypovi na mattoni :D

 

Jinak... je to smutny ale vcelku me to neprekvapuje. Seiko, ac dela pekny hodinky a fajn hodinky, je proste megamasina a prachy, nic jinyho. Takze jsou jim nejaky pisalci pro server, kde se sdruzuje par set nadsencu, pomerne ukradeny.

Vyser se na ne, mam pro Tebe tip na priste - Preziuso a Strehler :)

Nejake zive fotky Papillonu od Strehlera by byly super ;)

 

Mrknu na to :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som pochopil,o čo tu ide-porozpravať sa s fajn ludmi,osahať nejake Credory,vidieť,že značka sa stara.

Ale moja idea spočiva v tom,že neviem,na aku značku sa chceš preorientovať,ked nič podobne ako Seiko nie je :guiltysmiley:

 

přesně tak :-) mě šlo hlavně o to osahání :-)

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO: Přesně tak :)

 

Jinak pokud někdo přirovnává homemade novinářský průkaz k fake hodinek, tak by jsme k tomu mohli přirovnat i spoustu jiných věcí... klientismus, podplácení, odvážení "nalezených" věcí domů,etc. etc. ... a tady bych jen zopakoval slova svého předchůdce: "Kdož jsi bez viny, hoď kamenem" :D

 

Rozdíl mezi svým, mnou vyrobeným průkazem a fake hodinek bych snad viděl v tom, že já si na novináře nehrál, já pro časák opravdu psal, nikoho jsem tím nepoškodil... na rozdíl od fake hodinek kde si jím hrajete na něco co nejste a poškozujete firmu vyrábějící originál :)

 

trochu demagogicky :-) neposkodis nikoho - kdo nema na original, nemuze poskodit nakupem suntuu za pet penez.Sam toto tvrzeni nemam rad, ale v zasade ma bohuzel svoji logiku.kdo ma na original a koupi si sunt - je blbej a v takove kategorii jako jsou krasne veci nema co delat, i kdyby mel miliardy.

 

Standa G. utraci miliony za panelaky a falesne rolexky od pravych nepozna:-)

 

jinak souhlasim s tim, ze je to v jedne rade s podobnymi nesvary jako vyse uvedene - babicky tomu rikaly "sikma plocha"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safi chapu te, je to takova podpasovka. Clovek ma nejakou znacku rad, ceka na jeji novinky, studuje jeji historii a oni ho takhle odpinknou. Jak uz tady psali predchudci, dalo se to cekat. Hlavne mali vyrobci maji zajem se setkat a o svych vyrobcich si "povidat". Viz PRIM. Ale fandovstvi musi byt podporovano, kvuli tem co na hodinky nehledi jako na konzumni zbozi jako naprosta vestsina tech stamilionu co si Seika kupuji. Seiko na to myslim neni zavedeno, je to predevsim masovka, presto ze vyrabi i exklusivni modely, pristup meli neodpovidajici. Hublot je nastupcem dustojnym a nedovedu si predstavit ze by jsme se nekdo dozili chvile kdy by s tebou jednali stejne jako S. :rip:

Upraveno uživatelem klobadysek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safi chapu te, je to takova podpasovka. Clovek ma nejakou znacku rad, ceka na jeji novinky, studuje jeji historii a oni ho takhle odpinknou. Jak uz tady psali predchudci, dalo se to cekat. Hlavne mali vyrobci maji zajem se setkat a o svych vyrobcich si "povidat". Viz PRIM. Ale fandovstvi musi byt podporovano, kvuli tem co na hodinky nehledi jako na konzumni zbozi jako naprosta vestsina tech stamilionu co si Seika kupuji. Seiko na to myslim neni zavedeno, je to predevsim masovka, presto ze vyrabi i exklusivni modely, pristup meli neodpovidajici. Hublot je nastupcem dustojnym a nedovedu si predstavit ze by jsme se nekdo dozili chvile kdy by s tebou jednali stejne jako S. :rip:

Ono to je trošku problém - mě osobně se Hublot hodně líbí, ale je zcela mimo moji cenovou hladinu a obávám se, že navždycky bude. K fandovství patří i vlastnictví....což u Seika šlo....osobně si nedokážu představit, že bych někdy byl ochoten dát 5-7000 USD za hodinky.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu demagogicky :-) neposkodis nikoho - kdo nema na original, nemuze poskodit nakupem suntuu za pet penez....

Jak se to vezme. Ke značce patří i to, že ne každý si jí může dovolit, a to tím víc, čím jde o značku známější. Málokdo je fanda do hodinek a spoustu lidí si koupí známou značku hlavně proto, aby dali najevo svoje společenské postavení. A je jedno, jestli se to týká hodinek nebo čehokoliv jiného. Nebo si myslíte, že by si někdo koupil třeba boty od Nike (Pumy, Adidas,...) z umělé hmoty za tři tisíce, kdyby je nosil každý bezdomovec?

Takže tím, že si koupíte zboží na které nemáte možná odradíte někoho, kdo si je nekoupí, protože faky tohohle zboží má dneska každý.

 

Já jsem třeba ulítlý na trička. Ale ne nějaké značkové, rád si přivezu z dovolené nějaké s místním motivem. A vždycky mě udivuje, jak tam lidi kupují trička s nápisy výrobců, které si můžou koupit i doma a nemusejí se s tím "tahat přes moře". Dokonce jsem na Srí-Lance viděl továrnu, kde na místě vyšívali na trička a čepice libovolná loga. Zrovna tam dělali sérii se znakem toho jezdce na koni jak hraje pólo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je trošku problém - mě osobně se Hublot hodně líbí, ale je zcela mimo moji cenovou hladinu a obávám se, že navždycky bude. K fandovství patří i vlastnictví....což u Seika šlo....osobně si nedokážu představit, že bych někdy byl ochoten dát 5-7000 USD za hodinky.....

"Nikdy nerikej nikdy". Ja taky nevidim v blizke dobe pravdepodobne ze bych si mohl dovolit koupit neco z produkce JLC, nicmene clovek k necemu stejne smeruje. Jasne ze dostupne vintage u Hublotu proste nejsou, zatim se clovek musi spokojit treba s literaturou, navstevou tovarny atd. Clovek si pak takovych hodinek vic vazi kdy pro nej nejsou tak lehce koupitelne. :rolleyes:

Upraveno uživatelem klobadysek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak se mi to nějak rozleželo v hlavě.....zjistil jsem, že vintage Seiko jsou pro mě pořád zajímavé..takže se k fandovství Seika asi vrátím....nepatřím do hvězdné společenské vrstvy, která si kupuje Hubloty.

 

A vůbec...vykašlu se na hodinky a odjedu do Irska do hor pást ovce....ušetřím si alespoň nervy.....

 

post-236-1211034839.jpg

 

post-236-1211034845.jpg

 

post-236-1211034853.jpg

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi to nějak rozleželo v hlavě.....zjistil jsem, že vintage Seiko jsou pro mě pořád zajímavé..takže se k fandovství Seika asi vrátím....nepatřím do hvězdné společenské vrstvy, která si kupuje Hubloty.

 

A vůbec...vykašlu se na hodinky a odjedu do Irska do hor pást ovce....ušetřím si alespoň nervy.....

A nebo muzes jet do Irska zkusit past irske setry ;) Pokud jim nabarvis chlupy na kremovou barvu tak budou vypadat jak hubene irske ovce ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...