Přejít na obsah

Majetek vojenské správy


maxs

Doporučené příspěvky

A je to tady opět a zase :-) Já mám porcelánový cifr z "třetí gen." ,ale podle HoL má být plechový....,tak kde je chyba??? Asi to bude tím,že na HoL se zřejmě pletou,nebo se "domnívají" jako my všichni tady.Viděl jsem jak plechové ,tak porcelánové ve všech třech gen.

A co třeba tvary pouzder.....?Také se vám stalo,že dýnko z jednich nepasovalo na druhé,že pouzdra jsou odlišná...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 135
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A je to tady opět a zase :-) Já mám porcelánový cifr z "třetí gen." ,ale podle HoL má být plechový....,tak kde je chyba??? Asi to bude tím,že na HoL se zřejmě pletou,nebo se "domnívají" jako my všichni tady.Viděl jsem jak plechové ,tak porcelánové ve všech třech gen.

A co třeba tvary pouzder.....?Také se vám stalo,že dýnko z jednich nepasovalo na druhé,že pouzdra jsou odlišná...?

 

jojo, jde právě o to, že bereme HoL jako velmi bernou minci. Což se samo není čemu divit, když v podstatě není k dispozici nic moc jiného. Pravdu pravdoucí budeme už jen velmi těžce hledat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak já to zase po čase otevřu, ať je co řešit :D Na HoL píší, že kalibr 15.94, má porcelánový ciferník, bez nápisu ANTI MAGNETIQUE, nicméně už jsem viděl několik 15.94 s nápisem, takže se mi nezdá, že by všechny měli vyměněný číselník. Navíc zde v odkazu http://www.freewebs.com/billyschorr/czechlongines.htm je stará reklama na MVS Longíny, kde jasně píší, že kalibr 15.94 má velkou antimagnetckou setrvačku, takže nevidím důvod, proč by to nemohl mít napsané i na ciferníku. Tímto si dovoluji lehce zpochybnit informační hodnotu HoL.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
  • Po letech...
  • Po letech...

Nemají stejné pouzdro s Pobedama?

 

Pobedy MVS myslím existují a kdyby pouzdra byla stejná, tak by šlo poskládat cokoliv.

 

Tak stačí, když tam bude posovat dýnko. V Ostravě na blešáku jsem už jedny viděl, ale nevěřil jsem, že jsou origo. 

Navíc chtěl celkem dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vážení,

Vlastním jedny Lemania MVS originál ze zásob armády v Karlíně. Jen bych se chtěl zeptat,

1) jaký je k nim originální řemen? Bylo to tady rozebíráno i s anglickým příkladem. Stejně se mi to moc nezdá.

2) Jak jste řešili radiaci lumi, která asi není až  tak moc , ale na lemania stopkách byla na celé velké ploše cifeníku a vyléčila by nádory u mnoha pacientů.... osobně jsem to před desítkami let měřil a byla to hrůza. Jedny se ted nabízejí na Crono 24 za 15T.

3)Co znamená zkratka HoL?

Děkuji a těším se na odpovědi na moje hloupé dotazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Bohužel, odpovědí na moje hloupé dotazy jsem se zatím nedočkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože jsi zřejmě v nepoužívaném vlákně...

 

Publikováno 21.prosinec.2014 - 13:58

Omlouvám se za oživování pět let starého vlákna, ale tímto vstupem oživuji zdejší fotografie ve starších příspěvcích.

 

Jinak diskuze k tématu hodinky ?Majetek vojenské správy? pokračuje v tomto vlákně.

Upraveno uživatelem Tikal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi děkuji za přesměrování na živé vlákno. Je tam opravdu hodně informací ale i dohadů.

V každém případku však už budu psát jen tam.

Myslím si, že na některé otázky tuším náznak odpovědí a tak to napíšu až tam.

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pánové prosím o nástřel a radu .... 

známé Longines ref:3582 cal: 15.94 - majetek vojenské správy 

s vybroušenou inf - MVS

Prolis je znatelný z vnitřní strany dýmka .... 

hodinky v NOS stavu , jen s touhle VADOU ..... 

o kolik toto snižuje cenu ??? 
 

foto dodám v průběhu , ještě nemám možnost díky situaci pořádně  nafotit 

děkuji 

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...