Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Kolegovia,

 

viem, že keď má človek problém s hodinkami, ktoré sú v záruke - tréba iba odniesť do servisu a neriešiť to. Ale na to sme tu aby sme si predsa pomohly...

 

dnes sa mi stalo, že som si zobral hodinky po 2 týždňoch priamo od winderu - takže boli natiahnuté - cca po 5 hodinách mi zastali (ani otáčaním dokola sa nerozbehli), dokonca keď som povitiahol korunku - nastavovanie hodín "dopredu" išlo naozaj stuha. Nič som nerobil nasilu ? a tak následne som zatlačiť korunku naspäť a hodinky sa rozbehli a idú cca už 10 hod. Je potreba navštíviť servis ?

 

PS - ak tu je podobná téma, ospravedlňujem sa Vám - ale vzhľadom na rozsiahlosť fóra keď človek do vyhladávača objavý sa mú 1000 slovo problém...

 

Vlado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

winder ne vzdy natahne ...zkus ponosit a uvidis

Áno súhlasím - je v hodinkách ETA, ktorá vyžaduje kolmé natáčanie. Winder mám cca v 70 stupňoch - takze nepredpokladám 100% natiahnutie.

 

Ale - ak by zastali normálne - tak tým že som ich v rukách pár krát otáčok do každého smeru by sa rozbehli a to nenastalo. Rozbehli sa až keď som povytiahol korunku (vtedy som zistil že ide stíha nastavenie času) a následne sa už rozbehli.

 

Aktuálne idu stále - ako som prišiel domov večer sú len v kávičke nie na windery (včera som mal skolenie takze som len sedel a teda ani sa moc nenaťahovali).

 

Foto:

 

f5ae996f14e0840921e6207a6af78024.jpg

 

 

Vlado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

 

hodinky idú zatiaľ (nezasekli sa), no všimol som si, že od soboty - 19.1.2019 do teraz 22.1.2019 (ráno 09:20) už meškajú 3:30 min.

 

Takže hodím ich do servisu a uvidíme - budem chvíľu OWG a tak ma napadá, že mať 2ks je veľmi zlé (keď sa jedni pokazia) preto treba mať min 3ks ==> takže mám dôvod na kúpu nových (ja som vždy vedel, že nejaký sa nájde).

 

 

Potom dám vedeiť ako to celé dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Pozdravujem kolegovia,

 

Tak ako som sľúbil dávam info - FC opravené v rámci reklamácie po 8 mesiacoch. Bola vymenená špirála, a pár dalších dielov. Prevážaná korunka, vykonaná regulácia a tlakovka.

 

Hodinky idu ako hodinky. Ak by niekoho presne zaujimalo čo vsetko bolo spravene nech sa ozve SP.

 

Vlado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě by nás to zajímalo, co s nimi bylo a co všechno se měnilo. Od toho je tu tohle fórum, abychom se dozvěděli, jak to celé dopadlo a kdo za to může :-)

Co to je -  Prevážaná korunka?

Co to je - špirála? - To je asi péro, že? Setrvačka na délku nátahu vliv nemá a jinou spirálu jsem v hodinkách neviděl  :-)

A ještě nerozumím větě: Winder mám v 70 stupních, takže nepředpokládám 100% natažení. Přece záleží na počtu otáček a úhel musí být aspoň takový, aby se závaží nepřehouplo, tj., zůstávalo dole, když se hodinky točí. Winder naplocho hodinky nenatáhne, ale kolmo být také nemusí.

dík za osvětlení/doplnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...