Přejít na obsah

Rolex Explorer I vs. IWC 3239


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

myslel jsem, že si své první hodinky vyberu bez dotazu, ale nakonec přeci jen potřebuji poradit. Nejprve bych ale chtěl poděkovat všem, kteří tu diskutujete, radíte a sdílíte fotky. Toto je můj první příspěvek tady, ale koukám sem už něco přes rok (registrován teprve nedávno) a toto forum mi bylo a je zdrojem neskutečného mmnožství informací. S dovolením začnu trochu zdlouhavě tím, jak jsem se k hodinkám dostal a co čekám.

 

Hodinky jsem nosil na VŠ, koupil jsem si nějaké Stromy, kde se mi líbil barva ciferníku a kožený řemínek. Ačkoli quartz, každý měsíc šly o několik minut šejdrem a i přes opravu se to nezlepšilo, takže šly z domu. Od té doby na několik let pokoj, až loni, kdy jsem dostal novou vysněnou práci jsem se o hodinky opět začal zajímat. Chyběl mi ten pocit nosit něco na ruce a začal jsem koukat kolem sebe, co nosí kamarádi a známí. Jeden z nich, dost úspěšný architekt, měl Daniel Wellington a začal mi o tom dlouze vyprávět. Doma jsem si je vygooglil a vylezl na mě ten příběh, jak se potkali dva hipstěři a jeden z nich udělal vrchol designu. Zasmál jsem se a řekl si, že takhle tedy ne a vzpomněl si na Chronomag. Strávil jsem tu pár dní a jelikož jsem na začátku nechtěl investovat moc (chtěl jsem jedny automaty k obleku a jedny na volný čas), skončil jsem (asi jako spousta lidí) u Seika - SKX007 a SNKL41. Oboje mám do teď a obzvlášť ty 007 mám fakt rád a doteď se mi strašně líbí.

Jenže červíček stále hlodal, za 14 dní mám dostat v práci prémie a navíc mi letos bude 35. Nabízela se nudná možnost prémie utopit v baráku nebo investovat, ale řekl jsem si, že první prémie v životě by měla udělat radost a rozhodl se pro nákup "opravdových" hodinek, které budu nosit 99% svého času, do práce, do hospody, procestují se mnou svět a nikde neudělají ostudu. SKX nechám na potápění a sport a SKL na formální akce.

Kritéria byla:

- cena do +/- 150.000

- černý nebo modrý cifr

- tah

- automat

- velikost kolem 40mm

- WR min. 100

- datum výhodou

- ne moc dressy, ne moc sport, něco univerzál

- něco z "větších" jmen (Rolex, Omega, IWC atd.). Je to asi prkotina, ale prostě dát za Seiko větší obnos se mi nechtělo. Nicméně zase nechci něco moc "řvoucího".

 

Opět nastoupil Chronomag a pročítání recenzí. Jedna z prvních možností byl Rolex Explorer, ale když jsem ho viděl, připadal mi nudný a navíc Rolex jsem měl vždy spojený s kolotočáři a tak (neuražte se, majitelé RL, jen říkám, jak jsem to měl). Moc se mi líbily IWC piloty Le Petit Prince s modrým cifrem, ale nesplňovaly podmínku WR100. Pak jsem lovil v Omega vodách, Aqua Terra, Railmaster, ale nic z toho nebylo ono a naopak jsem si uvědomil, že podvědomě pořád myslím na ten Explorer. Zjistil jsem, že není nudný, ale spíš obyčejný, ve smyslu, že nevyčnívá, ale má své kouzlo. Čím víc jsem nad tím přemýšlel, tím víc se mi líbil a nakonec jsem z jeho designu začal být regulérně nadšený. Šel jsem k Bechyněmu, kde je neměli skladem, ale prý mi dají vědět, až je přivezou, abych je mohl zkusit na ruce. Byl jsem spokojen, jak jsem vybral a těšil se, až si je vyzkouším. Ale co čert nechtěl, včera jsem zabrousil do zdejší sekce "jaké IWC máte právě na ruce", kde Karussell dal foto svých Ingenieur Laureus a ty mě úplně posadily na pr...l. Fakt jsem několik minul jen čuměl, jak krásný hodinky to jsou. Připomínali mi Royal Oak (můj grál, ale tolik bych za hodinky asi nikdy nedal) a pak jsem zjistil, že jsou inspirovány modelem od stejného designéra (jak jsem říkal, pořád si to rozšiřuji obzory). Pokud se nemýlím, ty modré jsou jen limitka, ale zjistil jsem, že ty černé IW323902 jdou při troše snahy stále sehnat. A moje přesvědčení, že na 100% bude Explorer bylo tatam.

