Přejít na obsah

WR - jak kdo?


JMK

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Casio F91 přežily vše a narozdíl od géček se ani nikdy nezamlžily. Seiko 5 s 50m sprcha i koupel. SARXy se 100m bez šroubovací korunky drhnu pod tekoucí vodou furt. Potápky s 200m jsou bez debaty. Do vody neberu Primky a pilotky Laco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S moonama leze do bazénu / moře víc lidí... ale asi není 50m jako 50m - u Perreletu mi říkali, že je to spíš takových 30, a to kdo ví jestli.

 

Mně by spíš zajímalo, jestli tu má někdo nějakou dlouhodobější zkušenost se saunou / párou / vířivkou...?

Do bazénu, výřivky, parní sauny jsem si loni bral pravidelně Lüm-Tec Cobalt s WR100 a bez nejmenšího problému.

 

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobná vcelku zajímavá diskuse na WUS (anglicky mluvící pacienti). Pro ty co nerozumí anglicky je výsledek v asi stejný jako zatím tady. V podstatě to vyznívá tak že 50M stačí na koupání bez problémů. Druhý tábor jsou lidi co se bojí v potápkách k rybníku takže jaksi nemají střelivo do diskuse.

 

https://forums.watchuseek.com/f71/what-does-100-m-water-resistant-mean-you-605382.html?amp=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky asi záleží na ceně a konstrukci hodinek. S tříručkama s WR50 a šroubovací korunkou v ceně do patnácti budu klidně experimentovat v sedmi metrech pod vodou. Když budou hodinky bez šroubovací korunky nebo budou za stopadesát, už budu mit smišený pocity a polezu s nima do vody jen čerstvě po přetěsnění. A když to navíc budou chrona, co se jim nesmí pod vodou zmáčknout pushery ani omylem, tak těch WR50 budu brát jen jako "na umejvání rukou", protože na víc nebudu mít koule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodobě beru do sauny, vířivky a všech vod i se šnorchlem Seiko Monster. Ale ty mají šroubovací korunku a WR 200m. Jo a po 11 letech jsem je nechal přetěsnit.

Loni jsem se cachtal v moři s Casio Edefice chrono, nemají šroubovací korunku a zjevně jim to nevadilo. Jinak Seiko5 ze 70´ let

neměly problém s provozem, koupání/sprchování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky asi záleží na ceně a konstrukci hodinek. S tříručkama s WR50 a šroubovací korunkou v ceně do patnácti budu klidně experimentovat v sedmi metrech pod vodou. Když budou hodinky bez šroubovací korunky nebo budou za stopadesát, už budu mit smišený pocity a polezu s nima do vody jen čerstvě po přetěsnění. A když to navíc budou chrona, co se jim nesmí pod vodou zmáčknout pushery ani omylem, tak těch WR50 budu brát jen jako "na umejvání rukou", protože na víc nebudu mít koule.

Nesmíš z toho bejt tak vysranej. Kdo se bojí, nesmí do lesa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snorchloval jsem se vsim co mam...sroubovaci 300, 200, nekolikery nesroubovaci 100, kdyz jsem mel kdysi novy Prim Sport 2, i s nema. Jedine co jsem utopil, byly sroubovaci 300...byla odsoubovana korunka ;) V pare jsem mel ty 100 a cajk. Ale nebral jsem je tam cilene, az po druhem kolem jsem si uvedomil, ze je mam na ruce. Do sauny jsem hodinky nikdy nebral. Myslim ze ty extremni teplotni skoky jim moc svedcit nebudou...minimalne mechanikam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nesmíš z toho bejt tak vysranej. Kdo se bojí, nesmí do lesa...

Dneska mě jedna paní v horský boudě obvinila, že jsem vychcanej. Dost se mě to dotklo, protože vycházela z mylnýho předpokladu. Teďka mi zas Ty říkáš, ze jsem vysranej... tvl, to je den :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mě jedna paní v horský boudě obvinila, že jsem vychcanej. Dost se mě to dotklo, protože vycházela z mylnýho předpokladu. Teďka mi zas Ty říkáš, ze jsem vysranej... tvl, to je den :D

Ale to jsem neříkal, jen nesmíš být posera. Do moře se dá i s WR 30, u mne konkrétně Seiko 5 a F91W, samozřejmě bez závad.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, se Seiko 5 do vody půjdu klidně taky. Frostie ale reagoval na můj příspěvek o hodinkách s WR 50 za stopade :).

