Přejít na obsah

Fotka
* * - - - 1 Hlasů

Triky Android a Apple telefony

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 long

long

Míra

• Member_50
  • 4 090 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Zakázková výroba šperků a samozřejmě hodinky !

Publikováno 30.prosinec.2018 - 06:50

Zdar chlapi,

doufám, že  tady toto téma ještě není i přesto, že se nás to zřejmě bytostně dotýká  a to každý den.

Jedná se o mobilní telefony a různé tipy a triky, které třeba znalejší chronomagoři mají již odzkoušené a  členům, kteří v tom nejsou nejsou zas až tak zdatní ( Já) to ušetří mraky času a hlavně nervů!

Myslel jsem  například ať už pro Android nebo i Apple různé programy, například lepší fotoaparát, nebo navigace, nebo já nevím co?, Třeba taky přehrávač hudby ?

Co si třeba naopak v žádném případě nestahovat, čím třeba prodloužit baterii?

K tomuto kroku mně vede změna telefonního přístroje z Androidu na Aplle, který jsem dostal od syna před cca měsícem.

A proč jsem ten krok udělal a přívítal ?

Již delší dobu se mi zdálo, že se mi telefon Samsung, ne úplná sračka aktualizuje a nebo spíše o aktualizace žádá příliš často, taky mi občas nefungovaly kamery od alarmu atd. atd.

Jen pro info nyní jsme se vrátil po cca  dvaceti dnech kdy telefon běžel s rezervní kartou doma, nastartoval ho a chtěl po mně dalších 37 aktualizací!!!

Na telefonu , který již tedy nepoužívám jsem měl základní aplikace plus šest stažených, žádné hry atd. Prohlížeč jsem používal Samsung, který je prý nejlepší a Google.

Tak co, kdo máte jaké vychytávky a triky?

Taky kdo dnes potřebuje diamanty a šperky zhotovené na zakázku za bezkonkurenční ceny, že ano ?
Ale kdyby náhodou, klidně mi napište S.Z. :-)

Nebo koukni na :  https://www.zonerama...diamonds/352334

#2 Tom4

Tom4

nezávislý člen

• Member_50
  • 892 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Fanoušek značky:zálesácké chrono

Publikováno 30.prosinec.2018 - 07:31

Už v základu má Android v Samsungu X applikací, můžeš to projít a co nepotřebuješ odinstalovat. Když tam appky necháš tak se některé aktualizují, po třech týdnech se tomu číslu nedá divit. Projel jsem teď svůj telefon, mám tam výchozí appky plus nějakých 5 extra (foto resizer, mapy, runkeeper) je to telefon S řady Samsungu a celkem tam mám 95 aplikací. :) asi to promažu co nepoužívám, i když mě teda nijak neserou.

Někdo z jablkového tábora kdo je znalejší určitě prozradí jak je to s aktualizacemi, vůbec by mě nepřekvapilo že to je automaticky na pozadí.

#3 vraby

vraby

što?

• Member_50
  • 5 968 příspěvků(y)

Publikováno 30.prosinec.2018 - 09:15

Někde jsem se tu dotazoval,ale zaniklo to.
Tel. LG Q6 poslední dobou se mi stává,že když přijde sms tak nepípne. Musím kouknout do zpráv a ta sms tam je. Je to tak 1 z 10? Přesně nevím. Telefon jsem dal do tovární nastavení a stejně se to občas stane. Nevíte co s tím. Jinak foun bez problémů. Díky.

#4 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 322 příspěvků(y)
  • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 30.prosinec.2018 - 15:17

Ta problematika aktualizací už se tu někde řešila, možná ve vybírám mobil nebo dotaz na PC.  Takhle to možná bude ale všechno dohledatelnější. Ad aktualizace: Já mám nastavený na droidu, aby se apky aktualizovaly, když je mobil na nabíječce, tj většinou v noci a aby mě neotravoval s upozorněním, že jsou aktualizace k dispozici. Po odpojení od nabíječky je pak v notifikačním řádku jen upozornění obchodu Play, že proběhly a to jde vypnout taky. Sem tam teda nějaká apka otravuje, že chce nějaký nový práva, ale minimálně. Základ je odinstalovat a nebo vypnout, co nepotřebuju. Měl jsem to tak u všech droidů a bez problémů. Jak je to u jabka netuším a ani netuším, jaká je frekvence aktualizací jabko apek, kdo zná obojí, může napsat srovnání, která z platforem chrlí více aktualizací.  Taky u droidu to má každej vývojář jinak, nějaká apka jednou za čtvrt roku, nějaká co tejden, záleží asi na fázi vývoje (vyspělosti apky).

