Přejít na obsah

Everybody loves Seiko?


suloco

Doporučené příspěvky

Jestli sis vůbec ve své zaslepenosti všiml, dal jsem ti sem odkaz na jiné vlákno, kde se tato otázka probírala na X stránkách. Stačí jen hledat a číst, pokud by tě to skutečně zajímalo...

Diky za nej. Uz jsem ho projel. Je tam reseno primarne ZDALI lidi uspokojuje mit na ruce Seiko ci ne, bohuzel uz ne tak moc PROC. Zajimavy je u nekterych clenu vyvoj porizovani jednotlivych kousku.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Upraveno uživatelem suloco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 191
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Ve vysledku mam slabost pro Citizen, Casio, Timex, Prim, Hamilton z tech horologicky vyznamnejsich 

 

Co ty?

 

 

když se zastavím u věty kterou jsem nechal v citaci, tak tam nic horologicky významného nevidím, ale to neznamená, že to tak nemůžeš vnímat

 

já nemám slabost pro nic, ale vlastním Seiko (už jenom Seiko) ....noa proč ? ...... protože u Seiko se dá koupit vlastní strojek s obalem už za pár korun ...... nedokonalost kterou zmiňuješ se dá vyřešit tím, že si ty hodinky dojdeš koupit tam kde je mají skladem a prostě si vybereš (levné modely)

 

u dražších modelů jsem si u Seiko nějaké nedokonalosti nikdy nevšiml nebo byla srovnatelná s ETA švýcarskou konfekcí do 100t 

 

 

když to shrnu, tak jsem si za ty léta spíše vypěstoval odpor ke švýcarským hodinkám s ETA strojky za které si obchodník řekne 30 - 100t a ani mu není hanba ..... u Seiko víš hned na čem seš ..... a ty pohádky okolo (historie) jistě hrajou také nějakou roli

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby bylo uplne jasno, na co se ptam, protoze jsem se ve vlastni zaslpenosti, priznavam, zeptal ponekud nejednoznacne, dam priklad vlastni odpovedi k jine znacce.

 

Proc ma suloco rad Citizeny:

 

Protoze prisli se zazrakem jmenem eco-drive. Protoze dbaji na kvalitu zpracovani. Protoze si na nic nehraji. Protoze vterinovky jejich quartzu temer vzdy krasne licuji s indexy. Protoze je ma Kaneda nalepeny na motorce. Protoze maji spoustu povedenych designu (subjektivni). Protoze jsou dostupne, ale ne lacine. Protoze nedelaji neakceptovatelne kompromisy. Protoze jsou to japonci. Protoze se snazi a nespi na vavrinech. A priznavam, protoze ve stinu Seiko jsou to takovi nedoceneni bratranci.

 

Nicmene Citizen se ani zdaleka neblizi univerzalni popularite Seiko navic s ohledem na to, ze Seiko ma nejen pocetnou, ale hlavne naprosto oddanou fanouskovskou zakladnu. Porad se chci dobrat toho, co je pro kazdeho milovnika Seiko temi duvody. A hlavne chci zjisti, do jake miry je ten hype opravneny, protze jsem nezazil vyhypovanejsi znacku, nez je Seiko.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když se zastavím u věty kterou jsem nechal v citaci, tak tam nic horologicky významného nevidím, ale to neznamená, že to tak nemůžeš vnímat

 

já nemám slabost pro nic, ale vlastním Seiko (už jenom Seiko) ....noa proč ? ...... protože u Seiko se dá koupit vlastní strojek s obalem už za pár korun ...... nedokonalost kterou zmiňuješ se dá vyřešit tím, že si ty hodinky dojdeš koupit tam kde je mají skladem a prostě si vybereš (levné modely)

 

u dražších modelů jsem si u Seiko nějaké nedokonalosti nikdy nevšiml nebo byla srovnatelná s ETA švýcarskou konfekcí do 100t

 

 

když to shrnu, tak jsem si za ty léta spíše vypěstoval odpor ke švýcarským hodinkám s ETA strojky za které si obchodník řekne 30 - 100t a ani mu není hanba ..... u Seiko víš hned na čem seš ..... a ty pohádky okolo (historie) jistě hrajou také nějakou roli

Wow, silna slova. Tak poporade:

 

Citizen: eco-drive

Casio: g-shock, f-91

Timex: historie sahajici do 19.stoleti, americka klasika, working class hero, americana.

