Přejít na obsah

Záhada červené vteřinovky


Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek,

 

mám tu takovou drobnou záhadu u jedněch primek, ke kterým jsem nedávno přišel.

 

Je to model 66 464 3, nicméně v té podobě, jak je mám, má červenou vteřinovku.

U Hovorky v knížce je vteřinovka černá a zdá se i trochu delší. Tentýž model se stříbřitým pouzdrem (66 463 1) má vteřinovku té samé délky jako mám já, ale zase oranžovou.

 

Moje otázky by byly:
a ) Je možné, že se u toho 66 464 3 krom černé vteřinovky, jak je u Hovorky, dávala i červená už z výroby? Nebo je to dodatečná výměna?
b ) Pokud ne, odkud může ta červená být - z toho stříbrného "sesterského modelu" ne, ten má oranžovou? Zběžný pohled na ostatní hodinky v knize kolem roku 1982 ukazuje, že jsou vteřinovky různých barev včetně červené, ale vesměs všechny stejného nebo podobného tvaru - je tedy monžné, že byl jen jeden společný model vteřinovky v různých barvách, který se ve výrobě dával do různých hodinek, tj. pokud si chtěl někdo "customizovat" ten původní, mohl snadno prohodit červenou za černou?
c ) Jak je to s délkou vteřinovky? Je ta černá u 66 464 3, jak je v knize, opravdu delší než ostatní, nebo je to jenom nějaká iluze?

 

Díky. :-)

post-67023-0-12206800-1549872999_thumb.jpg

post-67023-0-56289700-1549873005_thumb.jpg

post-67023-0-64877200-1549873010_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Gobers
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis se smirit s tim, ze vyrobni dokumentace (teda... ona vetsina informaci v primbibli z vyrobni dokumentace vychazi) neodpovida uplne realite. 

Nejnznamejsim prikladem necht jsou oficialni varianty Prim Sport versus to, co pak skutecne z fabriky chodilo.

Tzn, je to uplne klidne mozne, ze je ta rucicka z vyroby. Stejne tak je mozne, ze je vymenena pri servisu hodinarem a dal bych nad tim, jak pise Strasa, nebadal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, díky za odpovědi.

Mě to prostě zajímalo, jestli k tomu někdo něco nebude vědět bližšího, protože jsem si toho všiml a překvapilo mě to. Nejsem žádný purista a mám je na nošení, ne na ometání ve vitrínce. A musím říci, že se mi to s tou červenou líbí ještě víc, než s tou "předpisovou" černou, jak je to u Hovorky v knize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onehdy, když jsem z Eltonu obdržel renovované sporty co po natažení stály, jsem jako malou omluvu získal prohlídku závodu. To bylo moc zajímavé a doporučuji!!! Následovala exkurze do muzea osobně s Liborem Hovorkou. Debatovalo se o všem možném i nemožném. On v zásadě řekl, že dneska řešíme každou vteřinovku, barvy ruček, nesprávné korunky, ... nad vším bádáme a hloubáme. Primky jsou hodinky, které produkoval elton dlouhá desetiletí v různé kvalitě hlavně na denní nošení. Žádná vzácnost to nebyla a ani to tak myšleno nebylo. Když někdo přišel za hodinářem ať mu opraví PS1, že má ochozenou korunku, tak ten provedl servis strojku, výměnu komponent a pokud náhodou neměl správnou korunku na PS1, tak použil jinou, která pasovala. Pokud bylo potřeba vyměnit ručky, tak tam dal co bylo zrovna skladem. Ručky z Humbert, nebo i jiné... hlavně, ať hodinky dál slouží. Dnes díky retro boomu je z nich svátost a koukám, že hezké diplomaty už jdou za 10-15k. To je opravdu raketa... kam se to asi došplhá? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...