Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Hello, natrafil som na tuto zaujimavu cinnost, tak ze vyskusame so synatorom :)

Pozna to niekto, nedajboze vykonava? 

https://silnemagnety.sk/kat/magnet-fishing/

 

Dorazil mi onen magnet (310kg) a celkom sila... aj sa bojim mat na ruke mechanicke hodinky...  :mummy:

 

magnet-fishing-zbran.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vobec netusim, len sa pytam.

je to povolene? nie je nahodou nejaky zakon na to, ze ked nieco najdes, tak to musis ohlasit?

zbrane, naboje, miny, bomby urcite, ale myslim mince, stare veci s nejakou hodnotou. okrem starych haraburd a chladniciek:)

alebo teda, ked nieco najdes, poklad napriklad, ze je automaticky tvoj?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedalo by se prejmenovat a sloucit vlakno o detektorech? Prijde mi to podobne a asi tam budou vedet vic o dotazu kolegy vyse...

 

Btw. Ten samopal je snad nejznamejsi vec co se pri fishingu nasla :D

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu je nejake legal info: https://magnetfishing.sk/magnet-fishing-zakon/

 

Zhrnutie:

1. Nehľadajte na známych archeologických náleziskách.

2. Uložte si do mobilu číslo na krajský pamiatkový úrad. Ak nájdete archeologický nález, zavolajte im a riaďte sa ich inštrukciami.

3. Nález strelnej zbrane alebo streliva okamžite nahláste polícii.

4. Nahláste tiež nález cenného predmetu alebo väčšej sumy peňazí.

 

edit: jj, kludne nech modi zlucia temy... 

Upraveno uživatelem misoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jjj magnet se již taky řešil v detektorech :0)

Imho jezdíme s bráchou, jak s detektorem a máme přibalen i magnet ...

A zas tak cerňe, bych ty zákony neviděl. Již několikrát sme byli zastaveni/osloveni jak hajným/myslivec tak policii. Ale spíše šlo o informativní konverzaci ( co sme již nebo právě tady našli, otázky na vybavení funkčnost, cena aji ) Nebo upozornění na úsek výskytu divočáků, či jiné potencionální nechtěně narušení fauny...

 

Jde spíš o to, jak se daná osoba chová a jestli je prase, nebo je slušná a vše co vyhrabe, taky po sobě ( jiných ) uklidí a nenechává za sebou díry jak od protitankové mině... Lidi jsou a budou prasata bohužel !

 

Druhá věc cenný nález je 1% ze 100% jelikož opět sme u nás lidi a nejčastěji najdeš: alobal od řízků z výletu, víčko od pivo, plechovky aji blbosti co prasatům při výletu vypadne z pracky ... A nevím jak ostatní, ale mi třeba berem navíc bordel baťoh a ano tyhle věci po prasatech, při nálezu hodime do baťohu a posleze směr kontainer.

 

Při tomto jednání Ti opravdu nikdo se zdravým rozumem nic říct nemůže ... Ba naopak

A ano, taky když něco najdeš nepoletíš hned na TV nohu a plesk a nebudeš to slepičít celému světu :0)

 

A ano, vždy ke každému kopání přistupovat tak, že je možnost vykopat něco co bychom nechtěli. A riziko se blíží k nule ...

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně kdysi můj táta údržbář ve výrobě vyprávěl, jak magnetem na provázku dvě hodiny škvírou mezi plechy lovil šroub zapadený do mašiny - protože to prý pořád vyšlo líp, než tu mašinu celý den odstrojovat, aby si pro ten šroub mohl "dojít rukou"... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Trošku to oživím. Zkoušel jsme hledat, ale na netu jsem nenašel odpověď na jednu otázku. (Neberte to vše úplně vážně, je to jen taková teorie). Magnety se podávají různé a dejme tomu, že budu mít s nosností 250 Kg. Hodím to do rybníka a na dně leží několika tunový bagr. Magnet se na něj úspěšně chytne. Je logické, že bagr nevytáhnu :), ale ,,urvu" ten magnet z toho bagru, tak abych mohl jít zkusit štěstí jinam, nebo jsem právě přišel o 600,- a je po všem.

Co máme v práci nějaké malé silnější magnety, tak se dají sundat tažením do boku, ale na tah to moc nešlo, ale neměl jsem na něm oko a pevnou šňůru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budeš mít magnet, který se udrží na oceli silou 2500 N, tak celkem logicky musíš vyvinout tutéž sílu na jeho odtržení. A předpokládám, že budeš mít lano a oko o stejné únosnosti. Pokud ne, tak jsi o magnet přišel a můžeš se směle zařadit k sibiřovu zaměstnanci. Další problém je, že těžko vyvineš takovou sílu tělem, takže by to chtělo ještě do výbavy naviják a solidní kotvení, protože stejně velká reakce bude působit na naviják.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, papun napsal:

Trošku to oživím. Zkoušel jsme hledat, ale na netu jsem nenašel odpověď na jednu otázku. (Neberte to vše úplně vážně, je to jen taková teorie). Magnety se podávají různé a dejme tomu, že budu mít s nosností 250 Kg. Hodím to do rybníka a na dně leží několika tunový bagr. Magnet se na něj úspěšně chytne. Je logické, že bagr nevytáhnu :), ale ,,urvu" ten magnet z toho bagru, tak abych mohl jít zkusit štěstí jinam, nebo jsem právě přišel o 600,- a je po všem.

Co máme v práci nějaké malé silnější magnety, tak se dají sundat tažením do boku, ale na tah to moc nešlo, ale neměl jsem na něm oko a pevnou šňůru.

Nechtěls to dát do Humoru spíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta nosnost určitě bude v ideálním případě. Což u MF asi často nenastává. Nicméně asi pořídím pro začátek nějaký malý magnet a uvidím, zdali mě to bude vůbec bavit. A když se nezdaří, tak ztráta nebude velká. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...