Přejít na obsah

Everybody loves Seiko?


suloco

Doporučené příspěvky

Jakto jakto? Za nejaky ten rok co se zajimam o horologii jsem se nesetkal s takto vychvalenou a nezdraham se napsat vyhypeovanou znackou jako je Seiko. Presto mi prijde, ze vyrobce soucasne hodne tezi ze setrvacnosti sve slavy z 70. - 90. let.

 

Naprosto chapu jeji horologicky vyznam z historickeho hlediska, ale fascinuje me, kolik fanousku je schopno odhlednout od pochybne urovne kontroly kvality (mizerne tovarni serizeni, spatne licujici otocne lunety) a do jiste miry technicke zastaralosti soucasne prodavanych modelu (ehhhhskxhhh - za tyhle $$$ zadny hacking ani rucni natah).

 

Jak to mate vy, milovnici Seika? Je to o tom neodolatelem sarmu? Historickem vyznamu? Proc prave Seiko a ne Orient nebo Citizen?

 

Neberte to jako hate, Seiko respektuji jako zasadniho vyrobce uz jen diky quartzu (diky, Seiko!), jde mi o to pochopit proc je Seiko takovym gigantem co se oblibenosti tyce.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 191
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když vedle sebe postavíš 50 zájemců napříč věkem a pohlavím, tak mi zkus poradit jediného světového výrobce hodinek, kromě Seiko, který by je dokázal v rámci vlastní produkce uspokojit...

Daniel Wellington. :P

 

Ne vazne, chapu to dobre, ze Seiko je pro tebe super, protoze je pro vsechny? V tom zadnou hodnotu nevidim, pokud tedy nejsem nucen zvolit si jednu znacku na cely zivot.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podívej, kolik mají oproti Orientu a Citizenu modelů, Seiko je za mě unikátní v tom, že jsou schopni udělat hodiny za pár dolarů, ale i za x tisíc... Seiko je schopno pokrýt téměř každý chronopožadavek.

Opet, jakou to ma hodnotu, pokud nejsem nucen vybrat si jednu znacku na cely zivot a nikdy nekupovat nic jineho?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daniel Wellington. :P

 

Ne vazne, chapu to dobre, ze Seiko je pro tebe super, protoze je pro vsechny? V tom zadnou hodnotu nevidim, pokud tedy nejsem nucen zvolit si jednu znacku na cely zivot.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

DW? To jako vážně? Já se ptal na výrobce, ne na přeprodejce čínských šmuků...

 

Mě nezajímá, v čem ty vidíš jakou přidanou hodnotu.

Položils nám otázku, tak se snažíme odpovědět...

Pro mě je Seiko fenomén a mám ho rád, protože Seiko!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není hodnota, ale odpověď na tvoji otázku, proč je všude tolik Seiko. Chceš si zkusit levný automaty? Pětky jsou bezkonkurenční. Chceš si připlatit a mít elegnatní kousek hodinařiny? Sarby a sarxy to splní na jedničku. Chceš ruční práci a detaily? GS je správná volba.

 

Snad všichni ostatní se specializují na relativně úzký segment, zatímco Seiko bere trh co možná nejvíc zeširoka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DW? To jako vážně? Já se ptal na výrobce, ne na přeprodejce čínských šmuků...

 

Mě nezajímá, v čem ty vidíš jakou přidanou hodnotu.

Položils nám otázku, tak se snažíme odpovědět...

Pro mě je Seiko fenomén a mám ho rád, protože Seiko!

Chapes vyznam emoticonu s vyplazenym jazykem nasledovanym slovy ? ne, vazne..?, nebo je ti sarkasmus naprosto cizi?

 

Ptal jsem se co je pro milovnika Seiko tim x-faktorem, diky kteremu je schopen odlednout od problemu, ktere by jine znacce za stejne penize. Odpovedels mi arogantni tautologii. V tom taky nespatruju zadnou hodnotu.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a odpovídáš si v podstatě sám - pokud si chceš (z jakéhokoliv důvodu) zvolit jen jednu značku na celý život, tak si musíš zvolit značku, která má tak široké portfolio, abys nikdy nemohl narazit na mantinel. V tom případě jedině Seiko.

Otázkou zůstává, proč to dělat?

Já mám Seiko hodně rád, ale vlastním i hodinky jiných značek, jinak bych ochuzoval sám sebe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a připomínáš mi jiného člena odsud. Nechceš diskutovat, chceš prosadit svou pravdu proti všem a v tom tě podporovat nebudu.