#5 noviisek

noviisek

Závislák

• Member_50
  • 584 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové
  • Fanoušek značky:házená, vodní pólo, golf, a mnoho dalších

Publikováno 30.prosinec.2018 - 15:52

Mě se stahují notifikace jen když je mobil na WiFi a nabíječ e. Vůbec o tom nevím a vše je ok. Nemá smysl to řešit.

Tento příspěvek byl upraven od noviisek: 30.prosinec.2018 - 15:52

#6 Paw

Paw

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 316 příspěvků(y)
  • Bydlí:HK
  • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 30.prosinec.2018 - 15:55

Na iOS je to s aktualizacema podobný jako na Androidu. Aplikace se aktualizujou podle toho jak to autorům jde a nejde. Takový myatmo (alternativní program pro přístup k meteostanici Netatmo) se aktualizuje i 3x za tejden. Systém jako takovej (11, 12) se vydává jednou za rok, mezi tím jsou po cca měsíci aktualizace (12.1, 12.2, ...).

Android jsem už dlouho neviděl, ale u iOS se dají některé systémové aplikace taky odinstalovat (vede to akorát k ušetření místa). Vyplatí se projít nastavení, kde jsou dva pohledy na to, co aplikace může. Nejdřív je tam seznam všech aplikací, po kliku na aplikaci jde vidět k čemu má práva. Pod záložkou "Soukromí" jsou systémové věci (kalendář, kontakty, ...) a po kliku na ně se ukážou aplikace, které mají přístup.

Vyplatilo se mně povypínat aktualizaci dat na pozadí (ušetří to data i baterku) a polohové služby (šetří baterku). 

Pulsar Kinetic PUL051P, Seiko SARG005, Fenix 5

Hodnocení

#7 long

long

Míra

• Member_50
  • 4 090 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Zakázková výroba šperků a samozřejmě hodinky !

Publikováno 30.prosinec.2018 - 19:23

A máte třeba někdo typy na turbo aplikace, které jsou funkční odzkoušené a kvalitní ?

Pro něko třeba foťák  ( Kuncák) a pro mně třeba předpověď počasí na IOS ?

Taky kdo dnes potřebuje diamanty a šperky zhotovené na zakázku za bezkonkurenční ceny, že ano ?
Ale kdyby náhodou, klidně mi napište S.Z. :-)

Nebo koukni na :  https://www.zonerama...diamonds/352334

#8 Tom4

Tom4

nezávislý člen

• Member_50
  • 892 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:zálesácké chrono

Publikováno 30.prosinec.2018 - 19:31

Foťák nezáleží na appce ale na chipu a "skle", tady buďme rádi za to co máme. Možná nějaký lepší fotoeditor ale bez toho skla to bude vždy jen foto z mobilu. Tím neříkám že foto z mobilu je špatný (Czech Press Photo 2017 vyhrála fotka mobilem), ale na focení jsou foťáky ;)

Předpověď počasí si stáhni accuweather aplikaci. Není nic lepšího.

#9 milan79

milan79

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 296 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 30.prosinec.2018 - 19:35

počasie odporúčam toto https://www.weatherpro.com a foťák https://www.procamera-app.com/en/ používam obidve a fungujú skvelo.

Edit: myslím, že weather pro s prehľadom schová accuweather do kapsy.

Tento příspěvek byl upraven od milan79: 30.prosinec.2018 - 19:37

#10 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 322 příspěvků(y)
  • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 30.prosinec.2018 - 19:54

Používám na droidu na počasí a radar v Čechách léta in počasí a spokojenost: https://www.in-pocasi.cz/aplikace/
Na iOS je toto počasí placené :-(
Občas to porovnávám s accuweather (bylo snad v každým droidu, co jsem měl, předinstalovaný nebo z něj brala data vestavěná / předinstalovaná apka), který funguje na "mých místech" taky slušně.

#11 Jarett

Jarett

... Makea Nui ...

• Member_50
  • 4 325 příspěvků(y)
  • Bydlí:... jinde než by chtěl.
  • Fanoušek značky:manželka ;)

Publikováno 30.prosinec.2018 - 19:57

Pro iOS je na počasí zdarma aplikace ČHMU ... https://www.cnews.cz...casi-ios-iphone

Jinak všechno podstatné pro Apple najdeš zde: https://jablickar.cz/rubrika/iphone/

:)

Tento příspěvek byl upraven od Jarett: 30.prosinec.2018 - 19:57

"Čas nevyžaduje, aby byl zřen, ale aby byl žit."

#12 bebe22

bebe22

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 56 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava
  • Fanoušek značky:IWC, Laco, Stowa

Publikováno 31.prosinec.2018 - 00:04

Já si oblíbil u jabka funkci AirDrop, když mate u sebe někoho také s Applem a chcete mu poslat nějaký soubor, je to ideální řešení. I velke množství fotografii to pošle mrknutim oka. Funguje to u všech apple zařízení. Já osobně to hlavně používám u iPhonu na preposilani fotek.