Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Etika při prodeji Primek

Prim Parexo

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#21 Bert

Bert

MegaXXLzávislák

• Root Admin
  • 5 533 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 26.leden.2019 - 20:36

Mě nepřijde košér, že si tady neukázal další dvě témata v prodejním vlákně jakožto jeden z adminů :)

Malý update. Oba byli osloveni. Jeden z nich právě potvrdil originalitu všech dílů.

Tak i druhý se vyjádřil v tom smyslu, že vše OK.

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#22 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 6 253 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha-venkov

Publikováno 26.leden.2019 - 22:01

Vysvětlí mi prosim někdo, nejlíp Patrik, jakou roli hraje nebo by mělo hrát v diskuzi to příjmení? Ja to furt nechápu.

Tento příspěvek byl upraven od martar: 26.leden.2019 - 22:01

#23 M.K.

M.K.

MegaXXLzačátečník

• Member_50
  • 564 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň
  • Fanoušek značky:Plzeň

Publikováno 26.leden.2019 - 22:12

Nejsem Patrik, ale asi to byl z jeho strany pokus o takovej ten dneska moderní rasismus naruby.

#24 zekon7302

zekon7302

Megazávislák

• Member_50
  • 4 113 příspěvků(y)
  • Bydlí:Frýdek-Místek

Publikováno 26.leden.2019 - 22:55

A bude hur... kazdopadne 4k za olezly igeny s Parexo dily by asi nikdo strizlivy nedal...

Povíme si za pár let, origo původní sklo už neumí ani v Eltonu, slušný číselník taky už i dnes není zrovna levný, a olezlý pouzdro? I za to bude začínajíci sběratel víc než jen rád.

Fakt Magor

Elton Sport LE 2012, FOIS, Marathon GSAR medium, Benarus Moray 38mm

#25 M.a.t.e.s.

M.a.t.e.s.

Začátečník

• Members
  • 46 příspěvků(y)
  • Bydlí:Frýdek-Místek
  • Fanoušek značky:PRIM

Publikováno 27.leden.2019 - 06:04

Za začátečníky bych chtěl napsat, tedy alespoň u mě je pravda, že dost spoléhám na to, že pokud něco kupuji zde na foru v rubrice prodám, tak že hodinky tady prodávané budou PRIM, kde jinde by to tak mělo být!!! Ještě tedy takto spoléhám na Antik-Hovorka, ale i tam jsem koupil primky sporty III quartz, které prodával zdejší přispivatel jako zajímavé a přitom měly lunetu úplně z jiných hodinek.. Nedávno jsem chtěl koupit zlaté hodinky od paní z Pardubic a tak jsem se dotázal pana Hovorky jestli jsou v pořádku (dotázal jsem se i zde na fóru) a při té příležitosti jsem se zmínil i o těch quartzech a pan Hovorka mi dal za pravdu a ještě se mi omluvil, že si toho nevšiml.Proto si myslím, že je správné napsat, že něco není v pořádku, já bych popřípadě napsal, že prodávám, jak jsem koupil a tady bych očekával, že mi někdo napíše, že to není tak jak by to mělo být.

Myslím, že by  měl být opravdu rozdíl při koupi hodinek tady a na Bazaru nebo na aukru, tam je to sázka do loterie.

#26 Ondra

Ondra

Závislák

• Member_50
  • 794 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 27.leden.2019 - 07:56

Povíme si za pár let, origo původní sklo už neumí ani v Eltonu, slušný číselník taky už i dnes není zrovna levný, a olezlý pouzdro? I za to bude začínajíci sběratel víc než jen rád.

Za par let bude vsechno drazsi, vcetne Primek, ale o to asi v tomto pripade nejde.

Jinak tedy si myslim, ze stare Primky budou cim dal tim vic rizikove zbozi. Spekulanti vyhnali ceny na tak zajimavou uroven, ze se vyplatilo rozjet druhovyrobu (odflaknutou) a vyrojila se spousta lidi, kteri cmuchaji prilezitost neco vysmelit. Proto se i byvali Primkari-srdcari pomalu zacinaji venovat jinym znackam, nebo uplne jinym zajmum.

#27 sibirnaya

sibirnaya

RLX4EVER

• Moderators
  • 14 078 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:RLX4EVER

Publikováno 27.leden.2019 - 08:30

Mě nepřijde košér, že si tady neukázal další dvě témata v prodejním vlákně jakožto jeden z adminů :)

ja parexo nepoznam, proto sem se nikde nevyjadroval, pro me je to hromada srotu origo, nebo parexo..

#28 slava23

slava23

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 27.leden.2019 - 08:38

ja parexo nepoznam, proto sem se nikde nevyjadroval, pro me je to hromada srotu origo, nebo parexo..

Přesně tak. Je to jak se škodovkou. Nikde jinde na světě není tak drahá ( i jako ojetina ). Holt je to příplatek za národní rádoby nostalgii.

#29 straspol

straspol

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 795 příspěvků(y)

Publikováno 27.leden.2019 - 09:11

Sprosťáku...

