Přejít na obsah

SKX007J a SKX007K


marekdvor

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtěl bych den zeptat, zda je nějaký větší rozdíl mezi těmito hodinkami a zda platí, že J jsou vyráběna v Japonsku, tudíž preciznější práce?

 

Koupil jsem kvůli tomu právě J ze Singapuru (doufám že nebudu platit daň a clo u Creation Watches) tak doufám, že jsem nenaletěl nějaké fámě o výhodnosti J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl nedávno v Chronoshopu, kde měli ve vitríně černé SKX i pepsi verzi. Když jsem viděl, že jedna varianta měla brutálně křivý armovák (být Chronoshopem, tak se stydím si tam tohle vystavit), zatímco druhá byla úplně ok, tak bych asi neškudlil pár stovek (clo je takřka samozřejmost) a šel si SKX okouknout naživo do nějakého obchodu v ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa tiez musim zastat chalanov z chronoshopu. Pracuju s tym, co od Seiko dostanu. Riesit K, J nema ziadny vyznam.

Vybrali mi SKX s "takmer" rovnym armovakom. Resp. v porovnani s mnohymi inymi hodinkami, ktore som videl si dali riadne zalezat.

Bez ohladu na to, su to perfektne hodinky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

 

mne sa strasne pacia skratky dni v japoncine, ja mam SKX009, takisto od CreationWatches, ale mam ENG/ FR skratky dni. Predpokladam, ze SKX oznacene J budu mat date ring eng/ jp, mozes mi to potvrdit?

 

Na obrazku su sice Tuna, ale ilustracne staci

 

sbbn017.jpg?w=800

 

Dikes :)

ok, dám pak vědět až dojdou, ale na fotce v e-shopu měli i ty J-čka anglické dny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

chtěl bych den zeptat, zda je nějaký větší rozdíl mezi těmito hodinkami a zda platí, že J jsou vyráběna v Japonsku, tudíž preciznější práce?

 

Koupil jsem kvůli tomu právě J ze Singapuru (doufám že nebudu platit daň a clo u Creation Watches) tak doufám, že jsem nenaletěl nějaké fámě o výhodnosti J.

prvně je nutné si říci že nejsou vyráběny v japonsku. Made in Japan je zajímavá formulka a splňuje jí i to že v továrně mimo japonsko dozoruje výrobu japonec...

 

"However, this isn?t illegal. Japanese laws state that products manufactured outside Japan can still be labeled ?Made in Japan? if the production overlooked by Japanese nationals."

 

Kdysi jsem se dočetl v této souvislosti, že hodinky pod 900 USD se na uzemí japonska nevyplatí vyrábět...ale bůhví.

Upraveno uživatelem Kubsik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

 

mne sa strasne pacia skratky dni v japoncine, ja mam SKX009, takisto od CreationWatches, ale mam ENG/ FR skratky dni. Predpokladam, ze SKX oznacene J budu mat date ring eng/ jp, mozes mi to potvrdit?

 

Na obrazku su sice Tuna, ale ilustracne staci

 

 

 

Dikes :)

 

Já mám SKX007J. Koupeny před sedmi lety jako nové z eShopu v UK. Chapter ring (minutový kroužek, armovák) byl křivej, luminiscence na minutové ručičce byla nějaká flekatá, hardlex byl blbě zbroušenej a byl usazen křivě, posléze vyměněn za nový hardlex. Ten mi došel lehce poškrábanej už od hodináře, co to tenkrát měnil... Pak mi dvakrát praskla natahovací hřídelka na korunce! První výměnu jsem řešil nákupem nové korunky kdesi z Francie a výměnu provedl místní hodinář. Když mi to vzápětí prasklo podruhé, tak jsem hodinky poslal Tondakovi a ten zjistil, že to moje pouzdro je prostě zmetek. Musel tam vyrobit nějaký udělátko, díky kterému se zmenšilo pnutí hřídelky v pouzdře. Opravil mi luminiscenci na ručičce, asi o desetinu milimetru v rámci možností poladil ten armovák a vložil plochý safír s modrým antireflexem. Tak snad to nějakou dobu vydrží. Takže asi tolik k nějakým zárukám kvality, když to jako je J verze.

 

Na druhou stranu jsem rád, že to má napsaný Made in Japan na ciferníku (i když  to nikdo nemůže vidět) a mám rád ten bílej nápis 21 jewels, který na K verzi není. A kdybych si měl dnes koupit SKX007 znovu, dost možná (asi určitě) bych si pořídil opět verzi J. Nikdo z lidí, s kterýma se běžně potkávám, nemá ani ponětí o nějakých rozdílech mezi J a K, respektive valná většina z nich ani nepostřehne, že vůbec mám nějaké hodinky, natož tak jaké, takže o nějakým frajeření to není. Jen takovej můj dobrej pocit. Jinak jsou to super hodinky, jdou mi víceméně přesně - obvykle je seřizuju až při změně datumovky jednou za měsíc či dva až tři..nějaké dvě minutky do plusu mi nevadí.

 

A co se týče japonských znaků na datovém věnci, tak já mám buď anglické zkratky nebo římská čísla I, II, III, IIII, V a pak modrý obdelníček pro sobotu, resp. červený pro neděli.

 

Tož tak.

post-25931-0-06162200-1554313698_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...