 

A tak se tedy obracím na vás, z těchto dvou modelů, který byste si vybrali? Jakou máte přímou zkušenost? Jaká je přesnost strojku těch IWC? Nějaké další věci, které z popisu nevyčtu a o kterých bych měl vědět? A není nějaký majitel těch IWC v Praze, který by mi dovolil je omrknout naživo a třeba zkusit na ruce?

 

Předem děkuji za názory!

 

Tomáš

f0a204edf69820c57bd37fb2a2258834.jpg

Rolex-Explorer-2016-214270-1.jpg

Upraveno uživatelem pesnoaar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hele tyhle IWC jsou skutečně po stránce designu nádherný. Tohle se prostě neokouká. Jinak u těch IWC pilotek je i ta 60 m vodotěsnost úplně v pohodě. Expy byly mé první Rolexky a přistupoval jsem k tomu se stejnými obavami. Nakonec se mnou zůstaly asi rok a nosil jsem je fakt rád - jsou na každou příležitost a neskutečně pohodlný a ta hlavní deviza je, že fakt vůbec nikoho nenapadne, jak drahý hodinky máš na ruce:-)

 

Edit: psal jsi taky o prvním investování, tady s Rolex taky úplně nešlápneš vedle, i když Expy bys spíš musel koupit tady. 

Upraveno uživatelem xcmaniax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na expy kupis rubberB gumu za 200? na IWC budes musiet cakat dva mesiace na gumu+dielik+sponu a stejne sa ku plavkam nehodia.... a IWC tah je sice na fotkach pekny ale nieje to vrchol pohodlia, pokial neoblubujes pocit plnopancierovej okovy cernošsko-otrockeho typu. Proste 20mm co sa zuzuje zatial neviem preco nikto neokukal. A ta guma na leto tomu dava zas iny a nie zly rozmer, ked ta nahodou omrzia. Rolex je drahy a nudny ale tak strasne pohodlny, ze za to stoji. Aspon mne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Nenech si namluvit, že Exp 1 jsou nudné hodinky, to ani náhodou. Rolex má nadčasové designy, kde nic nechybí a ani nepřebývá. Zrovna Exp 1 je jasným důkazem toho, že v jednoduchosti je krása. Nejsou to hodinky, které "řvou do světa". Mají krásné nizoučké pouzdro a velmi pohodlný tah s easy linkem, můžeš je nosit na sport i do opery. Velkou výhodou zrovna u tohoto modelu je možnost experimentovat s koženými řemínky, NATO strapy, RubberB...sluší jim všechno. Rolex nejsou hodinky pro každého, někdo potřebuje výraznější a křiklavější kousky ( Breitling, Hublot...). Do Exp 1 je třeba dozrát, radost budou dělat jen Tobě.

Sakra, asi si je zase koupím....už po čtvrté. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem mel oboje. Jak expy 39mm, tak ty Ingy Laureus.

- Jedinne a ty prave Expy jsou ty 36mm. Tam to vsechno cvaka dokonale. Expy 39 proste uz nejsou ono. A nejde jen o velikost zapesti. Pravda ale je, ze to jsou jedny z nejuniverzalnejsich hodinek na trhu. Je to Rolex, ale nerve to do sveta. Jsou pohodlne, ale bohuzel pro me jsou taky nudne.

 

- Ingy - jestli je ETA/Sellita vyhoda nebo nevyhoda necham na kazdem. V tom problem nevidim. Ingy jsou taky krasne nizke a pohodlne. Maji skvele pouzdro a opticky pusobi vetsi. Integrovany tah beru jako nevyhodu. Mam rad moznost menit remeny. Ale tyhle ingy v podstate na nicem jinem clovek ani nosit nechce. Navic zkracovani tahu je vymyslene dokonale. Nevyhodou je tak pro me spona bez moznosti mikroregulace. Zvlast v lete mi ruka dost pracuje a obcas bych potreboval povolit nebo utahnout.

