Přejít na obsah

Doma jsem dostal zelenou


Doporučené příspěvky

Zdravím ve spolek, doma jsem nějak nedostal zamítavé stanovisko, tak jdu mezi Vás pro radu. Nemám žádné speciální požadavky (jen cena do max. z níže uvedených čili 38000), jen zvažuju výběr mezi níže uvedenými. Co byste vybrali Vy a proč? Jsem konzerva a hodinky netočím a plánuju si je nechat. Děkuji všem za názor :).

 

Ball Engineer III - Dreamer 

+ momentálně mají skvělou cenu, vždy se mi BALLy líbily, jejich modrá, už jsem o nich uvažoval v GMT provedení, mimo chronomag méně známá značka .................a samozřejmě tritium

- doručení kdoví kdy a objednávka ze švajcu, možná moc leštěnky, neviděl jsem je

 

Muhle Glashutte 29er Big

+ jsou to přeci jen větší tooly, už jsem je měl na ruce a je možnost si je objednat a vidět v chronoshopu, ve skutečnosti jsou krásné

- trošku univerzální design, cena

 

Longines HC

+ taky modré, cena a dostupnost

- na mě moc profláklá značka, ten výstupek okolo korunky mě nějak štve a nelibí se mi tam

Upraveno uživatelem malasorte
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kurňa chlapi přemýšlejte u těch nadpisů! Čtu to přes Tapatalk a vidím název vlákna a poslední post, čili:

 

Doma jsem dostal zelenou

Co jsem teď zběžně měřil tak cca 20cm. Co si pamatuju, s velikostí nebyl problém.

 

Chvíli koukám, pak hledám pravítko, zase chvíli koukám, lehce blednu závistí, roztřeseně otevírám vlákno a nakonec vydechuji úlevou...  :lol2: :lol2: :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, myslím, že to můžeš zamknout :-D

 

Jinak přečti si po sobě ty plusy a mínusy - evidentně chceš Bally a jen se ujišťuješ :-) Já bych volil LHC, ale Tobě se evidentně nelíbí, tak jdi do Ballů, budeš mít pěknou, originální časomíru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa chlapi přemýšlejte u těch nadpisů! Čtu to přes Tapatalk a vidím název vlákna a poslední post, čili:

 

Doma jsem dostal zelenou

Co jsem teď zběžně měřil tak cca 20cm. Co si pamatuju, s velikostí nebyl problém.

 

Chvíli koukám, pak hledám pravítko, zase chvíli koukám, lehce blednu závistí, roztřeseně otevírám vlákno a nakonec vydechuji úlevou...  :lol2: :lol2: :lol2:

:clap: :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M.K. - tak to není, BALLy jsou sice favority, ale když by mi někdo přesvědčil, tak ty MG bych taky bral. Je jen fakt, že Longiny tam jsou do počtu. Asi si udělám výlet do němec.

 

Kid_A - Omegy jsou klasika to jo, ale tam by se mi spíš zamlouvaly moony nebo POčka, což je momentálně mimo rámec

 

Na ty MG jsou koukal už v době kdy jsem kupoval archimedy, ale tenkrát jsem chtěl něco s plnějším cifrem, teď zase něco jednoduššího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ball- pozor na "humpolácké" čísla, ne všem to provedení s trubicemi vyhovuje, mě se to provedení prostě nelíbí.

MG jsou OK, ale zase - je to hodně "tool look".

U těchto, tady ne zrovna rozšířených značek, bych si dovedl představit jiný kousek.

Pro mě je vítěz L- HC.

Ve 2019 bude nová edice, já bych si na ně počkal.

A mezitím se tady koukej, rozhlížej a třeba se odebereš úplně jiným směrem.

Ale z téhle trojice já dávám hlas HC.

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to vezmu popořadě:

Ball - nemám rád ty jejich trubičky. Na živo se mi snad žádný Bally s tritiem nelíbily. Ale to je subjektivní.

Uniony - vzhledově zajímavé, jen ta značka mi nic moc neříká. 

Longiny jsou osvědčená klasika, za mě asi nejschůdnější z tvého výběru.

 

Vzhledově jsou to celkem různorodé hodinky, těžko se mi tam hledají nějaké společné prvky - být tebou si ještě počkám a utřídím myšlenky. 

 

Mimo to pro mě je teda rozpočet 40k za ETU/Sellitu už docela dost. Buď bych šel níž a vybral něco vzhledově odpovídajícího u levnějších značek, nebo si připlatil za in-house.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono moc jinych in-house moznosti nez Seiko za ty prachy asi nebude (bavime-li se o novych hodinkach)...Mozna Nomos, ale to je zase uplne jiny styl.

 

Jak mi obecne Seiko nic moc nerika, tak tady bych to videl jako rozumnou volbu. Necelych 40 klacku za ETU je proste neobhajitelne...to uz mi dava vetsi smysl za ty penize poridit 2-3 Steiny :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim, ze to jsou ruznorode hodinky, beru to tak, ze se mi libi a rad bych si nektere vybral. Na foru uz jsem nejaky patek a probral jsem se jiz hodne znackami, jen nikde moc neprispivam a spis se nechavam inspirovat. Za sebe jsem se nikdy nechtel ubirat cetsou klasickych svycarskych velikanu (rolady, braitle, omega ci TH) a uz vubec ne tech dostupnejsich (tissot, longines). Proto moje prvni byly archiemedy v chronu a ted bych zase rad neco s velkou vterinovkou, kde je videt ten zivot v pohybu. Zatim se zajedu podivat na nejake BALLy jeste nazivo k Dusakovi, jestli se srovnam s temi "humpolackymi" cisly, ale ty se prave libi. Pokud ne, tak hned za nimi jsou MG. To ze ja v nich vsech ETA, beru mozna trosku jako vyhodu, ze mi je krokoli znaly pripadne opravi a nemusim je posilat do nejakeho spesl servisu a ani me to nijak nepohorsuje, staci kdyz budou slapat presne a rychle :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...