Přejít na obsah

Vína


Lobber

Doporučené příspěvky

Prolezl jsem všechny stránky, všude Hospoda, co pijete, káva, single malt. Ale VÍNO nikde!!!

 

Tak si dovolím založit nové vlákno ryze pro toto a zkusím, kolik milovníků vina se tu najde.

A dokáže mi třeba poradit dobré víno pro maminu...

 

Jelikož je toho nepřeběrné množství a já se v tom pomalinku ztrácím ( jo měl sem si udělat blbec sommeliéra ) tak fakt už svou snahu pomalu vzdávam :0D

 

Ale malá představa... Má cenu se koukat i po flaškach od G.Depardieu či P.Richard ??? Vzal bych to i Proto, že tyto herce má ráda... Ale nevím, jestli to je ta práva volba ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

U ní převládá ve vinotece, nejvíce polosuche ... Sem tam sladké, ale suché žádné ( a všechny barvy od bílého po oranžový ).. Spíše tak nějak polemizuji nad značkou a zemí původu .. Chuť je taky jedno, klidně vemu i něco ?neokoukaný? - za zkoušku člověk nic nedá ...

A jak říkáš u své ženy ... Mamina je nevyspitatelna, pije ( chutnají ji ) jak točení /do petky\,, tak vina za x stovek ...

 

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja té svojí většinou říkám hovorově stíhačka, je to vtip, nadsázka, humor, osobní oslovení, nemyslím to nijak zle, kluci co nás oba znají potvrdí; a vsadím se že kolega to má stejně, netřeba házet vidle hned na začátku do fajn tématu ;)

 

 

Ad víno. Piva dám tak 10 za rok, takže víno mám trošku více v krvi. Navíc to souvisí s profesí.

U nás běžný výběr sahám po Francii co se týká červeného a po Kalifornii pro bílé. Ledovky a slámovky na zakousnutí k dezertu z jihu Moravy :)

Toliko aktuální trend, občas proložený portským.

 

Ale mění se to, přicházím na chuť Španělsku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Portské není moc víno... a že je na sladké? To se ve vínu moc nevyzná... promiň. Protože ty "pravé" vína jsou většinou ta suchá. Ani já nejsem žádný velký znalec, ale už plus mínus vím, co mi chutná. Z bílých mám rád rakouský Riesling, také Grüner Veltiner (veltínské zelené), italský Pinot Grigio (rulandské šedé). Když cestuju, piju místní odrůdy a apelace. Vždy si něco přivezu a pak postupně upíjím zásoby. Z červených to záleží. Obecně asi víc Itálie než Francie. Letošní objev pro mě je Brunello di Montalcino - parádní víno.

 

Obecně mám radši o kousek lehčí vína. Nový svět moc nemusím, pro mě moc těžká vína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porto popíjím já :D

Teď jsem dovečeřel kousek žemlovky a k tomu skleničku porta ;)

 

Ta moje nedá nic jiného než suché víno.

 

Obecně je podle mého ideální napít si základní odrůdy aby člověk věděl co má čekat od merlotu a co od sauvignonu a potom si najít odkud mu dané víno sedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.

:0D *ole , z počátku sem se orosil, a přemýšlel co sem napsal špatně :0D

A já mamce nikdy netykal a tu úctu, kterou myslíš ty .... No raději nic ...

Ale díky za pobavení ...

Doufám, ze si již rozumíme v osloveni MAMINA ;0) :0D

 

For Tom4 - A mohl bys mi poradit značku na to červené a možná i slámove... Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kalifornii jsem zprvu moc nevěřil, ale pak mi hrozně zachutnal Zinfadel od Petera Franuse (2014). Takže ke svýmu milovanýmu Toskánsku a jižní Francii směle přidávám i Amerikány.