 

Expy mi vydrzely mesic. Ingy pul roku.

 

Za sebe bych tedy volil Ingy. Kdyz Expy, tak 36mm. U Ingu uz ale clovek musi mit trosku nadhled a opravdu chtit IWC, jinak muze v hlave porad hlodat cervik, ze za ty prachy mohl mit Rolex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšeš ?datum výhodou?, ale může to nakonec být pádnější argument, než se zdá. Expy jsou skvělé univerzály. 3 roky zpět jsem měl 39mm. A prodal je pro ?nudnost?. Loni jsem do nich řekněme dozrál, pořídil pro mé zápěstí vhodnější 36mm model a strašně si je užíval. A to až do doby, kdy jsem se přesvědčil, že EDC hodinky bez data prostě nedam. Bohužel, jinak by jim (v mých očích) prakticky nic nechybělo. Ingy jsem měl na ruce jak černé ref. 3239, tak Andyho Laureus, aji in-house ref. 3228. Na obrázcích paráda, na ruce ta pověstná jiskra vlastně nepřeskočila.

 

Za sebe - i přes absenci data - dám hlas právě Expům, stejně jako Andy však 36mm verzi. Ač právě vyvracím vlastní myšlenku, zas bych je ponosil. Každopádně mám ve stáji Rolexu za ně (adekvátní) náhradu mající vše potřebné, nebude však pro všechny ? 34mm Date, ref. 115200.

 

Stran univerzálnosti Expů vůči různým řemenům a jiným strapům... potvrzuji :)

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/117609-rolex-explorer-i-36mm-14270/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšeš ?datum výhodou?, ale může to nakonec být pádnější argument, než se zdá. Expy jsou skvělé univerzály. 3 roky zpět jsem měl 39mm. A prodal je pro ?nudnost?. Loni jsem do nich řekněme dozrál, pořídil pro mé zápěstí vhodnější 36mm model a strašně si je užíval. A to až do doby, kdy jsem se přesvědčil, že EDC hodinky bez data prostě nedam. Bohužel, jinak by jim (v mých očích) prakticky nic nechybělo. Ingy jsem měl na ruce jak černé ref. 3239, tak Andyho Laureus, aji in-house ref. 3228. Na obrázcích paráda, na ruce ta pověstná jiskra vlastně nepřeskočila.

 

Za sebe - i přes absenci data - dám hlas právě Expům, stejně jako Andy však 36mm verzi. Ač právě vyvracím vlastní myšlenku, zas bych je ponosil. Každopádně mám ve stáji Rolexu za ně (adekvátní) náhradu mající vše potřebné, nebude však pro všechny ? 34mm Date, ref. 115200.

 

Stran univerzálnosti Expů vůči různým řemenům a jiným strapům... potvrzuji :)

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/117609-rolex-explorer-i-36mm-14270/

 

 

Stran Exp I máme hodně podobné vnímání, nemají datum, proto mohou být pro někoho nevhodné jako jediné hodinky. 115200 je úžasná volba na tenké zápěstí, však nám to tu filo-boxer ve svém vlákně dokazuje už nekolik let. 

Exp I 39mm v. Exp I 36mm je na dlouhou diskuzi. Tuším že většina by při prvním nákupu volila větší model.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano. Jako jediné spíš ne. Na druhou stranu to zas nejsou úplně víkendovky, který vytáhneš ?na potěchu oka?. Jsou to prostě skvělé každodeňky do divadla i nepohody. Jako jediné však spíš pro ty, kteří datumovku neřeší ; anebo nemají problém pro datum sáhnout po mobilu... což já mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Iwc hezčí a to celé včetně super tahu, no a velice pro mě důležitý datum. Ovšem kvůli historii modelu Explorer a mého nadšení pro dobrodružství všeho druhu bych si mezi těmito dvoumi skvělými kousky vybral a koupil Roulex :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...