Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahojte, chcel by som si kúpiť mechanické (automatické) potápky, zaujali ma tieto dva modely medzi ktorými sa neviem rozhodnúť:

 



 

Prechádzal som si rôzne ich recenzie, vrátane tých ktoré porovnávajú tieto dva konkrétne modely, ale stále sa neviem rozhodnúť. Ak to mám zhrnúť, tu sú vyhody pre ktoré by som sa rozhodol pre konkrétne hodinky:

 

Citizen:

  • Podľa recenzií presnejší strojček (Miyota 8200) oproti Seiko (7S26)
  • Ručný náťah
  • Nižšie - budú pohodlnejšie hlavne pod rukáv
  • Jeden z mála modelov mechanických Citizenov (aspoň to čo sa dá kúpiť v Európe, Citizeny sú v drvivej väčšine s quartz - EcoDrive + len pár mech. hodiniek + mech. strojčeky Citizen v hod. iných značiek ale to je niečo úplne iné) čo ich robí o niečo výnimočnejšími
  • Nie sú až tak rozšírené ako SKX čo ich tiež robí výnimočnejšími
 

Seiko:

  • Subjektívne sa mi viac páčia, hlavne ciferník
  • Luneta so 120 klikmi (oproti Citizenom so 60)
  • Korunka na pravej strane - budú sa mi ako pravákovi lepšie nastavovať (Citizeny majú netradične naľavo) + je na 4 tak že nebude zavadzať (ale to ani na Citizenoch)
  • "Kultovnosť" týchto hodiniek - jedna z vecí ktorá ma k týmto hodinkám priťahuje je to ako sú všetkými (alebo väčšinou) milované (je to úplný opak toho čo som napísal u Citizenov, ale páči sa mi ako výnimočnosť tak aj kultovnosť)
  • Subjektívne sa mi viac páči tsunami na dýnku ako znak Promaster
 

Citizeny sú na gume a Seiká na ťahu, ale k Seikám by som aj tak dokúpil ešte gumu lebo ich chcem nosiť hlavne na nej. Viem že SKX sa dajú kúpiť aj na gume ale kúpil by som ich s ťahom lebo tento konkrétne je krásny a občas by som ich nosil aj na ňom. To že Citizeny nie sú na ťahu je trochu škoda ale podľa toho sa nechcem rozhodovať, keďže by som ich aj tak nosil hlavne na gume.

 

Zabudol som na niečo, alebo som si niečo nevšimol, čo by mi pomohlo s výberom? Máte nejaký tip kde by som ich mohol v Brne vidieť naživo (najlepšie obe na jednom mieste), preto že to mi s výberom pomôže asi najviac.

 

Ešte sa mi páčia tieto: Seiko SNZH57K1 (https://hodinky.heureka.cz/seiko-snzh57k1/), hlavne tá sklenená luneta so zlatými číslami je nádherná + sa mi páči aj sklenené dýnko (hodinky so skleneným dýnkom a presne tým istým strojčekom ale mám tak že to je jedno), ale zase majú len 100m vodotesnosť a sú celkove úplne iné, tak že to len tak na okraj, uvažujem hlavne medzi dvomi vyššie popísanými.

 

Ďakujem

Upraveno uživatelem Ghost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já citizeny neviděl. Vlastním SKX, líbí se mi víc a to je pro mě asi hodně podstatné.Přenost strojku bych bral s rezervou, jsou dobré, jsou špatné kusy. Za mě 7s26 je dobrý strojek, chybí hacking ale víc mu osobně nemužu vytknout. Na SKX zkus kouknout v Olympii mam pocit, že je někde měli,,, jestli si to nepletu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizeny nemám, takže nemůžu komentovat.

 

SKX007 jsou legendy se vším dobrým i špatným, co k tomu patří, nahodím nekriticky link na mou recenzi: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/125064-seiko-skx007-legenda/

 

SNZH57 jsou krásné hodinky. Zpracování mnohem lepší než u SKX, ale taky jsou větší a voděodolnost "jen 100m" což v reálu bohatě stačí.

 

SKX jsou opravdové tooly, SNZH spíše leštěnky.

