Přejít na obsah

Laco LE


Janne

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mislime si, ze Laco je da do normalni produkce, ale bez cisel na zadnim vicku.

Ten remen se da koupit od Laco i bez hodinek. A nejsou predrazene!

Ted jenom este ty novi modri rucicky a budou 100% !

Nanestesti ty rucicky daj asi tak 6 mesicu. To je hrozni!

Upraveno uživatelem Janne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mně to přijde málo na to abych si je kupoval (nebo teda spíš po nich toužil) oproti svým současným LACO :(

 

A nemáš zprávy zda se LAco někdy taky už (kurňa fix, himlhergotlaudon) odholá a vyrobí něco co bude mezi velikostí 42 a 55 mm? Je tristní, že firma která stála na začátku B-Uhren manie dnes má takovou průměrnou nabídku... (i když slovo průměrnou jsem použil asi neprávem, protože už jenom jejich 55mm Replica je super) :)

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to přijde málo na to abych si je kupoval (nebo teda spíš po nich toužil) oproti svým současným LACO :(

 

A nemáš zprávy zda se LAco někdy taky už (kurňa fix, himlhergotlaudon) odholá a vyrobí něco co bude mezi velikostí 42 a 55 mm? Je tristní, že firma která stála na začátku B-Uhren manie dnes má takovou průměrnou nabídku... (i když slovo průměrnou jsem použil asi neprávem, protože už jenom jejich 55mm Replica je super) :)

 

Do 55mm se vejdou klidne i tri ETY :D

 

Neni jednodussi si sehnat original B-Uhr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je, dokonce to cenově ani není zas takový rozdíl... ale: Ten starý kousek nikdy nevypadá tak pěkně jako ten nový (i když se dá po velké práci a investicích do cajku tak už to zase nebude tak moc originál) ... Já všechny hodinky chci nosit (a nosím) a nejsem si jist zda bych původní laco nosil... Možná bych změnil názor, ale nikdy jsem prostě neviděl Laco original 55 mm ve stavu, že bych s tím chtěl chodit po ulici. nemám bohužel rád když je na hodinkách vidět jejich věk.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to shrnu tak absentuje datumka, chybí nápis Laco, korunka je jiná a ETA 2824 je předělaná na manuální nátah... je to tak, nebo ještě něco víc?

 

100% predelanej ciselnik, luminesce jako na 55mm originalu, pouzdro ma jinou strukturu.

Strojek ma jinej system pera.

Nove retrodesignovane rucicky budou hotova asi tak za 5 mesicu.

 

 

Linka na originalni Laco B-uhr, nerenovovane, v 95% stavu.

http://forums.watchuseek.com/showthread.ph...ight=Laco+b-uhr

 

A dobra historie projektu:

http://forums.watchuseek.com/showthread.ph...6571&page=2

ten PDF Document na post cislo 22 od Bhanu.

Upraveno uživatelem Janne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% predelanej ciselnik, luminesce jako na 55mm originalu, pouzdro ma jinou strukturu.

Strojek ma jinej system pera.

Nove retrodesignovane rucicky budou hotova asi tak za 5 mesicu.

Linka na originalni Laco B-uhr, nerenovovane, v 95% stavu.

http://forums.watchuseek.com/showthread.ph...ight=Laco+b-uhr

 

A dobra historie projektu:

http://forums.watchuseek.com/showthread.ph...6571&page=2

ten PDF Document na post cislo 22 od Bhanu.

 

Já z těch fotek nějak nevidím ten 100% předělaný číselník ani luminiscenci jako na originále.. NAkolik se mají ručky lišit od těch co používá Laco na svoje modely teď? .. :(

Jinak s dovolením ten tvůj odkaz šoupnu sem http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...mp;#entry199544 :)

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy na to se právě chci zeptat - proč se netřídají zelená (svítící) a bílá čísla jako na originále? Moc se mi to totiž líbí.

