Přejít na obsah

Doma jsem dostal zelenou


Doporučené příspěvky

Ono moc jinych in-house moznosti nez Seiko za ty prachy asi nebude (bavime-li se o novych hodinkach)...Mozna Nomos, ale to je zase uplne jiny styl.

 

Jak mi obecne Seiko nic moc nerika, tak tady bych to videl jako rozumnou volbu. Necelych 40 klacku za ETU je proste neobhajitelne...to uz mi dava vetsi smysl za ty penize poridit 2-3 Steiny :-).

 

To je potom otazka, co za blazny si kupuje napr. ty BALLy za 50k, nebo treba hujery za 60k s ETou? Me ted oslovily BALL, kdyz jsou za cca 33k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja nechci chran Buh nikoho soudit. Kazdy to mame hozeny jinak a utracime podle vlastniho uvazeni. Jen si tu sdelujeme nazory, ktery se stejne v case meni :-).

 

Ja si proste jednoho dne rekl, ze mi hodinky s konfekcnim strojkem pripadaji jakoby bez duse. Ty realny argumenty (kvalita, cena, opravitelnost, ...) to tam vsechno je, vo tom zadna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  :notworthy: :notworthy: prave, spousta z nas ma ETU v hodinkach za vice nez 40klacku, tak proc je to najednou neobhajitelne nebo je lepsi nejaky low end inhouse?

Asi jsem to podal trosku nesrozumitelne, sorry. Tim neobhajitelne, myslim pro me osobne v tento cas. Driv mi stacilo, kdyz se mi hodinky proste libily...vic nsem neresil (to plati dodnes, ale samo o sobe uz mi to nestaci). Jindy jsem zase kladl vetsi duraz na prestiz znacky, historii daneho modelu, atd...proste ruzny faze chronomagorstvi.

 

Cely je to subjektivni zalezitost a ja se sem jen snazim prinest svuj vlastni deformovany uhel pohledu. Treba nekdo tape stejne jako ja a inspiruje ho to. I kdyz... nejspis asi ne :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohode, tohohle uz jsem si vsiml v nekolika tematech. Jen placnu, CHCI HODINKY za 50k napr od Longines a po chvili tam je rada, ze si ma priplatit a koupit radeji inhouse uplne od jine znacky nez puvodne chtel. I kdyz beru, ze je to super a jsem rad, ze ta moznost diskutovat tady je, tak mi to nekdy prijde trosku mimo a myslim, ze dotycnemu to moc nepomuze a zacne jeste vic tapat, pokud se necha zviklat  :lol2: :lol2: :lol2:. Coz muze byt taky dobre a nakonec vybere uplne neco jineho  :clap: , protoze si rozsiri obzory o znacky, o kterych ani neslysel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heled nevim...mozna ze existuji nejaky faze chronomagorstvi a clovek si v tom proste musi pochodit. Ja jsem k tomu evidentne docela nachylny, pac uz jsem tech fazi mel nekolik. A to nemusi nutne korelovat se znackou...alespon jedny hodinky od vetsiny zde casto diskutovanych mid-low znacek mi rukama prosly...nektere uz vicekrat. A myslim, ze v tom tady nejsem zdaleka sam :-).

Upraveno uživatelem AdaMoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze, po vcerejsi navsteve koskomu, upiram svou pozornost zpet k chronoshopu. Nemeli tam sice ty Bally, ktere maji ted v predprodeji, ale nejak me na zivo nendachlu zadne, co tam meli, a mozna me to, co me k nim puvodne tahlo (tritiova cisla) zacina spis stvat. Asi bych radeji neco umirnenejsiho a univerzalnejsiho. Coz si myslim budou splnovat MG, popr jsem se namlsal fotek se 104 od Sinnu. Co z tehle dvou, bud mi to prosim vyhlasujte a nebo vyhraje osobni setkani. Zitra se jedu kouknout na 104.

 

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja treba sem s tritiem nemel sebemensi problem dokud se mi nedostaly do ruky 10 let stary trasery s uz vycichlyma trubicema, jejichz svetelna potence byla srovnatelna se skomirajicim svetylkem v zadecku svetlusky na hmyzim hrbitove. Tak mozna je to volovina uvazovat deset let dopredu, zvlast pro chronomagora, ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, slo o ty engineer III Dreamer, co maji na strankach, jenze je zatim neni mozne videt a budou az za pul roku, ale platba ted, aby byly levnejsi.

Pro me to tak zcestny poznatek urcite neni, diky, jak jsem psal nemam v planu s nimi kseftovat. Archimedy uz mam taky cca 6 let a z domu urcite nepujdou.

 

Jak se tak na Sinny divam, lehce mi pripominaji styl moonu bez cifru navic, cozmi nahrazuji archimedy. Takze MG nebo Sinn

 

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

29er Big by som toolmi zrovna nenazval. Sú to skôr športovo-elegantné hodinky, univerzály.

 

Či sú nudné, to je subjektívne. Mňa bavia, naopak ma nikdy nezaujali prešpekulované Bally. Mínusy u MG sú Sellita a síce kvalitná lumi, ale na indexoch viacmenej iba naznačená. To mne nevadí, niekomu môže. Na ručičkách jej je dosť.

 

Link na fotky v podpise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja treba sem s tritiem nemel sebemensi problem dokud se mi nedostaly do ruky 10 let stary trasery s uz vycichlyma trubicema, jejichz svetelna potence byla srovnatelna se skomirajicim svetylkem v zadecku svetlusky na hmyzim hrbitove. Tak mozna je to volovina uvazovat deset let dopredu, zvlast pro chronomagora, ale...

Žena není chronobundus pozitivní. Tak když se mě někdo za deset let připomenete, můžeme očekovat Luminoxy. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se ti libily, tak za me Sinny, treba st 104 https://www.chronoshop.cz/rada-104/sinn-104-st-sa-i-b

 

Design MG me moc nenadchnul, pripadami, ze maji vsechno az moc tool.

 

A co treba nejake pekne squale? Taky nejsou uplne proflaknute, ale firma s dlouholetou historii.. Treba tyhle sou paradni https://www.chronoshop.cz/squale-matic/squale-matic-60-atm-dark-blue

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

104 jsou pekne, ale na zivo mi prijdou male. MG v cerne na tahu momentalne vedou, namisto Ballu mi prijdou univerzalni a nadcasove a asi by splnovali nynejsi predstavu o pouzitelnosti kukacek, k triku, kosili, saku.

 

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi zařadil do výběru Sinn, tak to vrhá na celý případ úplně jiné světlo :-) Sinny jsou excelentně zpracované hodinky, několik mi jich rukama prošlo a dodnes na ně s nostalgií vzpomínám. Bohužel nemají in-house, takže šly pryč (já vím, už jsem s tím trapnej). Čím ale podle mě převyšují ostatní konfekci jsou technologie, zejména Tegiment - ponorková ocel. Takže když už bych volil Sinn, šel bych být tebou do něčeho z Tegimentu...na každodenní nošení nepřekonatelný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...