#30 Ondra

Ondra

Závislák

• Member_50
  • 794 příspěvků(y)

Publikováno 27.leden.2019 - 09:14

Sprosťáku...

No ale az na par modelu ma z dnesniho pohledu vlastne pravdu ;) Samozrejme, ze ve sve dobe Primky svou roli splnily dobre, ale ta uz je davno pryc...

Tento příspěvek byl upraven od Ondra: 27.leden.2019 - 09:14

#31 Bert

Bert

MegaXXLzávislák

• Root Admin
  • 5 533 příspěvků(y)

Publikováno 27.leden.2019 - 09:18

Berte, nejdříve se zamysli nad sebou, nejdříve se do mě navezeš a ostatní necháš být.....holt asi za to může mé příjmení. Nepřijde mi to od tebe správné! Každého jiným metrem?

Malý update. Oba byli osloveni. Jeden z nich právě potvrdil originalitu všech dílů.

Tak i druhý se vyjádřil v tom smyslu, že vše OK.

Od včerejška jsem přemýšlel, co se to vlastně s Patrikem stalo. Vychladl jsem. Po zralé úvaze tedy:

Vzhledem k Patrikovu zjevnému pokusu o pozitivní rasovou diskriminaci, dále s ohledem na nepravdivé nařčení o činnosti, respektive nečinnosti moderátora, má Patrik na měsíc od Chronomagu pohov. Pokud se vrátí, a zkusí mee too, nebo něco podobného, bude to napořád. Vyčůránka, který prodává Prim šmrncnutý Parexem, do inzerátu to nenapíše, byť  o tom dobře ví, a je-li odhalen, poukazuje bezdůvodně na jiné, a ještě se schovává za cizokrajné příjmení zde opravdu nechci.

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#32 bandicoot

bandicoot

OWG

• Member_50
  • 14 282 příspěvků(y)

Publikováno 27.leden.2019 - 11:15

Dík. Nikdy, opakuju NIKDY by mě nanapadlo přemýšlet nad tím, jestli zde prodávané Primky jsou OK nebo shit z druhovýroby.
Pokud by hodinky nebyly olezlý a já zrovna chtěl igeny, tak je bezelstně vezmu.
Neuvést neoriginalitu dílů a hájit se "to každej pozná" je křivárna.

#33 Marcus

Marcus

REHAUT

• Member_50
  • 2 873 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:v kajutě
  • Fanoušek značky:DOXA

Publikováno 27.leden.2019 - 11:42

Patrikův inzerát na SMPc jen dokresluje jeho portrét. 

#34 Murphy97

Murphy97

lenochod

• Member_50
  • 3 840 příspěvků(y)
  • Bydlí:PRG

Publikováno 27.leden.2019 - 11:46

“Pomsta” za banana, asi

#35 Marcus

Marcus

REHAUT

• Member_50
  • 2 873 příspěvků(y)
  • Bydlí:v kajutě
  • Fanoušek značky:DOXA

Publikováno 27.leden.2019 - 11:49

“Pomsta” za banana, asi

Inzerát podal už před banánem. 

#36 shewcza

shewcza

Megazávislák

• Member_50
  • 2 652 příspěvků(y)
  • Bydlí:Moravská Třebová
  • Fanoušek značky:SEIKO, Omega

Publikováno 27.leden.2019 - 11:54

Tak já to třeba taky nepoznám, proto když jsem igeny prodával, tak jsem uvedl do inzerátu, že budu rád, když se k tomu někdo zkušený vyjádří. Podle hodináře mělo být vše, kromě korunky ok.

Do inzerátu se nikdo nevyjádřil, tak snad to bylo ok, protože já opravdu nevěděl...

#37 Skarohlid

Skarohlid

Závislák

• Member_50
  • 561 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava
  • Fanoušek značky:Prim; Ducati

Publikováno 27.leden.2019 - 12:01

pokud nevíš a uvedeš to v popisu ať se někdo vyjádří je to O.K. pokud bych prodal IGENY z díly z Parexa a nevěděl to tak nabídnu vrácení peněz a omluvím se, ale rozhodně nebudu kopat kolem sebe a opírat se do ostatních kteří na to upozorní.

Tento příspěvek byl upraven od Skarohlid: 27.leden.2019 - 12:10

#38 Bert

Bert

MegaXXLzávislák

• Root Admin
  • 5 533 příspěvků(y)

Publikováno 27.leden.2019 - 12:09

Upřesnění: Patrik to věděl. To je z hlediska Primek důležité.

#39 straspol

straspol

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 795 příspěvků(y)

Publikováno 27.leden.2019 - 12:15

Ale to je důležité vlastně u všech značek. Přesně tohle je přece důvod, proč se vrátila po dlouhé debatě možnost diskuse do inzerátů, pokud na nich někdo vidí nějaký problém. A je to tak dobře. Alespoň na Chronomagu chci mít takový ostrov jistoty, že pokud něco koupím, je to prostě košer, a pokud není, tak že o tom vím. Fair play... 

#40 ragu

ragu

Závislák

• Member_50
  • 730 příspěvků(y)

Publikováno 27.leden.2019 - 12:18

+1

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Prim, Parexo