Přejít na obsah

WR - jak kdo?


JMK

Doporučené příspěvky

Takže asi už to tu bylo několikrát ale nepamatuju si že by takhle. Kdyžtak prosim přesun.

Kdo se nebojí vody ani bez šroubovací korunky a třeba s WR 50m?

Zajímají mne osobní zkušenosti s koupáním a sprchováním bez šroubovací korunky s různými WR.

 

Kdysi jsem se běžně koupal s Wengerama 50M i v moři a leta bez problémů.

Seika SARB 100M jsem bral do bazénu i do sprchy a nikdy nic.

Teroristický casio digi 50M bazén s horkou vodou a nikdy nic.

Orienty divery samozřejmě všude a nikdy nic (jen pro pořádek)

Longines Master 30M jednou ve sprše omylem jinak je běžně meju a ruce klidně namočím na rybách atd a nikdy nic. Ale neplaval bych v tom.

A teď nový Hamiltony khaki 50M zatim jsem se neosmělil ale asi dostanou záhul taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já beru do vody všechno kromě PS2. Z asi šesti kusů, co mi prošly rukama, těsnily dva. Potápky s WR200m a šroubovací korunkou beru i do sauny, když tam jednou za uherskej rok vlezu.

Seiko, Casio se základní WR (30m) bazén, sprcha, rybník úplně v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako kluk taky PRIM Sport II. Rok jsem je nesundal z ruky. Koupání, sprchování? A to i s naprasklým sklíčkem. Nikdy se ani neorosily.

 

Dneska si hodinky večer sundávám, ale potápky klidně omývám pod kohoutkem s tekoucí vodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

50m do vody naposled PSII nekdy v 16 letech. Cokoliv predtim (nesportovni Primky) do vody ne. Pak nejake digosky, neco neco ne, vodotesnost si nepamatuju. A pak az po letech prvni Gecka a Seiko 5. U tech petek taky nevim kolik psaly. Dneska, vsechno co udava 100m beru jako snorchluvzdorne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WR50 aj na šnorchlovanie. Ale ja mám všetko relatívne lacné hodinky, tak do 300?, čiže sa moc nevzrušujem. Každopádne pred dovolenkou kde hrozí voda ich dávam na tlakovú skúšku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já málem pohořel se svými starými Casio WVQ-550 (WR100). Po cca 5 letech se začaly zničeho nic sem tam zamlžovat. V té době jsem na ně úplně zanevřel a udělal si obrázek o "levných hodinkách Casio". Po dalších x letech při výměně baterky, kterou jsem se rozhodl, že provedu sám (v rámci pokusů na starých nepoužívaných hodinkách), jsem zjistil, že ta hodná teta v "hodinářství" v jednom nejmenovaném obchodním centru nebyla schopná při první výměně baterky vrátit těsnění zpět do drážek, tak ho prostě zmuchlala do kuličky, narvala do hodinek a zavřela dekl. V ten moment se vše vyjasnilo a hodinky si u mě získaly vysoké renomé a stálé místo v hodinkovnici, jelikož to byly moje první trochu lepší hodinky. Dostaly novou baterku, těsnění a občas je i dnes vyvětrám. Doteď nechápu, že ještě bez problému na 100% fungují, protože já je v té době stále používal úplně na všechno, ve větru dešti, i nějaké to šťáchání, s výměnou baterky jsem si tu závadu vůbec nespojil, protože to nepřišlo hned po výměně. Mám je asi 12 let. Tímto děkuji švagrovi, že je tehdy nevyhodil, protože jsem mu je dával taky na pokusy :D.

Upraveno uživatelem Mr.Klobouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S moonama leze do bazénu / moře víc lidí... ale asi není 50m jako 50m - u Perreletu mi říkali, že je to spíš takových 30, a to kdo ví jestli.

 

Mně by spíš zajímalo, jestli tu má někdo nějakou dlouhodobější zkušenost se saunou / párou / vířivkou...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sprchuji se a koupu velmi horkou vodou a zatím se mi nic nestalo ani s 50M (Casio digi) ani 100M (Seiko SARB021) ani 200M (Orienty Mako 1 a 2). Nyní budu divočet s Ball Engineer II Marvelight 100M a šroubovací korunka a nečekám utopení. Saunu neprovozuju tak nevím. Pokusím se najít to vlákno a dát sem odkaz.

 

Jinak bych spíš potřeboval hodinky od vodníka aby po vykoupání byly suché:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...