Přejít na obsah

Ocean One vs. Mini Turtle


Doporučené příspěvky

Ahoj,

nedávno jsem si tady na foru udělal velkou radost k blížícím se 30tinám a těším se až se s ní pochlubím, jen čekám až dozraje věk ;)

V mezidobí mi začalo vrtat hlavou, že bych chtěl do své sbírky začlenit nějaké potápky, které by mohly plnit úlohu větších ?otloukánků?. Do oka mi padly Seiko Mini turtle a Steinhart Ocean One. Máte prosím nějaké srovnání co se týká přesnosti, spolehlivosti a podobně? designově se mi líbí obě, možná přeci jen víc modrá verze želv.

Budu rád za jakékoliv subjektivní postřehy, případně i tipy na jiné alternativy.

Moc děkuju!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že o Steinhartech jako designových vykrádačkách Rolexu se tu toho napsaly tuny, takže já bych určitě šel do Mini Želv. Strojkem budou v pohodě, ale bohužel při současné kvalitě Seiko výstupů bych si je radši šel vybrat osobně třeba do Koscomu, aby sis koupil takové, kde všechno bude lícovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tipy, cenová hladina je max. 10000 až 15000, víc do toho dávat nechci. Měly by to být volnočasové hodinky. Po větším průzkumu mi právě vypadly ty Mini želvy a Steiny Ocean One.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tipy, cenová hladina je max. 10000 až 15000, víc do toho dávat nechci. Měly by to být volnočasové hodinky. Po větším průzkumu mi právě vypadly ty Mini želvy a Steiny Ocean One.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Na ty Steiny se můžeš dojít kouknout do chronoshopu, na Seika do Koskomu a porovnávat naživo a na ruce. Sám zjistíš, co ti sedne líp.

Tady můžeš dostat jen postřehy, které budou zkreslený kus od kusu.

Já třeba seika nemusím a doporučil bych ti Steiny, ale budu v menšině, protože je tu silná "klika" Seiko magorů ( v dobrém ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steiny jsou jako volnočasovky v pohodě :-) Vím, že tohle jsou GMT, ale v obecné rovině bych řekl, že se Steinama budeš spokojenej

post-41687-0-79189800-1549968637_thumb.jpg

post-41687-0-53444100-1549968671_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co k tomu poradit..Mini želvy nejsou opravdové želvy a Ocean One jsou kopírky (i když jsem tyto kopírky s keramickou lunetou měl a vypadaly fantasticky). Být tebou, ještě se porozhlénu, vyzkouším na živo. Pokud bys netrval na nových, za tuhle částku nemáš problém sehnat solidní bazarový kus jiných značek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malé želvy mám prakticky na ruce 9 měsíců

Mají pro mě osobně 3 chybky, všechny subjektivní a některé řešitelné

Kyklop nad datumkou, prostě datum je vidět prakticky pouze při přímém pohledu, z úhlu prostě ne....dá se sundat nebo vyměnit celé sklo

Spona s extenzí, mám docela úzkou ruku a díky té extenzi se mi hodinky na ruce pořád přetáčely....jde to s pilkou  a pilníkem "odebrat"

Korunka, je docela dlouhá a není zapuštěná, nemá ochranu a protože nosím hodinky více volněji, mám od ní už slušnej mozol. S tím se asi nic dělat nedá

 

Osobně bych si na otlounkánky-potápky-volnočasovky mechaniku nekupoval. Vzal bych od Seika solární tuňáky, pokud modrou verzi, tak nové ze Street serie SNE533

Vydrží víc než mechaniky, přesností a výdrží na jedno "nabití" budou lepší, když je po otloukání-potápění-volnočasování odložíš tak půjdou dlouho samy.

 

Seiko-Prospex-Solar-Diver-Street-Series-

 

edit: ještě moje želvy bez kyklopa

 

post-23099-0-44654400-1535008933_thumb.jpg
Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemají možnost ručního nátahu, nemají zastavení sekundovky a mají jenom minerální sklo. Jako dárek teda nic moc. Leda je nechat modifikovat na safír, ale ty první dva handicapy stejně přetrvají.

 

Pokud někdo řeší technické vlastnosti u hodinek tohoto typu, tak je na čase si koupit quartzky :) na co je mi hacking u hodinek co mají přesnost +- 15 vteřin denně? Na co mít safír, když mě komplet nový hardlex vyjde na pár stovek i s výměnou? (BTW ty mini-turtle ho mají taky...). Proč ruční nátah, když a) buď je budu natahovat denně, protože je nenosím, a odrovnám si dřív nebo později odlučovač b ) budu je nosit denně, a pak neřeším protože se za pár hodin dotáhnou do plna c) mám winder

Upraveno uživatelem Dee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam seiko rad, ale zrovna minizelvy? Videl si je nazivo? To spis skx, monstry, zelvy, suma, samuraje... skoc do Koscomu a mrknki na to. Steinhart s Etou a safirem je podle me o krok dal, ale zase muze nekomu vadit, ze jde o okopirovane rolexky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...