Přejít na obsah

Seiko SLA033 "Willard"


Chumpus

Doporučené příspěvky

No, víte, kdesi jsem slyšel toto:

 

raději chci něco dobrého, než něco nejlepšího.

Protože nejlepší nemusí ještě znamenat dobré.

 

(pojistka pro toho, kdo by neporozuměl: I ta nejobyčejnění konvalinka voní víc než ten nejvoňavější tvarůžek)

I když my rustikálové, ehm...

 

Tyto hodinky jsou docela povedené, a klidně bych je odhadl na 15 litrů, když mají těch 200m na cifrerníku.

No jo, je to limitovaná serie, tak se náklady nerozpustí. A jak to tu čtu, limitujícím faktorem je malý zájem publika ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 95
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak tos slyšel pěknou kravinu.

 

Za předpokladu, že v obecném slova smyslu stále platí stupnice: dobrý-lepší-nejlepší, pak nejlepší je (a vždy bude) rozhodně lepší, než dobrý. Samozřejmě pouze pokud se bavíme v rámci jedné kategorie. Srovnávat kytky a tvarůžky je pak celkem voničem, nehledě co voní/smrdí víc ? kdo chce kytku, nekoupí si sejra a navopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, pojďme na to jinak.

 

Ani ten nejrychlejší závodní chodec zkrátka není "rychlý" v obecném pojetí rychlosti, jak ji očekáváme od atleta.

V baru ti přinesou svou "nejlepší" kořalku a on to může být patok. Když ti někdo nabídne "dobré", je to zkrátka dobré

 

Je to slovíčkaření, jde o kategorie a nastavení rysek, lokálních a globálních pohledů.

  A já si nezasloužím to nejlepší, ale ani to špatné.

Já už jsem docela smířlivý, už začínám druhý poločas (a počítám, že to bude odpískáno výrazně dřív)

 

Každopádně to tady obdivuji, při vší bizarnosti ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tos slyšel pěknou kravinu.

 

Za předpokladu, že v obecném slova smyslu stále platí stupnice: dobrý-lepší-nejlepší,...

Nas ucili ze dobry, lepsi, najlepsi a sovietsky. Tak neviem.. jeden cas bolo aj dobry, lepsi, najlepsi a Damasko, ale to tiez nejako nevydrzalo. Asi by som to nepokusal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nas ucili ze dobry, lepsi, najlepsi a sovietsky. Tak neviem.. jeden cas bolo aj dobry, lepsi, najlepsi a Damasko, ale to tiez nejako nevydrzalo. Asi by som to nepokusal.

 

Instant, s Damaskem si pobavil, můžu si jít lehnout s úsměvem na tváři. 

Každopádně něco je špatně, když už se prodávají "obyčejný " Seika nad kilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obcas sa mi podari napisat riadnu blbost, ale ked som dal jeden z prvych nastrelov ceny, ze to bude okolo 4500 EUR, tak ze neexistuje, kdeze, tak vysoko nebudu...jasne, nie su, je to len okolo 4200 :-)

A to som napriek historii, znaceniu rady, atd. predpokladal, ze tam daju nejaky hi-beat, aby dobre zdovodnili cenu. Akoze nic proti 8L35, dobry kaliber, servisovatelny, sam ho mam v dvoch modeloch.

No uvidime ako sa im bude darit. 017 sa pomaly nedaju zohnat a aj ked, tak za sialenu cenu. Zato 025 su vsade. 

Ja mam podla fotiek trosku rozpacite pocity. Uvidime nazivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uvidime ako sa im bude darit. 017 sa pomaly nedaju zohnat a aj ked, tak za sialenu cenu. Zato 025 su vsade.

 

S tím bych si dovolil nesouhlasit. Přece nemůžeš srovnávat dostupnost limitky, která se prodávala před dvěma lety s limitkou, která je v prodeji několik měsíců.

Na WUS šly za posledních 14 dnů v prodeji troje SLA017 a na Yahoo! jich bývá taky dost.

 

Edit: s hodnocením úspěšnosti bych počkal aspoň 4 roky a pak uvidíme.

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se znalých zeptat na jednu věc- už u 017 jsem kritizoval mírně zaoblený indexy. Bylo mi vysvětleno, že je to tím, že u origo byly indexy aplikovaný (což je pravda), zatímco u remaku vyražený. Přišlo mi to jako logický a tak jsem to nechal bejt. Ale proč jsou zaoblený i tady, když už i u originálu před padesáti lety uměli vyrazit indexy s ostrejma hranama? To se jim do toho nechce? Předpokládám, že umět by to měli pořád stejně. Je mi jasný, že většině je to celkem jedno, ale mě tenhle detail vadil/vadí a tak by mě vcelku zajímal důvod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím bych si dovolil nesouhlasit. Přece nemůžeš srovnávat dostupnost limitky, která se prodávala před dvěma lety s limitkou, která je v prodeji několik měsíců.

 

Je to tak.

Cena LE je v prvních letech kvůli nevím proč tak velkému množství kusů docela průser. Kdybych teď musel prodat 025 tak projedu gatě.

SLA017 spadly v minulém roce taky pěkně.

 

Chtěl bych se znalých zeptat na jednu věc- už u 017 jsem kritizoval mírně zaoblený indexy. Bylo mi vysvětleno, že je to tím, že u origo byly indexy aplikovaný (což je pravda),

Tak to sem myslel že původní byly ražené. 

Ty zaobleniny jsou jak aftermarket.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se trochu obávám, že odpověď nedostaneš :) každopádně v mých očích toto nemá s naprostou kopií originálu co dělat (to třeba ještě chápu u loga, vrtaný nožky). Je to věc estetiky a ty ostrý indexy jim prostě sluší víc. Přeci když už dělám hranatý indexy, tak to udělám se vším všudy. Třeba u 025 (ač taky měly ostrý hrany) je to v pohodě, protože to dobře koresponduje se zbytkem indexů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím bych si dovolil nesouhlasit. Přece nemůžeš srovnávat dostupnost limitky, která se prodávala před dvěma lety s limitkou, která je v prodeji několik měsíců.

Na WUS šly za posledních 14 dnů v prodeji troje SLA017 a na Yahoo! jich bývá taky dost.

 

Edit: s hodnocením úspěšnosti bych počkal aspoň 4 roky a pak uvidíme.

 

Preco by to az tak neslo porovnavat? 017 su v predaji dva roky a bolo ich 2000ks, 025 su v predaji zhruba rok (?) a bolo ich 1500ks.

Chyba je asi v mojom subjektivnom pocite, kedy 025 u mna rezonuju ako hodinky, ktore by mali byt podstatne ziadanejsie ako 017 (bez ohladu na specifikaciu a cenu). Aj ked zase uz sme s cenou okolo 5,5 vo sfere GS...

 

Ale ze je to kratka doba, to samozrejme plati. Ak budu mat uvedene hodinky taku dostupnost a ziadanost ako niektore LE modely stare aj viac ako 15 rokov, tak to bude len a len dobre.  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...