Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Poljot vymena tahu

Poljot

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 dexter.dxh

dexter.dxh

Začátečník

• Members
  • 1 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Steinhart

Publikováno 3.prosinec.2018 - 20:18

Ahoj lidi, mel bych tu dotaz k jednim starym Poljotum, mam je po tatovi a rad bych je zase oprasil, ale nemuzu se srovnat s tim old school tahem, ktery mi vzdycky vyrve pulku chlupu z predlokti :-) Mate nekdo tip na vymenu tohohle typu tahu za modernejsi, pripadne jestli by se hodinky s timhel typem uchyceni daly nejak hodit na NATO? S timhle typem bez klasickych stezejek jsem se jeste nesetkal...btw. Muzete nekde v okoli Ostravy doporucit dobry servis ruskych hodinek?
Diky za tipy.

Přiložený soubor (y)

#2 LONGINES

LONGINES

Megazávislák

• Member_50
  • 1 099 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha\ JČ
  • Fanoušek značky:Momentálně jak jinak, než Часы Восток - время точное, завод в городе Чистополь, Татарской АССР :)

Publikováno 3.prosinec.2018 - 23:32

Já bych osobně, vzhledem k tomu, že to nejsou třeba potápky,zkusil " vykousnout " koženej řemen. Nebude to asi úplně ono, ale za pokus to stojí :) Ale osobně bych je prostě nechal tak, jak jsou.

#3 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 2 961 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 4.prosinec.2018 - 08:21

iny kovovy zozenies asi tazko, skus si dat usit od miestnych borcov nejaky kozeny.

#4 malbur

malbur

Učedník

• Member_50
  • 121 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 5.prosinec.2018 - 19:01

Teoreticky, když změříš šířku toho "kolíku", můžeš pogooglit tah, který bude mít středovou část o stejné šířce. Blbý je, že pořád není jisté, že to bude úplně sedět. Stačí třeba jinak navrtaná díra na stěžejku a už to nebude ono.

https://www.aliexpre...6d-f1ddcc655625

Přiložený soubor (y)

#5 Hardslimer

Hardslimer

pacient Dr. Chocholouška

• Member_50
  • 2 101 příspěvků(y)
  • Bydlí:SILESIA

Publikováno 5.prosinec.2018 - 20:23

A co tady to?:
https://meranom.com/...ther-strap.html

Přiložený soubor  Vostok_Neptune_Leather_Strap_22_mm-01-480x480.jpg   15,3K   6 Počet stažení

#6 malbur

malbur

Učedník

• Member_50
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 5.prosinec.2018 - 21:55

A co tady to?:
https://meranom.com/...ther-strap.html

attachicon.gifVostok_Neptune_Leather_Strap_22_mm-01-480x480.jpg

Já teda tuhle kůži ke svým Neptunům mám a tipuju, že to nebude sedět. Kolík u Neptunů má kolem 9mm, u těch Poljotů mi opticky připadá větší.

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  kož.jpg   107,7K   6 Počet stažení

#7 malbur

malbur

Učedník

• Member_50
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 5.prosinec.2018 - 22:01

I když teď jsem si vzpomněl, že mám uloženou tuhle fotku, původem z Ebay a vypadá to, že by možná mohl být ten rozměr stejný, jestli je to teda stejný tah.

Přiložený soubor (y)

#8 LONGINES

LONGINES

Megazávislák

• Member_50
  • 1 099 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha\ JČ
  • Fanoušek značky:Momentálně jak jinak, než Часы Восток - время точное, завод в городе Чистополь, Татарской АССР :)

Publikováno 5.prosinec.2018 - 22:13

Tohle jde vod voka fakt strašně těžko posoudit, ale přijde mi, že Neptun je o dost užší, podle fotek koukám že výsek u Poljotu začíná ( všechno plus mínus kulomet) na 11 a 1 a konec tahu je 10 a 2, zatímco u Neptunu je to 11:30 a 12:30 a konec 10:50 a 1:10, jestli mi rozumíte :)
Osobně bych šel do Harweyova návrhu - od někoho si nechat ušít, zaslouží si to. Jednak sou to pěkný hodinky a druhak citová hodnota je nepopsatelná. Takže za mě asi tak :)

#9 mkshort

mkshort

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 289 příspěvků(y)
  • Bydlí:v bytě
  • Fanoušek značky:Něco speciálního, co v krámě nekoupíš...

Publikováno 6.prosinec.2018 - 08:14

Ja bych na to nesahal a nechal to tak, jak to soudruzi v cccp nadesignovali. K temhle hodinkam proste tenhle tah patri. Btw mam ho na nekolika Sturmech a nosi se mi v pohode.
Poljoti tah jsem s Neptunama pomeroval a byl myslim o 1 mm sirsi. Takze Meranom kuze by se musela trochu rozsirit.
Na Amphibia foru se resil kdysi takovy nastavec na neptuny, ktery nekdo prodava, aby tam sel normalni remen nebo nato. Zkus tam pohledat...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aviator 42 mm 31681, Poljot Šturmanskije 3133 "Remkovky" exportní + taky jedny střibrné, Poljot Šturmanskije Automat, Poljot Automat "Aeroflot", Poljot Alarm, Raketa World Time, Vostok Amphibia: 17j 420 + 18j 090 + 21j 420, Slava Monster 2427, Ruhla digital, Prim Sport IGEN No date Chronomag LE 13/33, Prim Sport 2, Prim Diplomat, Prim Quartz, Prim 'malé dětské' (moje první hodinky)

...a v opětovném záchvatu digimanie po 30 letech: Электроника Б6-202, Электроника Б6-03 LED, Электроника Б6-02

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Poljot