 

7LHpr57.jpg

JHTKgLS.jpg

LhDMoqM.jpg

QdZ7IZt.jpg

av97iXS.jpg

ZcJf72A.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zvažoval si třeba i Seiko želvy? Ano, jsou sice dvakrát dražší, ale mají poměrně dost limitovaných či speciálních edicí (rozuměj zajímavé barevné kombinace, kde si vybere skoro každý). Mám dva roky SE PADI a maximální spokojenost! Je tam kalibr 4R36 s hackingen, což je fajn funkce při seřizování času a dělají mi asi 7 vteřin do plusu za den. Ale já tu přesnost až tolik neřeší. Mrkni a uvidíš. Ještě mě napadly Samuraie. Přeji šťastnou ruku při výběru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Subjektivne se mi ty citizeny nelibi, vadi mi uz to nepravidelne vroubkovani na lunete jak to je male male velke male male vroubky. Mam skx a kdybych znovu vybiral v pripade ze by mi je nekdo corl nebo bych je ztratil, vahal bych mezi skx a orienty ray/mako.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ghost: z těch dvou bych volil Citizeny.

 

Jestli jsi nerozhodný, pak ber co se ti líbí. Dívat se na ně budeš ty. Projdi pár recenzí a zamysli se, jak ti budou vadit některé jejich nedostatky. Pokud vybereš technicky vychytanější, když se ti nebudou líbit, tak je stejně nebudeš nosit. Dlouho neváhej. Budou to tvé low entry hodinky. Nasbíráš zkušenosti k nezaplacení a pak uvidíš... V podstatě ti budou sloužit jak jedny tak druhé. Uvidíš, jak se dokážete navzájem přizpůsobit. Když si nesednete, zkusíš bazar a něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za rady, pôjdem ešte pozrieť do Olympie ak tam niektoré z nich budú mať. Želvy som už mal dávnejšie na ruke a páčia sa mi menej oproti SKX, Orienty sa mi subjektívne tiež páčia menej tak že výber zostáva medzi týmito tromi.

@nooski: Fotky tých SNZH57 ktoré si tu dal sú krásne, začal som nad nimi uvažovať viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predvčerom a včera som bol obzerať a skúšať, videl som rôzne typy Želiev (vrátane tých menších a vrátane drahších Želiev s lepším strojčekom a zafírom), tiež rôzne Samuraie a skúšal som si aj tie Citizeny, SKX bohužiaľ nikde nemali. Citizeny sú snáď najpohodlnejšie hodinky ktoré som kedy mal na ruke (boli na fakt pohodlnej gume + nízka výška samotných hodiniek oproti napríklad Želvám), páčila sa mi luneta so 60 klikmi, to sa mi páči viac ako na Seikách ktoré majú 120 (teraz keď som to reálne mal v ruke) a možnosť manuálneho náťahu. Ale prišli mi až príliš ako tool watch (chcem tool watch, ale tieto mi prišli až príliš tool, neviem či píšem zrozumiteľne ale hodinky sa kupujú srdcom, nie?). Keby som si mal vybrať bez ohľadu na cenu, tak beriem Samuraie tie sú nádherné, ale sú už hodne cez budget. Želvy vyzerajú tiež dobre, ale to puzdro mi príde už veľmi extravagantné, povedal by som že im prídem na chuť keď budem "hodinkovo dospelejší" a okrem toho sú tiež cez budget. SNZH som teraz nikde nevidel, ale skúšal som si ich nedávno v Rakúsku - sú nádherné ale nie to čo teraz hľadám, neprídu mi ako hodinky na každý deň ale ako hodinky na špeciálnu príležitosť (ktorá môže byť aj len to že proste chcem, ale nie každý deň, na každý deň sú až príliš krásne), preto že sú také extravagantnejšie, lesklé, sklenené (luneta). Tak že tie niekedy neskôr.

 

SKX som bohužiaľ nemal možnosť skúsiť, ale pozeral som videá, fotky s nimi. Páčia sa mi a vyhovujú tomu čo teraz chcem najviac. Nechám si to ešte uležať v hlave, ale s najväčšou pravdepodobnosťou je moja voľba SKX.

Upraveno uživatelem Ghost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...