Přejít na obsah

Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Tudor Black Bay Fifty-Eight

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 prischera

prischera

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 309 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Všecko co tiká :)

Publikováno 29.březen.2019 - 01:01

Teprve po dvou měsících jsem se odhodlal napsat recenzi na, podle mého mínění, nejlepší hodinky z mojí kolekce. Tudorky jsem si nadělil ke čtyřicátinám a první dojmy jsem shrnul ve své galerii.

Tady se pokusím věnovat hodinkám trochu více do hloubky. Tudor představil řadu Black Bay, konkrétně model Heritage, na Baselworldu v roce 2012. Tehdy se jednalo o model s červenou lunetou, a přestože se modelová řada od té doby značně rozšířila, společné rysy si drží dodnes. Zejména je to poměrně mohutné tělo jen s mírnou fazetou, velká korunka na krčku bez ochrany pouzdra a snowflake ručky. První velká změna v řadě BB přišla v roce 2015, kdy potápky dostaly vlastní moderní strojek, na rozdíl od do té doby používané ETY. Kalibr MT5602 má křemíkový vlásek, seřízení je možné pomocí mikroregulace šroubem. Rezerva chodu je solidních 70 hodin a všechny strojky splňují COSC. 

Model Black Bay Fifty-Eight byl představený v Basileji loni, tedy v roce 2018. Ze strany Tudoru šlo o poctu ikonickému modelu 7922, což byly v roce 1954 první potápky od Tudoru. Z těchto hodinek si BB58 berou barevné schéma, tedy černý ciferník, zlaté ručky, indexy a čísla na lunetě, červeně zvýrazněný lumibod a menší velikost. Naopak společné s dalšímy modely jsou snowflake ručky a moderní logo ve tvaru štítu. Pro hodinky byl vytvořený nový kalibr MT5402, který se od původního MT-5602 liší menší velikostí a to jak průměrem (26mm x 31,8mm) tak výškou (4,99mm x 6,5mm) přičemž funkční charakteristiky zůstaly zachovány. Díky tomu jsou BB58 celkově subtilnější a pohodlnější než zbytek řady. Zejména je to znát na útlejších zápěstích. Zajímavé je, že MT5402 je i po roce a představení novinek v Baselu 2019 používán právě a jenom pro BB58. Přesnost strojku je samozřejmě vynikající i v reálném provozu, moje hodinky po zajetí jdou stabilně +1,4 vteřiny/den a rezerva mírně přesahuje deklarovaných 70 hodin. 

Ani zpracování hodinek není příliš co vytknout, vše sedí a lícuje k naprosté dokonalosti, jak se na hodinky v této cenové kategorii sluší a patří. Safír je krásně vypouklý a přestože podle na něm nejsou nanesené antireflexní vrstvy, je čitelnost výborná i na plném slunci a hodinky se poměrně dobře fotí. Ciferník je šedočerný, ale díky zlatým indexům chytá na světle barvu mírně do hněda, což krásně podtrhuje vintage styl hodinek. Indexy jsou aplikované, tak akorát velké a stejně jako ručky nesou bohatou vrstvu Super Luminovy. Takže krásně svítí, jak se od potápek očekává.

Korunka je stejně jako u větších bratříčků mohutná a posazená na jakémsi krčku, takže je mírně odskočená od pouzdra. Chod je precizní, ale je pravda, že jsem si musel chvíli zvykat na přechod poloh pro nastavovaní času. Samozřejmě je šroubovací a hodinky deklarují vodotěsnost do 200m hloubky. 

Samostatnou kapitolou je luneta. Vložka je hliníková a troufnu si tvrdit, že keramika by tady byla vyloženě rušivá. Indexy na lunetě jsou klasicky potápkové, tedy minutové sestupné. Jsou jak už jsem psal v odstínu růžového zlata a i když jsem se bál, že budou působit lacině, opak je pravdou. Lumi bod je plastický, usazený ve zlatém kroužku a zvýrazněný decentním červeným trojúhelníčkem. Luneta je jednosměrná, proti směru hodinových ručiček. Má jen 60 kliků, ale její chod je naprosto precizní a považuji ji za to nejlepší co jsem měl možnost na potápkách vidět.

Dýnko je stejně jako u ostatních tudorů nebo rolexu, ploché broušené, bez výrazné grafiky a přímo vybízí k památeční rytině.

Na špičkové úrovni je i zpracování tahu. Články i koncovky jsou samozřejmě plné a šroubované. Někoho může odrazovat pseudo rivet styl, ale podle mě, se to k hodinkám vyloženě hodí. Spona je masivní a v bezpečnostní pojistce je nenápadně zakomponované moderní logo Tudoru, štít. Zacvaknutí spony je podobně, jako u moderních Rolex tahů, řešeno pomocí keramických kuliček. Takže s časem nehrozí opotřebení. Naopak zjevná nevýhoda je absence mikroregulace a to ani formou easy linku. Na sponě je možné doladit délku náramku klasicky pomocí posunutí osičky ve třech polohách, ale na úpravu v průběhu dne to opravdu není.

Co je skvělé, že ač jsou hodinky poměrně barevné, skvěle si rozumí se širokou paletou řemenů a strapů a podle zvoleného "obutí" docela významně mění svůj charakter. Pro měniče jak dělané.