Prim: netreba resit, i kdyz jde jen o lokalni zalezitost

Hamilton: jedna z ww2 klasik

 

Pohadky kolem historie Seiko mas na mysli treba quartz? To je podle me nejvetsi milnik horologie poslednich dvou staleti a jeden z duvodu, proc musim jeden model od Seika (pochopitelne quartz - nejspis Flightmastery) mit.

 

Seiko inhouse strojky jsou cool a svedci to o robustnosti znacky, ale proc vyvoj zamrznul (hlavne v nizsich cenovych hladinach) v devadesatkach? Napr. Orient Ray II ti nabidne hacking i rucni natah za srovnatelnou i lepsi cenu nez SKX, ktere to drti uz pres dvacet let s tim samym strojkem.

 

Odpor k predrazenym ETAm naprosto chapu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedine co ma v tomto vlakne zaujalo: kto je Kaneda a preco nenosi hodinky na ruke

https://morganrlewis.files.wordpress.com/2012/09/akira-motorcycle.jpg

 

Jde jen o logo ;). Testoval jsem, jestli je tu nejaky priznivce japonske animace 80tych let :).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Seiko inhouse strojky jsou cool a svedci to o robustnosti znacky, ale proc vyvoj zamrznul (hlavne v nizsich cenovych hladinach) v devadesatkach? Napr. Orient Ray II ti nabidne hacking i rucni natah za srovnatelnou i lepsi cenu nez SKX, ktere to drti uz pres dvacet let s tim samym strojkem.

 

 

možná pro to, že ten strojek funguje a nikdo si nestěžuje .... a co je mi platný, že orient umí hacking když je hnusnej ..... to je stejný jako mít manželku která umí dobře vařit, ale má jenom jednu kozu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná pro to, že ten strojek funguje a nikdo si nestěžuje .... a co je mi platný, že orient umí hacking když je hnusnej ..... to je stejný jako mít manželku která umí dobře vařit, ale má jenom jednu kozu

Vostrej jses mocne, ale logiku postradas. To ze je hnusnej je tvuj subjektivni nazor takze skrtam. To ze neco funguje tak jak je neni zadnej argument proti pokroku, takze skrtam.

 

Co tam mas dal?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Upraveno uživatelem suloco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Co tam mas dal?

 

 

 

buď rád, že jsem ti vůbec něco napsal 

 

když sem si přečet tohle 

 

Citizen: eco-drive

Casio: g-shock, f-91

Timex: historie sahajici do 19.stoleti, americka klasika, working class hero, americana.

Prim: netreba resit, i kdyz jde jen o lokalni zalezitost

Hamilton: jedna z ww2 klasik

 

tak mi vyrost nehet na patě ...... tím sem chtěl říct, že tohle vlákno právě zaniklo, páč si s tebou už nikdo další dopisovat nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

buď rád, že jsem ti vůbec něco napsal

 

když sem si přečet tohle

 

Citizen: eco-drive

Casio: g-shock, f-91

Timex: historie sahajici do 19.stoleti, americka klasika, working class hero, americana.

Prim: netreba resit, i kdyz jde jen o lokalni zalezitost

Hamilton: jedna z ww2 klasik

 

tak mi vyrost nehet na patě ...... tím sem chtěl říct, že tohle vlákno právě zaniklo, páč si s tebou už nikdo další dopisovat nebude

Rad? Nejsem, protoze z toho cos napsal si odnesu akorat tak nevalnej dojem o tvym dusevnim stavu. Hate much?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Za me je to bitva mezi emocemi a rozumem (emoce vetsinou vitezi).

 

Ten vyvoj uvazovani vypada asi takto:

1) design a vzhled - to prvni co me zaujme a to co v posledku vetsinou rozhoduje. Proste se musi libit.

... a treba Junkers co se value/design tyce

 

Co ty?

 

 

 

 

 

Vostrej jses mocne, ale logiku postradas. To ze je hnusnej je tvuj subjektivni nazor takze skrtam

 

Co tam mas dal?

 

 

LOL

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...