Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Amsterdam

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Zeeberdee

Zeeberdee

Učedník

• Member_50
  • 127 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 26.prosinec.2018 - 22:48

Ahoj všichni, dostal jsem od manželky k Vánocům víkend v Amsterdamu. V březnu. Napadlo mě, že bych manželce koupil prstýnek s diamantem nebo diamantíčkem. Četl jsem, že v Amsterdamu 400 let tradice v jejich broušení a kdesi cosi. Zajímalo by mě, jestli někdo z Vás nemá zkušenosti s nákupem takovýho šperku v tomhle městě. Nebo se na to mám radši vykašlat a nekupovat nic nebo někdy koupit něco podobnýho nebo jinýho a někde jinde? A pokud někde jinde, tak kde?

Díky za pomoc. 

#2 OndraTce

OndraTce

Závislák

• Member_50
  • 536 příspěvků(y)
  • Bydlí:TCE/PHA
  • Fanoušek značky:ElPrimero

Publikováno 26.prosinec.2018 - 22:59

Já kupoval před pár lety investiční kameny v Antverpách zatavený v plastový kartě s kódem a certifikátem. Záleží na tom, jestli chceš udělat ženě radost šperkem nebo ti jde o investici. Ten rozdíl spočívá v tom, že u šperků platíš za zpracování do výrobku - šperku, kdežto u těch investičních kamenů jde vyloženě pouze o ně a platíš pouze za zpracovaný kámen.

#3 Zeeberdee

Zeeberdee

Učedník

• Member_50
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 26.prosinec.2018 - 23:01

Jasný, chápu, o Antverpách jsem slyšel... Mám v plánu šperk a ideálně udělat i radost.

#4 OndraTce

OndraTce

Závislák

• Member_50
  • 536 příspěvků(y)
  • Bydlí:TCE/PHA
  • Fanoušek značky:ElPrimero

Publikováno 26.prosinec.2018 - 23:05

Tak zkus mrknout přímo do těch belgických brusíren. Jsou tam i šperky a asi nenaletíš=). Z Amstru to máš kousek.

#5 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 578 příspěvků(y)
  • Bydlí:Slovácko

Publikováno 27.prosinec.2018 - 00:44

Já jsem před rokem objednával hodinky od holandské firmy Zazare Diamonds a byli natolik v pohodě, že kvůli mě upravili webovky, aby systém umožnil zadat adresu v ČR.

#6 DavidLC

DavidLC

Megazávislák

• Member_50
  • 2 621 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kolínsko
  • Fanoušek značky:TOYOTA a SEIKO

Publikováno 27.prosinec.2018 - 04:25

Tak v pohodě tam jsou,projdeš kavárnou a jsi tak v pohodě,že se tomu směješ celý večer :-))

Dycky Seiko !!

#7 straspol

straspol

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 709 příspěvků(y)

Publikováno 27.prosinec.2018 - 10:28

Asi bych to probral s Longem. Ten o tom asi bude něco vědět.  Jestli je tam kolem toho podobné šílenství jako u nás s vltavíny a granáty, naletíš tam asi stejně snadno jako ukrajinský turista na Václaváku, jen s tím rozdílem, že budeš nakupovat v cizím jazyce (pouze anglicky, k němčině jsou tam značně rezervovaní).

#8 Zeeberdee

Zeeberdee

Učedník

• Member_50
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27.prosinec.2018 - 12:20

Jet mimo město nebude čas, jsme tam na víkend. Myslel jsem, že by tam  mohlo být i něco cenově výhodnějšího, ale to je asi blbost.

#9 bohus76

bohus76

Závislák

• Member_50
  • 8 016 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uherské Hradiště

Publikováno 27.prosinec.2018 - 13:47

Nějaké tipy zde https://www.radynace...anty-holandsko/

Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.

Když hodnota peněz převýší hodnotu sebeúcty, pak člověk ztratí úctu ke všem hodnotám. Mistr Petr S 

#10 sibirnaya

sibirnaya

RLX4EVER

• Moderators
  • 13 640 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:RLX4EVER

Publikováno 27.prosinec.2018 - 17:15

Podle me sou nej ceny na sutry v Dubaji, GIA certifikace atd.. Ja to moc neresim, ale chot sbira, pul karatu a vejs :)