Přejít na obsah

Oprava kapesních hodinek Omega


Silas

Doporučené příspěvky

Dobrý den, předem se omlouvám, pokud zdvojuji téma, které zde už bylo. Nicméně bych se na starší a zkušenější rád obrátil s dotazem.

Mám doma kapesní hodinky Omega po pradědovi a pár dnů dozadu se mi pokazily. Sám nejsem s to přesně říct, co se pokazilo, ale odhadem bych řekl něco s pérkem, protože od té doby jede korunka na prázdno. 
Samozřejmě bych si rád nechal hodinky opravit, nicméně nevím o dobrém hodináři v Brně a okolí (cca 100 km ale kvůli jistotě klidně i víc) mohl by mi někdo poradit? 
Namátkou jsem zkusil hodinářství s nejlepšími hodnoceními na internetu, Hodinářství Paravan, kde mi na rovinu řekli, že toto nedělají. Na dotaz, jestli o někom neví, mi bylo řečeno, že ti co to uměli, již nežijí. 
Nevíte tedy o někom, kdo by mi je opět rozchodil? 

S pozdravem
Jakub

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posli je borcum z Prazskeho hodinarstvi. Taky jsem tam mel kapesni Omegy.

Posílat to mám obavy, nějakou dobou jsem si přivydělával v depu kurýrní služby a tak vím, jak to někdy dopadá s balíčky. To už bych jim to do prahy radši dovezl a spojil to s malým výletem, i když se nejdřív asi poohlédnu po bližších možnostech. 

 

V Brné Strnad.

Nebo někdo tady z fóra ... viz výše :)

 

  Máš se strnadem dobré zkušenosti? Já u něj byl jen jednou, takže nemám většího srovnání. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Kid_A,pisni klukům.A propo,zkus se s někým domluvit zde,když by tam měl někdo cestu.

 

Jinak Strnada doporučuji na 100%.Sice to u něj déle trvá,ale naprostá spokojenost.

 

Ještě  zde na Šumpersku je jeden dobrý hodinář.Není vůbec drahý a dělá všechno.

 

https://www.firmy.cz/detail/2610450-hodiny-klenoty-mitrofan-sumperk.html

Upraveno uživatelem mlsoun1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétně mi dělal kapesní Omegy.

Jsou to asi 3 roky.

 

Jak píše Kid_A,pisni klukům.A propo,zkus se s někým domluvit zde,když by tam měl někdo cestu.

 

Jinak Strnada doporučuji na 100%.Sice to u něj déle trvá,ale naprostá spokojenost.

 

Ještě  zde na Šumpersku je jeden dobrý hodinář.Není vůbec drahý a dělá všechno.

 

https://www.firmy.cz/detail/2610450-hodiny-klenoty-mitrofan-sumperk.html

Díky moc, určitě jako první teď zkusím strnada. Popřípadě bych možná zkusil otočit  ten Šumperk :) Prahu si zatím nechám jako takovou záložní možnost. Příští týden skočím ke strnadovi a uvidím co mi na to řekne. Popravdě ani nevím co přesně tomu je, a jak drahá by byla oprava. Hodinky chci mít funkční, mají pro mě silnou citovou hodnotu, jen nevím jestli bych byl zrovna teď vypláznout nějaké velké částky za opravu/náhradní díly. 

Jeětě jednou díky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Šumperku mi servisoval i Breitlingy a Omegy,rovněž zlaté kapesní Longiny.Pán je již rovněž staršího ročníku a je to bývalý učitel-mistr z hodinářské školy.Pokud tomu více rozumíš,tak si pokecáš :)

 

U Strnada jsem měl 100 roků staré kukačky a tzv. hodinový obraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Šumperku mi servisoval i Breitlingy a Omegy,rovněž zlaté kapesní Longiny.Pán je již rovněž staršího ročníku a je to bývalý učitel-mistr z hodinářské školy.Pokud tomu více rozumíš,tak si pokecáš :)

 

U Strnada jsem měl 100 roků staré kukačky a tzv. hodinový obraz.

Dnes jsem Strnadovi hodinky zanesl, prasklé pérko a ohnutý vlásek. Generální oprava 2500,- ... což je pro mě v tuto chvíli víc než jsem schopný na opravu vydat. Teď alespoň vím, co tomu je. Zkusím napsat pánovi ze Šumperka, poptat se za kolik by byl on schopný takovou opravu cirka udělat, abych si trochu udělal představu.

 

Co se týče hodinek, jsem poměrně zelenáč. Otec se v hodinkách vyzná mnohem lépe, já jsem sice zdědil jeho zálibu v hodinkách, ale doposud jsem si obzory nijak nerozšiřoval, možná je čas začít. 

Takže s pánem bych si asi moc nepokecal, nicméně poslouchat umím celkem dobře a nikdy není na škodu se dozvědět něco nového od někoho, kdo se ve svém řemesle vyzná. 

 

Děkuji pánové, jistě sem ještě napíšu jak jsem dále pořídil a myslím, že si toto fórum více pročtu, abych byl více v obrazu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...