Přejít na obsah

Certina DS Podium Chronograph


Violoncello

Doporučené příspěvky

Ahoj, zakoukal jsem se do Certin DS Podium Chronograph Rose Gold C001.427.36.037.00.

Rád bych se zeptal vás, kteří máte s tímto kouskem zkušenosti, na názor.

Trochu mě nahlodává vzhledem k vysoké ceně hodinek ETA C01-211. Mám pocit, že ještě donedávna frčely na (ETA) Valjoux 7750, ale rád bych se zeptal zkušených matadorů, zda má moje zamilovanost šanci na přerod v lásku a trvalý vztah a hodinky mám koupit :notworthy:

Moc vám všem děkuji za případné rady a názory! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud se Ti líbí, tak asi není co řešit. Koukal jsem se na Jomashopu - mají celkem slušnou cenu. Akorát to chce prověřit, o kolik Tě zkasíruje DPH a clo

https://www.jomashop.com/certina-watch-c001-427-36-037-00.html.

 

Co se strojku týká - osobně zkušenost nemám - nicméně zde se o něm psalo

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/19334-eta-c01-211/

 

část plastových dílů, 15 kamenů, relativně malá frekvence... Ale to sis určitě přečetl. Snad někdo napíše praktické zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za názor!

Jomashop jsem vzdal právě z důvodu cla a DPH. I když vím, že to ve finále stejně zaplatím, nějak mi vadí ten princip dávat uniformě peníze.

Jinak tohle postupný nahrazování kvality plastem bude něco, s čím se vy asi těžko smiřujete a já už to začínám taky cítit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahooj! Děkuji za příspěvek. Toto vlákno mám přečteno. Je z roku 2015, tak mě napadlo, že je tady někdo, kdo má čerstvou osobní zkušenost se strojkem respektive s tím, že půjdou plastové části do propadliště dějin. Krom nadšení z Valjoux by odpadla i radost z výdrže. Děkuju za vlákno!

P. S. Hodinky šlapou jako víno quest 987!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Láska je over.

Od jednoho člena jsem se při osobním setkání dozvěděl zkušenost s ETA C01-211, respektive s jeho neopravitelností. Předaná zkušenost je za tisíc teorií. Smutek nad švýcarským strojkem je však veliká a neřešitelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Láska je over.

Od jednoho člena jsem se při osobním setkání dozvěděl zkušenost s ETA C01-211, respektive s jeho neopravitelností. Předaná zkušenost je za tisíc teorií. Smutek nad švýcarským strojkem je však veliká a neřešitelná.

Je pravda že první C01 byli opravdu špatné a většina se jich do 2-4 let vrátila. Oprava se dá řešit pouze výměnou stroje.

Ovšem nová verze by měla být v pohodě a už dlouhodobě funkční, ale stále neopravitelná. Je to holt takovej  swiss low cost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda že první C01 byli opravdu špatné a většina se jich do 2-4 let vrátila. Oprava se dá řešit pouze výměnou stroje.

Ovšem nová verze by měla být v pohodě a už dlouhodobě funkční, ale stále neopravitelná. Je to holt takovej  [/size]swiss low cost

To je zajímavý. Nevěděl jsem to a ani jsem to o neopravitelnosti nenašel na netu. Low cost chápu u svých Swatch Irony (a ty mi zrovna frčej od roku 2004), ale u Certin za sedminásobek ceny mi to přijde cu fíl. Děkuju každopádně za novou informaci!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tohle z mého pohledu může swatch group on jim proste 7750 nedodá tak vyvinuly tenhle stroj stejně je na tom i Tissot hlavně Certina by mohla jít klidně víš , ale oni jim to nedovolí. Ted nevím přesně model mám pocit že je to swismatic od Tissotu klasické tříručky a dávají do toho sistém 51 ze Swatche životnost hodinek 10 let a pak do koše bohužel se z toho též stává spotřební zboží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tohle z mého pohledu může swatch group on jim proste 7750 nedodá tak vyvinuly tenhle stroj stejně je na tom i Tissot hlavně Certina by mohla jít klidně víš , ale oni jim to nedovolí. Ted nevím přesně model mám pocit že je to swismatic od Tissotu klasické tříručky a dávají do toho sistém 51 ze Swatche životnost hodinek 10 let a pak do koše bohužel se z toho též stává spotřební zboží

Zní to logicky. Každá podskupina firem pod SG má zřejmě svou danou kvalitativní úroveň a tím i rozptyl ceny. Z obchodního hlediska je to jasný. Jen mi to postrádá tu romantiku. Jdu se probudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ta za tu romantiku si v dnešní době pěkně připlatíš  :D

Naštěstí máme Chronomag, kde můžeme dávat díky sekci Prodám průchod svým romantickým představám a to za zlomek tržních cen  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda , ale mě přirostou k srdci tak nějak jenom nové hodinky. 

Proč? Vadí Ti to, že je někdo nosil před Tebou? Já si říkám, že je to jako s novým vs ročním autem. Ztráta 50.000 za rok v případě nového vozu mi nenahradí ten krátkodobý pocit novoty. Která je stejně díky rodině opravdu krátkodobá  :flex: Našel jsem tady pěkný kousky, který vypadají, jako bych je vzal párkrát na ruku. Tím vůbec nevyvracím Tvou potřebu a úplně to chápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...