 

Jinak ta datumka mi ve srovnání s l.e. verzí přijde opravdu velmi ošklivá.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy na to se právě chci zeptat - proč se netřídají zelená (svítící) a bílá čísla jako na originále? Moc se mi to totiž líbí.

 

Jinak je zajímavý, jak mi ta datumka ve srovnání s l.e. verzí přijde opravdu devastační. Bez toho přímého srovnání by mi asi tolik nevadila :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy na to se právě chci zeptat - proč se netřídají zelená (svítící) a bílá čísla jako na originále? Moc se mi to totiž líbí.

 

Jinak je zajímavý, jak mi ta datumka ve srovnání s l.e. verzí přijde opravdu devastační. Bez toho přímého srovnání by mi asi tolik nevadila :)

 

Nevim jestly ti rozumim!

Ta cisla 10, 20, 30, 40, 50, sipka, minutove carky a hodinove puntiky jsou svitici, presne jako na originale z 1942.

 

Onion!

Ciselnik je takto predelani:

Vsechna cisla jsou jineho stylu, ale to je strasne tezke videt, musis se podivat na WUS forum o tom projektu.

Jsou perfekni reprodukce tech z 1942 protoze jeden clen (frank-be) ma firmu na grafickej design a vyrobu s CAD-CAM.

On analysoval original ciselnik pocitacem, udelal "vector file" a poslal do Laco. On totiz ten prvni vyrobenej cisenik nebyl spravnej, a vsech 50 kusu se muselo vyhodit.

Sipka je vic blisko vnitrnimu krouzku.

Vnitrni krouzek je tenci.

Vnitrni krouzek ma puntiki u kazdeho cisla ( 1 do 12).

Taky je tam taky tenkej krouzek kteri spojuje ty minutove carky.

Samozdrejme je datumka pryc.

A zadne jmeno "Laco by Lacher".

 

Ale doopravdu rekomenduju se podivat na to WUS forum, tam to je lepe vysvetlene!

 

Laco je da do normalni produkce, za 550 Euro s postovnim

Upraveno uživatelem Janne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Pisou ze jsou original, nerenovovane.

1: Pouzdro vypada ze rezavi. Seda barva vypada jako lak. Nikl nebublinkuje. Odpriska se, ano, ale ne bubliky. Original pouzdro je ze niklovaneho mosaze.

2: Ciselnik je predelanej, nema puntiki na vnitrnim krouzku. Ty puntiki musi bit, vsechny Laco sou delane podle prisne specifikace.

3: Vsechny cisla maji stejnou svetlou barvu. Svitici cisla maji trochu jinej "smrnc" a barvu, podobnem jako ty rucicky

4: Natahovasi korunka ma pomalu kontakt s pouzdrem. Ma sedet na "stopce", podle specifikace. To aby se mohly pouzivar s leteckema rukavicemi na rukach.

5: Naher=Schatsle ??? Laco byli vyrobeni jenom v Pforzheim of fabriky Laco.

 

Myslim ze strojek je renovovanej taky, po 67 letech zadnej strojek takhle fantasticky nevipada!

 

Dam hlavu, ze jeto zfalsovanej hodinky, ale pouzily strojek Durowe D5. Ten se hodne daval do kapesnich hodinkach, da se dodnes lechce sehnat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky janne, přesně na to jsem se ptal, škoda, že ten rozdíl není tak jasně vidět, jako na originále, kde asi použili zelenou svítící barvu (nebo už prostě zestárla).

Laco Le: Svitici barva je Superluminova C3, je trosku zluto-zelena.

Laco 1942: Svitici barva na tom mojem exemplari je jemne zluta na rucickach, a spinave bila na cislech a puntiku.

Jenom rucicky trochu sviti, "kryptonit zelene", moc slabe.

 

Podivej se na Post 30, tam sem dal fotku mojeho originale.

Upraveno uživatelem Janne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...