Přejít na obsah

Mido ano...ne


Doporučené příspěvky

Vážení kolegové, zajímal by mě váš názor na Captain V v bicoloru. Ten jsem nikdy neměl a zajímá mě jeho trvanlivost. Hodinky mají plechovou lunetu a nevím jestli se s tím smířím. Strojek je caliber 80, jde trhavěji než klasika, ale jakej je to držák nevím, stejně tak neznam jeho reálnou přesnost, která se jistě kus od kusu liší. Hodinky budou používány jako leštěnky, to u mne znamená, že jim nebude hrozit ani kancldiving natož diving. Léta už na bicolory mám a jejich móda se vrací. Sponu mají posuvnou, což bych zrovna oželel, je to pohodlný? Děkuji za vaše názory.

 

post-17935-0-35447900-1545727194_thumb.jpg

 

post-17935-0-78547600-1545727220_thumb.jpg

 

post-17935-0-22119000-1545727264_thumb.jpg

 

post-17935-0-44451800-1545727292_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 69
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mido mi prijde jako dost prehlizena znacka, pritom bych si byl schopny nejake modely vybrat, treba tyhle kapitany. Za sebe bych to zkusil. Zalezi taky na budgetu. Trosku niz treba Certina tusim dela nejake bikolory. Kdybys naopak mohl neco pridat, tak Tudor BB v bikoloru taky nejsou spatne. Jinak ale Mido proc ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Andy, Tudory jsou už o hodně vejš, tyhle mi vycházej do 25. Spíš podvědomě nejsem ten správnej typ pro tyhle hodinky. Můj život víc připomíná příslušníka SAS ve výcviku a na tyhle leštěnky by moc času k užívání nebylo. Takže je přebíjí tool hodinky a Rolex mustr, Davosy Ternos Profesional. Pro mnoho lidí...škoda peněz...ale mně se prostě líběj a jdou ke mně víc než leštěnky. To kopírování Rolexek mi nevadí, naopak, Rolády jako tool hodinky bych si nikdy nemohl dovolit a na těch pár chvilek volna jsou to velký prachy.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Mido moc rad, ale za sebe rikam, ze pokud bicolor, tak plnotucnej, ne jen zlacenou ocel. To je pochopitelne cenove jinde. Vim, ze se technologie posouvaj kupredu, ale nejak neverim tomu, ze by to zlaceni drzelo a nevolestovalo se, nota bene pri nejakym zaseku. Ale treba se pletu a bude to v pohode drzet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave. Technologie dnesniho zlaceni je urcite na mile vzdalena ty v 90.letech, nicmene ta vrstva nebude nikterak silna, takze jak pises, casem to proste videt bude, bylo by asi naivni myslet si, ze to vydrzi naveky. Prave proto bych se tomuhle polotucnymu provedeni osobne radeji vyhnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne by som tiež raz chcel Mido vyskúšať. Dal by som ich niekde na úroveň Hamilton či Certina (subjektívne hľadisko).

 

Ale rovnako by som sa vyhol bicoloru, najmä na ťahu. U mňa puzdrá na hodinkách nemajú prakticky žiadne známky nosenia, zato ťah dostáva (v niektorých prípadoch) riadne na frak. Takže u mňa by bicolor na ťahu vydržal fakt len chvíľu.

Skôr by som zobral iný model, napr. https://www.jomashop.com/mido-watch-m026-430-11-051-00.html

Alebo niečo, kde je toho bicoloru na ťahu troška menej, napr. https://www.ashford.com/us/watches/certina/ds-1/ds-1-powermatic-80/C029-407-22-031-00.pid?nid=cpg_cat2950458&so=25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a z jakýho strojku to je? Fakt ta vychvalovana osmdesatka?

 

To mi nějak nesedí, co jsem četl, tak plastové části v kalibrech s delší rezervou nátahu používá Tissot a Certina, naopak Hamilton a právě Mido ne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi nějak nesedí, co jsem četl, tak plastové části v kalibrech s delší rezervou nátahu používá Tissot a Certina, naopak Hamilton a právě Mido ne....

 

Ak dobre čítam, tam je to tak ako píšeš. Tissot a Certina používajú ETA C07.111, ktorý má 23 jewels, Mido a Hamilton ETA C07.621, ktorý má 25 jewels. Z tohto predpokladám, že tie 2 kameňe navyše sú na "pallet fork".

 

Malý edit: pri verzii COSC používajú všetci 25 jewels strojky, takže je predpoklad, že u verzie Chronometer je už kovová vidlička.

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SW200 by nemala mať nič plastové.

 

Btw. toto je podľa viac o pocite než o reálnom probléme. Nikde som nič nenašiel, že by sa niekomu niečo kazilo na tomto plastovom escapemente. Mám hodinky Certina DS1 s Powermatic80 a jediný badateľný rozdiel oproti ETA 2824-2 je tlmenejší "tikot". Po mesiaci mi odchýlka klesla z cca. 12s/deň na súčasných cca. 6s/deň, ale nenosím ich pravidelne každý deň.

Ale vedel som do čoho idem a u mňa prevážila rezerva náťahu nad plastovým escapementom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak dobre čítam, tam je to tak ako píšeš. Tissot a Certina používajú ETA C07.111, ktorý má 23 jewels, Mido a Hamilton ETA C07.621, ktorý má 25 jewels. Z tohto predpokladám, že tie 2 kameňe navyše sú na "pallet fork".

 

Malý edit: pri verzii COSC používajú všetci 25 jewels strojky, takže je predpoklad, že u verzie Chronometer je už kovová vidlička.

Bylo by to fajn, protože přesně ty MIDO (v titanový verzi) byly mým favoritem. Luneta sice není keramická, ale to bych snad přežil, hlavní je strojek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslel, ze to je hlavne o tom bicoloru. To mi prislo jako fajn oziveni. Pokud se bavime o potapkach kolem 20k bez zasadniho omezeni velikosti, tak me posledni dobou zaujaly nove Tissot Seastar. Maji je ve vic barevnych variacich, na tahu i na gume.

101bb2b1d8eeb8381ff08b9031763bf7.jpg

 

https://www.helveti.cz/seastar

 

Pokud teda prekousnete ty plastove casti ve strojku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...