Přejít na obsah

Everybody loves Seiko?


suloco

Doporučené příspěvky

Ty vole tady je to fakt prehlidka mindraku z detstvi :D. Jako par hodinkaru me pred chronem varovalo ale ze to bude az tak zly..

 

Se mejte kluci, preju uspesne terapie! Zkuste treba pokecat s mamou, treba na neco spolecne prijdete.

 

Peace

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 191
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aby bylo uplne jasno, na co se ptam, protoze jsem se ve vlastni zaslpenosti, priznavam, zeptal ponekud nejednoznacne, dam priklad vlastni odpovedi k jine znacce.

 

Proc ma suloco rad Citizeny:

 

Protoze prisli se zazrakem jmenem eco-drive. Protoze dbaji na kvalitu zpracovani. Protoze si na nic nehraji. Protoze vterinovky jejich quartzu temer vzdy krasne licuji s indexy. Protoze je ma Kaneda nalepeny na motorce. Protoze maji spoustu povedenych designu (subjektivni). Protoze jsou dostupne, ale ne lacine. Protoze nedelaji neakceptovatelne kompromisy. Protoze jsou to japonci. Protoze se snazi a nespi na vavrinech. A priznavam, protoze ve stinu Seiko jsou to takovi nedoceneni bratranci.

 

Nicmene Citizen se ani zdaleka neblizi univerzalni popularite Seiko navic s ohledem na to, ze Seiko ma nejen pocetnou, ale hlavne naprosto oddanou fanouskovskou zakladnu. Porad se chci dobrat toho, co je pro kazdeho milovnika Seiko temi duvody. A hlavne chci zjisti, do jake miry je ten hype opravneny, protze jsem nezazil vyhypovanejsi znacku, nez je Seiko.

 

Seš trochu vedle, protože Citizen je největší výrobce strojků na světě a jeho popularita je celosvětově úplně někde jinde, než v ČR, kde má zastoupení zkostnatělým Goldtimem, kterej se chová jakoby to chtěl jenom doklepat do důchodu a na všechno kálí. Jo a proč mám rád Seiko u automatů? Třeba proto, že má velmi efektivní samonátah, kterýmu se hned tak někdo nevyrovná. Ještě drobnost, vypni prosím tu hlášku "Sent from my iPhone using Tapatalk", ostatní tady taky nepíší "Sent from my PC using Chrome" :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každému se asi líbí ruzné hodinky, ruzné strojky, ruzné materialy.....

At si každý koupí co se mu líbí za své peníze. Někomu udělá radost Seiko někomu Rolex. Pocit má každý jiný.

Pro mě Seiko je dobrá značka. Hlavně se dobře nosí na ruce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blbé pětky.

Ale mám je rád. Proč?

Protože 2x mrdnu rukou a už jdou. Nastavit jdou rychle, protože mají rychlonastavení dne i data. Když se posere strojek, opraví mi ho kterýkoliv hodinář. Když se moc posere strojek, seženu nový do 30 USD. A mají hezkou barvu lunety, která ladí s barvou mého Lexuse.

Stačí?

 

post-33556-0-01555400-1546103016_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne ten uvodni prispevek prijde naprosto nekonfliktni a v pohode, nevim co se nekterym borcum furt nelibi. a co na tom, ze tazatel nema buhvijaky zkusenosti a drahy kusy? neco jako nevis neznas tak je pod mou uroven se s tebou bavit. no nic.

 

ja si tuhle otazku taky vickrat kladl, proc je tady a i obecne nejvic z japoncu preferovany seiko.

vyzkousel jsem v zakl urovni citizeny, orienty a stejne dam osobne prednost seiku, pac treba prave ty skx povazuju za nejhezci, resp nejvyvazenejsi ve vsech ohledech.

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/112652-seiko-x-citizen/&do=findComment&comment=2038353

tady jsem srovnal seiko solar vs ecodrive a moje zkusenost je takova, ze jsem dal prednost seiku. ecodrive ma malickou utopenou datumovku, seiko solar day date a presnejsi chod vterinovky i celkovou presnost chodu. nevim, co je na ecodrive tak uzasneho.

mel jsem nekolikero mechanik od orientu a ty strojky mi chodily lepe nez u seika. presto sly pryc protoze mi na nich nesedely jiny veci.

nedavno jsem poridil citizeny automaty a s tema jsem spokojenj, pac v te konkretni kategorii seiko ani nic nema. zaroven taky jedny orient star coz je kapitola sama pro sebe moje srdecni zalezitost - a tam uz se treba seiko s tim co za stejny penize nabizi nechyta vubec.

takze ode vseho neco, ale seiko mam nejvic a i nejvic nosim.

jinak sorry za sloh a prip preklepy, pisu na malym displeji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Automaty Citizen jsou použitelný od kalibru 9. Řada 8 má nezřídka problémy se sekundovou ručičkou. A bohužel snad všechny kalibry Miyota mají jenom jednosměrný samonátah.

jo to vim. problem vterinovky jsem v mire ve ktere by mi to viditelne skakalo nezaznamenal, jednostranny natah je jenom o konstrukci a ze se holt dyl natahuji. naopak prijemne prekvapila presnost chodu a vydrz. musim to nekdy zmerit kolik hodin udelaji. co me fascinuje ale je kalibr v orientstarech, tam staci skutecne parkrat otocit a jsou full. pritom stabilita chodu a presnost excelentni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to shrnu, tak jsem si za ty léta spíše vypěstoval odpor ke švýcarským hodinkám s ETA strojky za které si obchodník řekne 30 - 100t a ani mu není hanba ..... u Seiko víš hned na čem seš ..... a ty pohádky okolo (historie) jistě hrajou také nějakou roli