 

Jinak fotka z dnešniho dopoledne - sníh a déšť dávaj moje wéerpadesátky bez problémů :)

 

post-30813-0-84146900-1552242413.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, se Seiko 5 do vody půjdu klidně taky. Frostie ale reagoval na můj příspěvek o hodinkách s WR 50 za stopade :).

 

Jinak fotka z dnešniho dopoledne - sníh a déšť dávaj moje wéerpadesátky bez problémů :)

 

attachicon.gif moony na horach.jpg

Jako, WR 50 za stopade musí zvládnout bez závad i ponorku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Seiko New Monster WR 200M - moře, rybník, plavání, skákání, sprcha, vana, sauna.. Žádný problém.. Divil bych se, kdyby nějaký byl.

 

Teď mám nově Vostoky s potápěčem WR 200M a počítám, že jim mohu věřit stejně.

 

Casio GW-M850 s WR 20bar, se mnou také plavaly, ale zabrat jako Monstra rozhodně nedostaly. Bez problémů.

 

Frostie test by měl být základ pro hodinky na denní používání :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník LONGINES

Já mám zkušenost, ze které pramení i moje otázka- chci se zeptat, jestli je třeba hodinky opravdu nechávat přetěsnit, ideálně každý rok? Totiž takhle: když mi bylo asi 15 ( což už je 22 let zpátky) koupil jsem si svoje první mechaniky- automaty za 50$, jednoduchoučké, ale krásné Orienty, s day-date a hlavně wr jen 50. Celý léto dostávaly štos denně v moři. O nějakým oplachování sladkou vodou se mi ani nezdálo, leda tak při sprchování. Po létě jsem se dostal příjemnou shodou okolností ke švýcarům, oblekovkám, s WR 30 ( i ty jsem následující léto máchal jako osmnáctiletý jelito v moři, byť mnohem jemněji, ale přesto bez problémů díky Bohu vše přestály :) ) a Orienty letěli do šuplíku zapomnění ( však to asi každý znáte :) ). Pak asi klasika, jako u většiny z nás - kupa digošek, kupa Orientů, Seiků, pak silný vintage záchvěv (především swiss) a na vintage vlně jsem objevil díky tomuhle fóru Amfibii (Vostok), což mi učarovalo svým vintage lookem, počtem drahých kamenů ( :) ) a kompressor pouzdrem - to vše za babku ( však je tu snad asi každý zná :) ) No, a minulý léto jsem se z nostalgie hrabal v šuplíku, kde sem před 21 lety pohodil ty svý první Orienty, byly tam i zbylý dílky tahu, tak sem jich pár přidal, hurá na letiště a řádil sem s nima zas jak za mlada a nic, žádný vytopený hodinky, ani se neorosily, nic z toho se neuskutečnilo. Ptám se teda, jestli je skutečně nutné měnit těsnění. Všude čtu, že je to nutné, otevřu webovky Seiko a samozřejmě i tam je to jasně zmíněno. Jde mi konkrétně o Seiko "ufo" srpc11k1, s wr100, sou mi strašně sympatický, koupil sem si je před rokem a ani nevím vlastně proč (asi za to může zase ten vintage feel :) ), ale to případný přetěsňovávání u švýcarskýho typu pouzdra, by mě popravdě odrazovalo. Podotýkám, že nejsem žádnej potápěč, s hodinkama se sprvhuju, koupu, plavu v moři ale je pravda, že plavu i dost "zuřivě a nátlakově" :) Tak je mám ( mimo jiný samozřejmě :) ) zase rok v šuplíků, na jejich polštářku v jejich krabičce, měl sem je tak jednou na ruce a furt váhám, jestli je teda mám nosit, nebo poslat o dům dál a zůstat dál u ruskýho obojživelníka ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...