Přejít na obsah

RONDA 715 kde sehnat


Doporučené příspěvky

Zdravím, potřeboval bych radu, kde sehnat strojek ronda 715 do hodinek GWS diver pro. Běžný strojek např z mavexu tam nelze použít, protože má krátké hřídele na ručky díky přítomnosti tritiových trubic na ručkách. Už od koupě hodinek se mě sem tam stane, že při práci a větších otřesech (štípání dřeva) se mě samovolně pohybuje hodinová ručka a po několikerém seřízení času korunkou se mě tím pádem rozladí i malá, tak že např. ve čtyři je malá už na půl páté a pod. Řešili jste tu už něco podobného? Bohužel neumím ani ceknout anglicky a tak nějaká komunikace se zahraničím pro mě nepřipadá v úvahu. A nebo radu, kde to nechat opravit. Ručky jsou dobře nasazeny, tak předpokládám, že to bude závada ve strojku. Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady. Těch variant je dokonce šest,ale podle jednoho fóra na netu, teď si nevzpomenu na adresu někdo měl nějaký problém s traserama a musel si poradit výměnou samotného konkrétního dílu, protože tam ani jeden ze šesti nepasoval. Vypadá to jako by tam bylo něco na zakázku přímo od rondy. Asi dva roky zpět jsem je měl tuším u kubsona z důvodu úplné nefunkčnosti, a dali mi novej strojek a trvalo to asi tři měsíce. Proto jsem si chtěl pomoct sám. Jinak díky za odpovědi budu to asi řešit nějak jinak.

Upraveno uživatelem skodna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, dnes jsem prostřednictvím kamaráda napsal výrobci, zda by nebylo možné poslat samotný strojek. Čekám na odpověď. Doufám, že to nebude jako z eltonu, že strojky pouze se servisem u nich za raketu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stránkách Rondy se nechá pěkně najít dokumentace...

 

Ronda 715 je v několika verzích.

Liší se umístněním datumu a výškou ruček nad základnou.

Datumy jsou na 3h, 4h, 4 1/2h a 6h.

Výšky jsou 0, 1, 2, 3, 4, 5  od 1.17 mm po 3.95 mm

Jěště je i provedení s označením výšky 6.

 

Jak je to značené ma stroji ovšem nevím, takže jak idntifikovat, neporadím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stránkách Rondy se nechá pěkně najít dokumentace...

 

Ronda 715 je v několika verzích.

Liší se umístněním datumu a výškou ruček nad základnou.

Datumy jsou na 3h, 4h, 4 1/2h a 6h.

Výšky jsou 0, 1, 2, 3, 4, 5  od 1.17 mm po 3.95 mm

Jěště je i provedení s označením výšky 6.

 

Jak je to značené ma stroji ovšem nevím, takže jak idntifikovat, neporadím.

A ještě navíc krát dvě, v provedení Swiss Parts a Swiss Made... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to mě taky napadlo, páč dnes jsem si znovu nastavoval čas a najednou mě velká ručka spadla vlivem gravitace dolů a už tam jen tak plápolá jak ve větru. Něco si doma dokážu udělat sám, jen vědět jak na to. Jak tu ručku utužit, aby pevně držela na krčku kola? Můžete prosím poradit? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK donesu k hodináři. To je na mě moc složitý a drahý na zbytečnou případnou škodu. Jen nevím, kde je v Brně někdo, co jen neměmí baterky a taky trochu pracuje. Zatím jsem si vystačil sám, ale to byly jen primky a ruský tikadla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...