On je problém spíš v tom, že pokud chceš aby Seiko šlo stabilně (nebo bylo možné seštelovat) s přesností srovnatelnou s ETA kterou pořídíš ve Švýcarech za pětadvacet, kde k tomu v té ceně dostaneš snad i certifikát, tak to aby ses modlil za dobrej kus a třeba na tebe štěstí sedne, a nebo šel tak do GS, a tam to kilo vyplázneš taky (snad s vyjimkou MM).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je problém spíš v tom, že pokud chceš aby Seiko šlo stabilně (nebo bylo možné seštelovat) s přesností srovnatelnou s ETA kterou pořídíš ve Švýcarech za pětadvacet, kde k tomu v té ceně dostaneš snad i certifikát, tak to aby ses modlil za dobrej kus a třeba na tebe štěstí sedne, a nebo šel tak do GS, a tam to kilo vyplázneš taky (snad s vyjimkou MM).

vyplázneš kilo za vlastní strojek ....... né za ETU ..... vnímáš ten rozdíl ? (myslím strojky 6R a výše kde máš aspoň slušnou rezervu) ..... strojky 6R více méně chodí v rámci toho co anoncuje výrobce, ale mnohdy v rámci COSC bez zásahu hodinářem ...... mám dva stroje 6R15 a jeden chodí +3 a druhej + 8 bez zásahu hodinářem .... co chceš rešit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ze bych ti dluzil odpoved, ale Seiko, jak jsem zminil v uvodnim prispevku, obrovsky respektuju hlavne kvuli quartz revoluci. To neznamena, ze chapu slepej hype.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

nic mi nedlužíš ....... zaplať pánbů ........ páč nosit Timexy po bazarech není moje hobby..... a slepej hype taky nejsem ..... maximálně sem slepej YPO a to poznáš podle písmen na klávesnici ...... noa kvarcovou revoluci taky už mám (fotil kuncák) ...... ještě bych rád něco digitálního, ale to musím počkat až se v Seiku ztopoří

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne ten uvodni prispevek prijde naprosto nekonfliktni a v pohode, nevim co se nekterym borcum furt nelibi. a co na tom, ze tazatel nema buhvijaky zkusenosti a drahy kusy? neco jako nevis neznas tak je pod mou uroven se s tebou bavit. no nic.

 

ja si tuhle otazku taky vickrat kladl, proc je tady a i obecne nejvic z japoncu preferovany seiko.

vyzkousel jsem v zakl urovni citizeny, orienty a stejne dam osobne prednost seiku, pac treba prave ty skx povazuju za nejhezci, resp nejvyvazenejsi ve vsech ohledech.

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/112652-seiko-x-citizen/&do=findComment&comment=2038353

tady jsem srovnal seiko solar vs ecodrive a moje zkusenost je takova, ze jsem dal prednost seiku. ecodrive ma malickou utopenou datumovku, seiko solar day date a presnejsi chod vterinovky i celkovou presnost chodu. nevim, co je na ecodrive tak uzasneho.

mel jsem nekolikero mechanik od orientu a ty strojky mi chodily lepe nez u seika. presto sly pryc protoze mi na nich nesedely jiny veci.

nedavno jsem poridil citizeny automaty a s tema jsem spokojenj, pac v te konkretni kategorii seiko ani nic nema. zaroven taky jedny orient star coz je kapitola sama pro sebe moje srdecni zalezitost - a tam uz se treba seiko s tim co za stejny penize nabizi nechyta vubec.

takze ode vseho neco, ale seiko mam nejvic a i nejvic nosim.

jinak sorry za sloh a prip preklepy, pisu na malym displeji

Diky za super nazor, asi jsem nekde prepnul strunu, kdyz jsem naznacil, ze g-shocky neco historicky znamenaj.

 

Orient star mam dlouhodobe v merku, konkretne classic model s bilym cif, nadhera a hlavne 38mm!

 

O jaky Citizensky automaty slo pokud se muzu zeptat?

 

Osobne bych rad sel do skx ale odrazuje me dost veci ktery uz tu zaznely. Design nekomentuju, ten je osobitost sama.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak gshocky jsou klasika a tady docela respektovany. akorat muj nazor, ze stejne jako u seika, ty nejpovedenejsi modely uz byly..nejak si momentalne zadny nedokazu vybrat.

OS classic jsem mel cerne viz muj avatar a jsou to fantasticky hodinky, ktere cenim vys nez tady oblibene sarb s 6R15. OS je tady obecne dle myho dost nedocenena znacka i kdyz maji velmi uzkou nabidku.

ty citiny jsou levne "oblekovky", maji moc povedeny cifr. nekde ve vlakne citizen na ruce mam fotku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaty Citizen jsou použitelný od kalibru 9. Řada 8 má nezřídka problémy se sekundovou ručičkou. A bohužel snad všechny kalibry Miyota mají jenom jednosměrný samonátah.

Staci, naprosto, toto jsem od zacatku hledal. Dik za nazor.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nic mi nedlužíš ....... zaplať pánbů ........ páč nosit Timexy po bazarech není moje hobby..... a slepej hype taky nejsem ..... maximálně sem slepej YPO a to poznáš podle písmen na klávesnici ...... noa kvarcovou revoluci taky už mám (fotil kuncák) ...... ještě bych rád něco digitálního, ale to musím počkat až se v Seiku ztopoří

Krasnej cifernik, petrol green se casto nevidi (pokud me nesali zrak).

 

Ad timex, je to co to je, ale podle me ta znacka ma historii a velmi osobitej styl. A ohledne bazaru, myslim si ze s novejma Marlinama se situace dost mizna zmeni, maji obrovskej uspech, zaslouzene. Takhle se dela retro.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...