Přejít na obsah

Výroba winderu


Roumec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahojte, no dovolená byla apod :) Pomalu se to posouvá, Trochu zlobí motorek, ale program vypadá k světu. Tělo bych viděl na jekl 100 x 100 x 80mm, mám poptaný i elox. Čelo bude udělané ze dřeva na CNC a držák 3D tisk. Pořád spousta práce, ale věřím, že to dotáhnu :) 

Upraveno uživatelem Roumec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že jsem našel tohle vlákno. Poté, co jsem letos v lednu bráchu nakazil chronobundem, pustil se tenhle víkend do výroby winderu. Za dva dny má téměř hotovo, zbývají drobnosti. Postnu sem foto až to bude vrtět naostro. Nečekejte luxus, bude to surovej skeleton :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že jsem našel tohle vlákno. Poté, co jsem letos v lednu bráchu nakazil chronobundem, pustil se tenhle víkend do výroby winderu. Za dva dny má téměř hotovo, zbývají drobnosti. Postnu sem foto až to bude vrtět naostro. Nečekejte luxus, bude to surovej skeleton :)

Tak to je fičák, čím to řídíš? :) já sem si trochu ukrojil sousto, vybral jsem si motor nema 17 co se používá na 3D tiskárny a snažím se ho s arduinem rozchodit. Klasika motor co je ve stavebnici bez problémů jede, ale tenhle teda dává zabrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektroniky jsou všude hromady, to není žádný problém, např. https://www.ebay.com/itm/FREE-SHIP-New-Dual-Quad-4-Watch-winder-circuit-board-PCB-for-2-rotors-gearbox-2/192854620243?hash=item2ce707f853:g:dPMAAOSwyn1cV4N1

 

Udělat to doma taky není nic složitého, starší generace by se vys... kašlala na nějaké programování jednočipů  a postavila by si to na 555 s pár součástkami okolo - https://www.mylms.cz/text-zapojeni-casovace-555/  Dva odpory, dva kondenzátory, jedna dioda, pár spínačů na nastavení intervalu, na výstup relé na případné přepínání polarity/směru otáčení a s prstem v nose za odpoledne není co dělat.

 

A na 99 %  bude mít GM nebo GES nějakou stavebnici intervalového spínače za pár šušňů, která na to půjde použít, jen se mi ji nechce hledat.

Upraveno uživatelem Taylor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak winder je hotový a tady posílám pár informací a foto. Postavené na Orange Pi Lite, na kterém běží Linux Armbian. Pohon zajišťuje krokový motorek, řídící soft je napsaný v Pythonu, spuštěný po nabootování jako linuxová služba. Stisknutím tlačítka se spustí vrtící program (30 sekund střídavě vrtění vlevo a vpravo po dobu 10 minut, pak 90 minut klid a tak pořád dokola). Programování, ladění a obsluhu lze realizovat přes WiFi a SSH. V plánu je vzdálený monitoring :) Cena kolem 1500,- Kč.

 

A tady foto. Nečekejte zakrabicovaný luxus, všechno je a zůstane v surovém stavu :)

 

post-14317-0-80581000-1555666656_thumb.jpg

 

post-14317-0-61779800-1555666667_thumb.jpg

 

post-14317-0-38658600-1555666674_thumb.jpg

 

post-14317-0-71923600-1555666682_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda! těch 1500 je včetně motoru?

 

Tady doplňuju přesnější kalkulaci:

 

- Orange Pi Lite - 889,-

- sada motoru - 131,-

- sady vodičů (z nich použit jen zlomek) - 198,-

- zbytek šroubky a drobnosti a prkýnko na ustavení cca kolem 200,-

- celkem tedy +- 1418,- a pár dní práce to všechno poskládat a vyladit

 

Asi by to šlo i levněji, kdyby se místo Orange Pi Lite použilo něco jednoduššího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásná práce.

Cena tady není to hlavní, koupil jsem vrtič na dvoje hodinky se super nastavením, v krásnym designu a nasvícením za 1750. Ale tohle je to, co člověka těší, něco svýho originálního, nehledě na cenu...která v tomhle případě není nijak závratná.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uznavam lidovou tvorivost, ale vetsinou se kuti, protoze dana vec nelze koupit je tezko sehnatelna, nebo velmi draha. Tudiz vec co kutim by po odecteni vlastniho casu mela vyjit vyrazne levneji a tady to moc smysl nedava. Jelikoz hotovy se da koupit od 1000,- napr.Versa Single Watch Winder i s podsvucenim a vystavite si ho designove kdekoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uznavam lidovou tvorivost, ale vetsinou se kuti, protoze dana vec nelze koupit je tezko sehnatelna, nebo velmi draha. Tudiz vec co kutim by po odecteni vlastniho casu mela vyjit vyrazne levneji a tady to moc smysl nedava. Jelikoz hotovy se da koupit od 1000,- napr.Versa Single Watch Winder i s podsvucenim a vystavite si ho designove kdekoliv.

to mas samozrejme naprostou pravdu :-) ale ja bych ti v tom financnim vzorecku (taky jako domaci bastlir) neco zmenil - nemas tam koeficient sebeuspokojujiciho stesti z vlastnorucne vytvoreneho vyrobku. Nekdo ho ma nulovy a rovnou si to koupi, jiny ho ma vysoky a chce si tim dokazat ze na to ma, a jeste ma z toho navic velkou radost, i kdyz na cenu za design to neni... :-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych v tom nehledal jen finanční vzoreček. Přidáná hodnota je to, že si to člověk udělá sám. To považuju stále za víc než koupit nejlevnější čínu (byť naleštěnou a podsvícenou). I já jsem si takhle vyrobil hodinkovnici, která mně vyšla s půjčovným nářadí a materiálem (nehledě na čas) mnohem dráž než z Lidlu, ale i tak má pro mě úplně jinou hodnotu (nefinanční) než ta z Lídlu.

 

j.e.n.i.k.82: i raspberry pi zero by určitě mělo být možné použít

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...