 

Bílá vína, s těma je to těžší. Fakt mi musí sednout a naslepo bez ochutnání je neberu, pokud mi je někdo nedoporučí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, já jsem úplný laik. Ale protože pocházím z vinařského kraje a setkávám se na koštech a degustacích s výrobci, tak vím, jak složité je vínu rozumět a to jsem se věnoval hlavně těm našim vínům. Myslím, že debata tady nikdy nebude na úrovni skutečných vinařů, kteří rozumí výrobě a proč by měla nějaká odrůda chutnat zrovna takhle a ne jinak. A proto je k věci naše tradiční jihomoravské rozdělení vína do třech kvalitativních kategorií:

1) dá sa

2) nedá sa

3) dá sa pražákom

 

Ideální by bylo doporučovat zde konkrétní láhve nebo vinařství s nějakým vysvětlením proč zrovna toto a komentářem osobních preferencí. Protože dobrého alkoholu je moc, ale ještě lepší je dobrý alkohol s příběhem :-) Stejně to mám i u hodinek. Takže ve chvílích volna bych sem zkusil hodit něco s příběhem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam rad Domäne Wachau GrüVe, nejradsi Federspiel. Steinfeder je uz trochu sprostej a Smaragd je uz dost vovonenej. A uplne top je Jurtschitsch GrüVe, alte Reben 2005. 2006 uz nebylo vono. A jinak Pinot Grigio. Cesky vina nepiju. A z Brunello di Montalcino DOCG sem se jednou solidne ztriskal a od te doby cerveny nemusim. Na jedny akco sme stahli nejakyho Rothschilda a taky to nebylo spatny, pamatuju si jen, ze na etikete byla vovecka. Este Zottl z Weißenkirchenu dela moc dobry vina. Vobecne ty rakusaky muzu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže náš sklep, tam se rozhodně nearchivuje, na to nemám podmínky ani znalosti, snažím se dodržovat fifo frontu a občas se přistihnu že křečkuju nadlimitní zásoby.

Aktuálně jsem otevřel bednu od frantíků:

 

post-49277-0-88036600-1544370539_thumb.jpg

 

docela fajn, jednoduché a lehčí víno, nic čím bych se musel prokousat, na nedělní večer ideál

 

ledovky jsem zjistil že jsem na nule, nicméně kolik toho člověk vypije za rok, vždyť je to sladké jak cumel, rád si dám v létě večer k sýru a ovoci na terase,

ale mám ještě pár lahví slámového z Vinofolu, tedy z ranných začátků Vinofolu a je skvělé:

 

post-49277-0-32922600-1544370756_thumb.jpg

 

no a tenhle skvost si nechávám na letošní Vánoce, bude mít 20 tak je čas ;)

 

post-49277-0-53653300-1544370831_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kluci, pročtu něco od sibire, cema a i tvou nabídku. A uvidíme...

Snad něco vyberu... mám na to čas do pátku tak snac něco chutné vyplave na světlo světa ...

 

Poprosil sem ještě taťku, ať nafotí, co vše máji doma a třeba i to mi pomůže k dobrému výběru :0)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže náš sklep, tam se rozhodně nearchivuje, na to nemám podmínky ani znalosti, snažím se dodržovat fifo frontu a občas se přistihnu že křečkuju nadlimitní zásoby.

Aktuálně jsem otevřel bednu od frantíků:

 

attachicon.gif 20181209_163714-756x1008.jpg

 

docela fajn, jednoduché a lehčí víno, nic čím bych se musel prokousat, na nedělní večer ideál

 

ledovky jsem zjistil že jsem na nule, nicméně kolik toho člověk vypije za rok, vždyť je to sladké jak cumel, rád si dám v létě večer k sýru a ovoci na terase,

ale mám ještě pár lahví slámového z Vinofolu, tedy z ranných začátků Vinofolu a je skvělé:

 

attachicon.gif 20181209_162929-630x933.jpg

 

no a tenhle skvost si nechávám na letošní Vánoce, bude mít 20 tak je čas ;)

 

attachicon.gif 20181209_163013-540x915.jpg

Ze Saint Emilion jsem snad zatím neměl jediný špatný víno. Jak říkáš, nic komplikovanýho, o to míň věcí co se dají pokazit.

 

Odesláno z mého Tab2A7-10F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem ještě na dopuručeni Toma4 ( tímto děkuji ) vzal jeden moravský slámovy ryzlink z vinofolu . Tím chybu neudělám ...

 

A mě přostě zaujal tento francouzský kousek, díky ovocným nuancím. Které jsou prý hodně výrazné ... Zůstal sem u polosuchého, tak se mamce snad nebude kroutit pusa :0D. Měl s touto flašku již někdo tu čest ???

post-35752-0-23279400-1544525273_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...