Přejít na obsah

Rolex Explorer I vs. IWC 3239


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Moc díky všem za názory. Budu asi muset počkat, až k Bechyněmu přivezou ty Expy, abych je mohl vyzkoušet na ruce. Uvidíme, zda přeskočí jiskra. Ty IWC už jen tak nevyzkouším, ale dost pro ně hraje ta datumovka. Zjistil jsem, že tyto funkci na svých Seiko využívám celkem často, tak abych pak neplakal, že mám Rolády, ale něco jim chybí :) Nicméně mně zatím nudné nepřijdou, z obrázků mají takový těžko popsatelný šmrnc a možnost hrát si s řemeny dle příležitosti je také fest výhodou. Jinak pokud máte tip na hodinky v podobné cenové kategorii, které splňují výše dané podmínky, mají datum a stále se vyrábí nebo jsou dostupné nové, klidně je sem dejte.

Upraveno uživatelem pesnoaar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rámci stáje Rolexu, kromě ryze sportovních modelů (Sub, GMT, YM), kde by Ti dneska 150k ani nestačilo, by se do budgetu vlezly nějaké zánovní DateJusty 41. Nejuniverzálnější (ale zároveň taky nejusedlejší) jsou imo v kombinaci oyster a hladká luneta. Osobně bych volil oyster a flutted lunetu. Každopádně kolem stopade by šly sehnat a nic jim nechybí.

 

post-37766-0-52774100-1553596111_thumb.jpeg

 

Stran ostatních značek... jak už jednou uvažuješ (a budgetem dosáhneš) na Rolex, osobně bych zaměřil pozornost sem. Moc neriskuješ, když dobře/rozumně nakoupíš, gatě na tom při případném dalším prodeji neprojedeš. A pokud Tě to nakonec nechytne, můžeš vesele experimentovat dál směrem IWC (Ing), Zenith (Defy), Tudor (BB 41), Omega (AquaTerra) a další.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Radkem, ale navážu na posledně jmenovaný kousek - co ty ATéčka?

Já jsem před měsícem byl ve fázi rozhodování v podobný cenový relaci a víceméně jsem řešil jen Rolex (DJ 36, fluted, oyster) než jsem si zkusil Omegy a značka neznačka, za srdíčko mě prostě chytly víc..

 

Koupil jsem nový keramický Bondovky a nepodival se zpět. Do komba bych řešil asi moony, ale ty AT jsou taky moc pěkný

 

6f0d0db56395d13bdc3cae57f0733be6.jpg

 

Zdroj Omega

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AT si chci též zkusit, mam v plánu zajít na Staromák, abych zkusil obě velikosti. Uvidíme, zda mě chytnou na zápěstí, když jsem na ně koukal tuhle na letišti, tak na pohled se mnou nedělaly nic. Bondovky mě nějak nezaujaly, hlavně ten tah mi přijde fakt ohavnej. A navíc so se potápek týče, tak tam mé srdce zůstává u Seiko :) DJ je dobrý nápad, zkusím též, díky! Já o něm původně i uvažoval, ale fluted to posouvá o 50k vejš a na druhou stranu z toho dělá spíše dress watch. Ale až přivezou Expy, rovnou tam zkusím i DJ, v obou variantách, pokud budou.

Upraveno uživatelem pesnoaar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si Expy 1 poridil cca pred mesicem. Jsou to asi nejpohodlnejsi Rolady, co mam. Skvele se nosi, jsou dost nizke. Design je pro me perfektni, nadcasovy a pritom univerzalni na pouziti.

 

Jenom doporucuji Mk2, ty kratke rucky u Mk1 mi vadi. A taky lumi v 369 v Mk2 je parada.

 

Takze za me volba jasna. Expy 1 Mk2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, tohle forum je taková nuda... Rolex Rolex Rolex Rolex... a hlavně všem novým honem rychle vysvětlit, že nejlepší volba je Rolex :-) 

Rolex (nejen Expy) jsou nuda, kromě jinýho když přijedeš do Itálie, Německa, má je na ruce každej druhej strýc...

 

Jak tady padlo, rozumově je asi lepší volba Expy, ale kdo by kupoval hodinky za kilo rozumem, že :lol2:

Myslím, že u těchto dvou je to rozhodování hodně o designu a o tom, jestli je pro Tebe důležitej inhouse strojek. Pokud ne, tak si vyber ty, který se Ti víc líbí a u kterých prostě přeskočí jiskra.