Takže za mě - řekl jsem všechno, co jsem říct chtěl.

Že to vyznělo arogantně? Ano, jsem si toho vědom. Na arogantně položený dotaz většinou odpovídám ve stejném duchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není hodnota, ale odpověď na tvoji otázku, proč je všude tolik Seiko. Chceš si zkusit levný automaty? Pětky jsou bezkonkurenční. Chceš si připlatit a mít elegnatní kousek hodinařiny? Sarby a sarxy to splní na jedničku. Chceš ruční práci a detaily? GS je správná volba.

 

Snad všichni ostatní se specializují na relativně úzký segment, zatímco Seiko bere trh co možná nejvíc zeširoka.

Asi jsem spatne vyjadril otazku. Zajima me jak to ma kazdy jeden milovnik Seiko osobne, spis nez proc jsou Seika masove oblibena. Co ty sam na Seiku ocenujes?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a připomínáš mi jiného člena odsud. Nechceš diskutovat, chceš prosadit svou pravdu proti všem a v tom tě podporovat nebudu.

Takže za mě - řekl jsem všechno, co jsem říct chtěl.

Že to vyznělo arogantně? Ano, jsem si toho vědom. Na arogantně položený dotaz většinou odpovídám ve stejném duchu.

Vubec ne, ja na Seiko nemam nijak vyhraneny nazor, takze neni co prosazovat. Zajima me proc ten hype (fakt) a zdali je opodstatneny i dnes, do jake miry jde o davovou psychozu (pokud vubec) a do jake miry je to neco, co sam nevidim.

 

Nemyslim si, ze dotaz byl polozen arogantne (i kdyz byl mozna nejednoznacne vyjadren). Evidentne jsi se nas*ral, protoze jsi vzal muj komentar ohledne DW vazne, potazmo proto, ze jsem si dovolil vyjadrit pochyby o opravnenosti nadseni pro tuto znacku.

 

Diskutuju rad, ale pro diskuzi je treba argumentu, ne samozrejmych vyroku Seiko protoze Seiko. I tak dik za hru :).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenasrals mě. Jen nemám rád flame a hate.

Hry, které někdo hraje s jinými lidmi...

Bylo to prostě cítit hned z prvního příspěvku, že nemáš chuť diskutovat, jen si pohrát. Za každou cenu...

 

I tak dik za hru :).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, mohl by ses prosím podívat, který člen fóra si tady hraje pod zdánlivě novou identitou? Děkuji.

Lol, citlivko! :D Jaky flejm? Pisu naprosto civilizovane a vstricne. I tak si neberu osobne, ze na me pod paranoidni zaminkou posilas adminy.

 

Kdybys mi radeji odpovedel, cim je pro tebe Seiko tak vynikajici, srdcovou zalezitosti, mohli bychom se posunout dal.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lol, citlivko! :D Jaky flejm? Pisu naprosto civilizovane a vstricne. I tak si neberu osobne, ze na me pod paranoidni zaminkou posilas adminy.

 

Kdybys mi radeji odpovedel, cim je pro tebe Seiko tak vynikajici, srdcovou zalezitosti, mohli bychom se posunout dal.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

co je pro tebe v hodinařině srdcovou záležitostí ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Kdybys mi radeji odpovedel, cim je pro tebe Seiko tak vynikajici, srdcovou zalezitosti, mohli bychom se posunout dal.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Jestli sis vůbec ve své zaslepenosti všiml, dal jsem ti sem odkaz na jiné vlákno, kde se tato otázka probírala na X stránkách. Stačí jen hledat a číst, pokud by tě to skutečně zajímalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je pro tebe v hodinařině srdcovou záležitostí ?

Za me je to bitva mezi emocemi a rozumem (emoce vetsinou vitezi). Ten vyvoj uvazovani vypada asi takto:

 

1) design a vzhled - to prvni co me zaujme a to co v posledku vetsinou rozhoduje. Proste se musi libit.

2) vyrobce - pouze v tom smyslu, ze musi byt legit, cim vic pribehu a osobitosti tim lepe. Tady nerozhoduje, jestli jde o Timex, Casio, Hamilton nebo Brietling (ne ze posledne jmenovane bych si mohl dovolit :).

3) hodnota - kolik kvality dostanu za kolik penez.

 

Ve vysledku mam slabost pro Citizen, Casio, Timex, Prim, Hamilton z tech horologicky vyznamnejsich a treba Junkers co se value/design tyce. Samostatnou skupinou jsou pak Stowa fliegery, to je prakticky muj grail.

 

Co ty?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...