Přejít na obsah

Rotoped


Geodet

Doporučené příspěvky

Je tady vlákno skoro na všechno, ale na rotoped jsem nenašel. Potřeboval bych shodit nějaký to kilo a teď v zimě to jde trochu hůř.

Potřeboval bych poradit nějaký dobrý rotoped. Dříve jsem nějaký měl doma, ale mělo to nepřirozený posed a systém přidávání zátěže byl taky špatný. Potřeboval bych spíše něco co má blíže k bicyklu než k rotopedu. A pokud se přidává zátěž, aby to bylo plynulé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže spinner... ;) já koupil tohle a slouží v pohodě https://www.mall.cz/rotopedy/acra-kolo-bc4680?gclid=Cj0KCQiAr93gBRDSARIsADvHiOr0XKegUsUvSVKnXmGE9DEWgpDGB7kDC_gaKTb0jvpaYgL-S839mkYaAq1JEALw_wcB jen sem vyměnil sedlo za klasický z kola. No a přes léto je to super věšák :D

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspíš to má důvod proč tady vlákno o rotopedu není :-) Jsme banda hospodských povalečů bez špetky snahy :-)

 

Ne vážně, já měl Kettlera asi půl roku. Po měsíci už jsem na něm nejezdil a po dvou měsících se z něj stal nejdražší věšák na oblečení. Což myslím potvrdí každý kdo ho měl :-) Podle mě to funguje ve fittnes, kde jezdí víc lidí. Doma to je pro mě k ničemu. 

 

Co se týká posezu, tak je to jako s kolem. Zajdi do fitness, nebo do shopu, kde toho mají víc a zkoušej. Nějaký ti padne, pokud od toho nechceš dát raketu s nějakým systémem stavitelnosti = ještě dražší věšák na oblečení. 

 

Nechci tě zrazovat, to ne :-)

 

Edit: spinner mi nepomáhá:

post-34009-0-59547100-1545075565_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Sborez
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže spinner... ;) já koupil tohle a slouží v pohodě https://www.mall.cz/rotopedy/acra-kolo-bc4680?gclid=Cj0KCQiAr93gBRDSARIsADvHiOr0XKegUsUvSVKnXmGE9DEWgpDGB7kDC_gaKTb0jvpaYgL-S839mkYaAq1JEALw_wcB jen sem vyměnil sedlo za klasický z kola. No a přes léto je to super věšák :D

Ta recenze v Mallu u toho spinneru není moc lákavá.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem minulý rok koupil v Decathlonu trenažér kam vrazíš celé kolo a jezdil jsem ve sklepě. Dva měsíce zpátky jsem ke krosovýmu kolu pořídil žiletku /zatím jsem po okolí najezdil jenom 500km/ a je to na tom trenažéru ještě lepší. Před 14 dny jsem dokoupil senzory a aplikaci, kde jedeš s tabletem trasy atd. Zatím jsem to nezkusil, protože prosinec mám úplně plný, ale v lednu mám klid, tak už se těším. Rotoped jsem měl kdysi doma, ale je to nuda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rotoped/spiner jsme taky zvažovali, ale po zkoušce to šlo hned ze stolu, je to hrozná nuda a šlapat dyl je opruz.

 

Žena chtěla elipticky trenazer, což se mi vždy hnusilo, ale je to moc fajn. Pohyb je na tom prima, člověk se hýbe skoro celej a poslouchám u toho podcasty a koukám na filmy na mobilu/tabletu kterej si položím na ten displej.

 

Teď to používám víc než ona a líbí se mi, že na to nejsou třeba ani boty a stačí mi ponožky, takže je odpadá odkládání, kdy se na to dostanu.

 

Osobně jsem chtěl veslařský trenazer, ale na ten jsem měkkejš, ten jsem si neprosadil :D

 

Myslím že ten eliptical mě bude bavit do ty doby, než mě na tom někdo vyfotí a ukáže mi to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dlouhý roky spinningový kolo- důležitý je těžký setrvačník pro plynulý chod, zátěž ovládám pákou, která mění vzdálenost permanent. magnetů od setrvačníku.

Jezdím pravidelně- jde o zvyk, mám výhodu, že ho mám v nevytápěné místnosti, koukám u toho na TV, v létě před sebe dám větrák, půl hodiny se to dá vydržet, pokud budeš jezdit intervalově, stačí 15-20 min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem si zkusil pořádnej rotoped ve fitku (jezdim na minimální zátěž jen kvůli pohybu operovanýho kolena), tak mi všechny ty domácí přijdou fórový, nestabilní (bez zátěže na nich poskakuju jak koza).

Výhoda toho fitka je, že z toho můžu slízt a jít se třeba projít na pás nebo na schody nebo na orbitrek.

Ale krutě mě to neba, jak člověk není venku.

 

Přemejšlel jsem, že si paralelně do kanclu koupim na občasný prošlápnutí tohle, ale nějak tomu nevěřim.

https://www.decathlon.cz/minirotoped-mini-bike-id_8342713.html

 

edit: formátování

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád mi říkal že je lepší koupit repasovany spinningovy kolo než nový, tedy pokud koukám na poměr cena /výkon. Dělá trenéra spiningu, od něj jsem měl pujceny a větrák byl pro mě nutnost a taky podložka (tretry, pot, smekani)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si ještě jednou pořádně přečetl zadání, zalovil v paměti a došlo mně, že jsem tady viděl tohle: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/123945-indoor-trenazer-na-kolo-zwift/

 

Pokud máš místo a kolo, tak stačí na zimu hladkej plášť a můžeš jezdit bez změny posedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si trenažér, kam připneš svoje kolo. Je to nejlepší, protože si zvykáš i na pozici, ve které opravdu jezdíš. Válce jsou OK pro někoho, kdo se toho nebojí a chce trénovat i rovnováhu a střed těla. Jinak já jsem dal i 3 h trénink na indoor trenažéru (bez větráku!... Dobrá sauna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...