 

BTW, pár měsíců zpět mě napadlo, že Ingy nahradím Subama Date(již několikátý pokus možná právě pod tlakem tohoto fora skočit do vod Rolexu). Důvod byl ten, že by to byly dobrý univerzály a hlavně mají mikroregulaci. No, Suby jsem ponosil, totální nuda, mikroregulaci jsem používal první tři dny a pak je stejně nechal trošku víc na volno(úplně stejně jako Ingy) a bylo to vyřízený. Absence antireflexu je při přímým porovnání pro Rolex úplně fatální, pohodlnost hodnotím cca stejně. Ingy jdou v lepších parametrech než COSC, Sellita neSellita. Oceňovat je na 70k, to je taky dobrej vtip, to už trošku připomíná historky z českých autobazarů...pravda je, že dnes je Apríl... :wine:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karusell: to je hodně tendenční příspěvek:-) Rolex tu letí tolik, že tu je prostě dost lidí co nemá budget na to si hodinkama dělat jen radost, točit a sypat do toho jen peníze a prodělávat při prodejích...nebo hromadit. U Rolex když je nedojebeš něbo ti je nešlohnou, tak jsi často na svým. A mikroregulaci já zrovna celkem používám, sice ne každý den, ale často na to, aby mě to štvalo když to na sponě není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, tohle forum je taková nuda... Rolex Rolex Rolex Rolex... a hlavně všem novým honem rychle vysvětlit, že nejlepší volba je Rolex :-) 

Rolex (nejen Expy) jsou nuda, kromě jinýho když přijedeš do Itálie, Německa, má je na ruce každej druhej strýc...

 

Jak tady padlo, rozumově je asi lepší volba Expy, ale kdo by kupoval hodinky za kilo rozumem, že :lol2:

Myslím, že u těchto dvou je to rozhodování hodně o designu a o tom, jestli je pro Tebe důležitej inhouse strojek. Pokud ne, tak si vyber ty, který se Ti víc líbí a u kterých prostě přeskočí jiskra.

 

BTW, pár měsíců zpět mě napadlo, že Ingy nahradím Subama Date(již několikátý pokus možná právě pod tlakem tohoto fora skočit do vod Rolexu). Důvod byl ten, že by to byly dobrý univerzály a hlavně mají mikroregulaci. No, Suby jsem ponosil, totální nuda, mikroregulaci jsem používal první tři dny a pak je stejně nechal trošku víc na volno(úplně stejně jako Ingy) a bylo to vyřízený. Absence antireflexu je při přímým porovnání pro Rolex úplně fatální, pohodlnost hodnotím cca stejně. Ingy jdou v lepších parametrech než COSC, Sellita neSellita. Oceňovat je na 70k, to je taky dobrej vtip, to už trošku připomíná historky z českých autobazarů...pravda je, že dnes je Apríl... :wine:

 Mno, ale my žijeme v ČR. Pořád tu čtu názory, jaká je Rolex masovka, že se to vyrábí jak housky na krámě etc...Nevím, jak u Tebe, ale v mém okolí žádné drahé hodinky nejsou. Lidem fakt čumím po rukách a občas v Brně zahlédnu nějaké Omegy, před pár měsíci jsem v Olympii viděl na borcovi starší Rolexy se světlým cifrem a úplně mě to potěšilo...a on tom byl Skalis. 

Hodinky nad  20k už jsou většinou iracionální koupě.... z pohledu většiny.  Vyjímečně na našincovi zahlédneš hodinky v ceně nad 15k. 

Zejména v letních měsících ruce přes den prosáknou (otečou) a už odpoledne je třeba hodinky povolit..mikroregulace je pak super vychytávka.

Mně osobně absence antireflexu na skle absolutně nechybí. Nikdy mi nepřišlo, že by byl sebemenší problém s čitelností cifru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem ty modre Ingy kupoval, tak prodejce mel s sebou modre DJ 36, ktere byly taky na prodej a mohl jsem si v podstate vybrat. Koukal jsem na to zleva zprava a jedinej duvod pro DJ byl ten, ze to jsou Rolex. Nastesti nejsem uplne blbej, takze tento duvod nestacil :D

2962139363d57659e774f946a96efa8c.jpg

 

d190c9f05c40777a3bbbe3a4ccdc4ca8.jpg

 

48f537a84a0bbe7074c36c22ad96f53e.jpg

 

d35d8ee29afa529ee16f8d74aded04e4.jpg

 

cc509564b7a5d2762d17086d617fb6c5.jpg

 

6c7556d2d3a6d025db7b032f164fbc1e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...