Přejít na obsah

Pouzdro pro pilotky aka Zenith


solitaire

Doporučené příspěvky

   Zahlédl jsem u číňanů hodinky s pěkným pouzdrem, tak mě napadlo, že by to někoho mohlo inspirovat

k takovému tomu " domácímu " kutění..., já to mám v plánu.

 

Je to kopírka od firmy Curren, původní model Zenith Pilot Type 20, asi nemusím připomínat..., má to lumi, pohrát si s cifrem, vlepit do toho ETA2801, tuhle jsem jí viděl za 175 USD, protože automat, datum a podobný úchylárny tam může dát jen 

výrobce s velmi zvláštním citem pro věc ( jedno odkud je )... A na takový to "domácí" koukání pro mně dobry:-)

 

 

Tak hodně zdaru při stavbě :-)

post-55269-0-91976200-1544043150_thumb.png

post-55269-0-35260600-1544043174_thumb.png

post-55269-0-84526300-1544043460_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych tyhle vyrobce replik nepodporoval. Pokud si chces doma zabastlit, da se v klidu sehnat cisty pouzdro na ebay. Koupis si tuhle repliku,a v podstate podporujes a legitimizujes ten jejich pofiderni byz - ackoli to mas v dobre vire na bastleni.

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam to podobne ako  Kid, ale pravda je tiez , ze za 16 $ nekupis puzdro, rucky, kurunku..atd.

Asi by som siel radsej inou cestou. napr.

Nic ve zlém, ale tento odkaz je dost na hraně, viz. Marina Militare atd.

Na koupi ručiček a pouzder v pohodě, ale ........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, já nejsem ani právník, ani něčí advokát, vycházím z toho, co jsem letmo zahlédl na netu a tam se píše, mimo jiné, že ochrana hodinek jako průmyslového vzoru je poměrně problematická, neb to prakticky žádný z výrobců takto neregistruje, jiné je to ve stádiu duševního vlastnictví, což ale zase není triko výrobce, ale designera... To se ale úplně netýká případu, kdy obšlehne někdo kousek i s trade mark, loga, to je samozřejmě fujky !!! Tolik můj laický rozbor. V případě, že by měl být můj link na hraně nebo celý nápad na hraně, pak prosím, upřímně řečeno, ani se neptám, jakou hranu čeho kdo myslí a zda není na hraně x desítek témat narvaných x desítkama neskutečně obšlehnutých rolád, které se na každého vysypou nejen z tohoto fóra, ale z celého internetu a to v čele se švýcarskými výrobci, s místními prominentními německými kopírkáři atd atd atd Tahle hodinářskou obsese mě unavuje.

 

BTW. Ať mě Bert klidně dá zase BAN, abych se s každým příspěvkem třásl komu zvednu překyselený žalůdek a jestli jsem dostatečně politicky korektní, to 

sem fakt nebudu lozit a o hodinkách si budu povídat buď na WUS a jinde, kde nejsou takoví puritáni nebo se svým psem, je to klidné a rozumné zvíře a nehledá v každé mojí větě podjeb. 

 

Neberte to jako vztek zastydlého puberťáka, má to být jen klidné zamyšlení nad vašimi příspěvky...

 

P.S. Pro ostatní, samozřejmě, že se tam ten strojek vejde ( navíc to nemusí být zrovna on, ten mne napadl jen, protože je SWISS a s centrálou a bez automatu, data a jiných opičáren), je o flák menší a snad to unese i předpokládanou jinou výšku, to nevím, ale asi bych to řešil mírným utopením cifru nebo tak, zamáznutí cifru polyesterovým tmelem, zbroušení loga a vytvoření patiny bych viděl, jako pěknou hru na modeláře :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priznam se, ze uz Tvoje posty ani nectu, v podstate tu neustale tlacis reklamu na cinsky hodinky, pripadne rovnou repliky. Navic nektere vety ci spojeni mi ani nedavaji smysl..

Zkratka proc kupovat Damaska..?Staci cinsky kopirky.. Proc kupovat IWC..? Staci cinsky kopirky, tady a tady mate to stejny a za pusu, ze..  Proc kupovat Zenithy? Zase vyhozeny prachy, staci si jakoze zabastlit, dalsi duvod to sem placnout.. :)  Informace pod carou pro me je jasna - vsichni jste pííííp, ze kupujete drahy svycarsky hodinky, kdyz si muzete tu stejnou kvalitu, design koupit ci dokonce rovnou vyrobit  za par dolaru od Cinana... Navic kdyz delaji tak presny strojky s odchylkou 0,0000001 sekundy denne. 

Navrhuji zrusit vlakno Zenithu (takove nuly) a nahradit to znackou Curren atd..  Nevim ale, jestli je tady to spravne publikum, ktere to doceni, spise bych doporucil RWI forum, tam se muzes vyradit  ;)

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, já nejsem ani právník, ani něčí advokát, vycházím z toho, co jsem letmo zahlédl na netu a tam se píše, mimo jiné, že ochrana hodinek jako průmyslového vzoru je poměrně problematická, neb to prakticky žádný z výrobců takto neregistruje, jiné je to ve stádiu duševního vlastnictví, což ale zase není triko výrobce, ale designera... To se ale úplně netýká případu, kdy obšlehne někdo kousek i s trade mark, loga, to je samozřejmě fujky !!! Tolik můj laický rozbor. V případě, že by měl být můj link na hraně nebo celý nápad na hraně, pak prosím, upřímně řečeno, ani se neptám, jakou hranu čeho kdo myslí a zda není na hraně x desítek témat narvaných x desítkama neskutečně obšlehnutých rolád, které se na každého vysypou nejen z tohoto fóra, ale z celého internetu a to v čele se švýcarskými výrobci, s místními prominentními německými kopírkáři atd atd atd Tahle hodinářskou obsese mě unavuje.

 

BTW. Ať mě Bert klidně dá zase BAN, abych se s každým příspěvkem třásl komu zvednu překyselený žalůdek a jestli jsem dostatečně politicky korektní, to

sem fakt nebudu lozit a o hodinkách si budu povídat buď na WUS a jinde, kde nejsou takoví puritáni nebo se svým psem, je to klidné a rozumné zvíře a nehledá v každé mojí větě podjeb.

 

Neberte to jako vztek zastydlého puberťáka, má to být jen klidné zamyšlení nad vašimi příspěvky...

 

P.S. Pro ostatní, samozřejmě, že se tam ten strojek vejde ( navíc to nemusí být zrovna on, ten mne napadl jen, protože je SWISS a s centrálou a bez automatu, data a jiných opičáren), je o flák menší a snad to unese i předpokládanou jinou výšku, to nevím, ale asi bych to řešil mírným utopením cifru nebo tak, zamáznutí cifru polyesterovým tmelem, zbroušení loga a vytvoření patiny bych viděl, jako pěknou hru na modeláře :-)

 

meles hlouposti, ktery ukazujou predevsim, jak nevyzralej ses. A druhak, ze se asi zcela mijis s ideou craftsmanshipu, ktera je esenci kazdych poctivych hodinek - a tech svycarskych dvojnasob.

 

Jedinym arbitrem je tvoje zapesti. Ne tohle forum nebo lidi kolem. Jen tvoje zapesti. A az si na nej das nejaky poctivy hodinky (a poctivyma hodinkama muzou byt stejne dobre primky po dedovi, tissotky k maturite nebo Submarinery, ktery si koupis, kdyz se ti narodi dite), budes si vazit sam sebe, tvoje zapesti si bude vazit tebe a prestanes tady psat hlouposti o puvodnosti zaprdenych replik z nejake cinske stodoly. Fakt to nejsou poctivy hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že cpát ETU do takového pouzdra je celkem škoda. Kvalita zpracování asi nebude žádná hitparáda. Z těch dvou fotek se to sice nedá moc poznat, ale na druhé fotce je vidět, že nožky vpravo mají viditelně větší úhel odklonění od pouzdra jako nožky vlevo. A tloušťka samotného pouzdra je jak popelník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje drahá si minulý týden koupila kameru SONY XDCAM něco asi za 100 tisíc a pár navrch, no fajn, nemyslím si o ní pro to nic špatného, stejně tak, jako respektuju a chápu toho, kdo si koupí ZENITH Type 20 za , co já vím, 150000,-. Fajn. Z ETA xxxx, pokus stojí bratru 200 USD bych se až tak nepobryndal. Hodinky inspirující se v něčem, co se vyrábělo na začátku minulého století asi nebudu chtít s 316L nebo 904L nebo s čím kdo myslí, já to vidím na mosaz nebo jinou slitinu, ale kdo chce co je jeho věc, né? To  je určitě cajk, jestli dělám raklamu číně v čínské sekci, to je opravdu úplně nepochopitelné. Tahle sekce je obecná, tak jsem sem ten nápad dal, svatá prostoto a co ?

Jo, někdo už moje příspěvky nečte?? Tak mu asi konečně došlo, že opravdu nemusí číst každý můj nebo jiného slint, ani se k němu nemusí vyjadřovat, to 

už jsme si snad taky vyjasnili. Takže pro mne cajk. 

 

Na ostatní co by kdy by a kdo by,kdo je zralý a kdo zastydlý, to je každého věc, jen si myslím, že je to hodně off topic a hodně mimo mísu, navážet se do kohokoli, že mi ze zadnice nekoukají rolády je pravda a nijak tím netrpím a co z ní kouká jiném opravdu neřeším, tuhle úchylku jsem si ještě nepořídil. Nikoho strom neroste do nebe a nikdo tady nebude věčně, takže já dělám, co mne baví a totéž ať si užívají

i všichni ostatní, Je to úplně prosté, moje svoboda končí tam, kde začíná vaše svoboda a vaše svoboda končí přesně tam, kde začíná ta moje, vůbec ne jinde. To pochopí i můj pes, tak se na to zeptejte vašeho psa, věřím, že on to chápe.

 

Víte proč já vlasně ani nemůžu vědět co je tady kdo zač? Protože čtu to co mne zajímá a opravdu nevidím smysl v tom, podjebat každému každý topic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...