Plusy

malé a velice pohodlné hodinky

nenápadné, ale přitom skvěle zpracované

skvělá luneta

přesný a moderní stroj s dlouhou rezervou

vybízí k hraní s řemeny

Mínusy

pro někoho malé

absence data - to může být pro řadu lidí limitní, nicméně mě to takto vyhovuje

Trošku komplikovanější manipulace s korunkou

chybí mikroregulace na sponě

V následující fotogalerii jsou jak fotky nové, tak už některé dříve publikované, chtěl jsem aby měla recenze ucelený ráz.

Na první pohled jednoduché hodinky

Přiložený soubor  IMG_2972.jpg   293,69K   114 Počet stažení

Detail ciferníku a ruček, plastické jsou krom indexů i nápisy

Přiložený soubor  IMG_2975.jpg   427,54K   107 Počet stažení

Korunka je poměrně velká a nese na sobě tudorovskou růži. Boky pouzdra jsou nižší a i díky lehké fazetě nepůsobí nijak mohutně.

Přiložený soubor  IMG_2976.jpg   257,76K   105 Počet stažení

Safír je výrazně klenutý

Přiložený soubor  IMG_2981.jpg   371,12K   101 Počet stažení

Spona je asi nejslabší část hodinek, ale pořád vypadá krásně.

Přiložený soubor  IMG_2449.jpg   294,43K   106 Počet stažení

Na ruce sedí skvěle, nikde nic netlačí ani nepřebývá

Přiložený soubor  IMG_2668.jpg   550,61K   113 Počet stažení

Luminiscence je vynikající

Přiložený soubor  IMG_3002.jpg   298,33K   106 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_2662.jpg   376,7K   97 Počet stažení

A nějaké ty řemeno hrátky

Přiložený soubor  IMG_2533-2.jpg   927,53K   93 Počet stažení

Na kůži

Přiložený soubor  IMG_2995.jpg   605,42K   96 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_2986.jpg   409,58K   95 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_2895.jpg   596,3K   91 Počet stažení

Tropic strap od Watch Gecko

Přiložený soubor  IMG_2998.jpg   485,64K   89 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_2833.jpg   410,23K   86 Počet stažení

Chevrony od Crown & Buckle

Přiložený soubor  IMG_2617.jpg   611,02K   86 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_2621.jpg   566,9K   87 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_2628.jpg   576,49K   85 Počet stažení

Rolex Turn-o-Graph Ref. 116264, Tudor BB 58, Omega SMPc, Alpina Startimer Heritage GMT, Fortis Chronograph 8000 cal. 7730, Prim II, Prim Diplomat, Omega Genéve Dynamic, Eterna Sonic Electornic, Seiko SRPD01 Grey Dawn, Seiko SRP775, Seiko SARB035, Seiko SKX399, Seiko SKX011, Ventus Northstar N5, IWC cal. 74, Swatch System 51, a nějaký ten další Prim a vintage šrot Moje fotogalerie :)

#2 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 14 235 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 29.březen.2019 - 02:59

Kubo moc pěkne sepsáno a super fotky. Co dodat více? Užij si je.

#3 bobi

bobi

Žbrluch

• Member_50
  • 3 730 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:VC
  • Fanoušek značky:Velorex

Publikováno 29.březen.2019 - 02:59

Pěkně jsi to sepsal + krásné fotky,klobouček :notworthy: .

Samozřejmě gratulace k parádním hodinkám.

Čas je strašně relativní pojem

" Sračka a Alzheimer je velmi nepříjemná kombinace. Utíkáš, a nevíš kam...." JS

#4 MíraMíra

MíraMíra

Megazávislák

• Member_50
  • 3 500 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Všeho s Mírou :)

Publikováno 29.březen.2019 - 06:52

Jako vždy pěkně napsáno i nafoceno.
Hned bych je ponosil. :)
Díky

#5 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 9 305 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ano
  • Fanoušek značky:Přikázaný směr jízdy

Publikováno 29.březen.2019 - 06:54

Skoda , ze nejsou i jine barevne varianty. Hodinky jako takove skvele, velikosti , zpracovanim i strojem. Jen nejsem moc na tu zlatou....   diky za poctenicko.

Seiko.jpg                   https://www.instagram.com/jelenihlen/

#6 Dokusan

Dokusan

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 848 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:Chr.Ward, Sinn, Vostok

Publikováno 29.březen.2019 - 07:03

Parádní recenze. Díky za ni. Bohužel jsi přesně vystihl ty mínusy, kvůli kterým jsem je nevzal. Zejména absence data a mikroregulace
Per ardua ad Astra
mdokoupil@email.cz

#7 jankoxxx

jankoxxx

Insane

• Member_50
  • 8 209 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kys Chewche

Publikováno 29.březen.2019 - 08:04

no nic, asi ich potrebujem. asi najpodarenejsie dajvre pod 40mm v sucasnosti :)

edit: a vdaka za recenziu. je ich tu v poslednej dobe ako safranu..

Tento příspěvek byl upraven od jankoxxx: 29.březen.2019 - 08:09

Omega Speedmaster PRO

Glycine Airman Vintage V

Glycine Airman Vintage One

Lanco do vrecka

Moje remene: www.watchstrapheaven.com

watchstrapheaven@gmail.com

Instagram
Chronomag foto

"If you're really going to kill yourself, can I have your watch?" ( – Psychologist Ernst Boyer to a patient threatening self-annihilation, session after session.)

#8 Tikal

Tikal

Speedy Gonzales

• Moderators
  • 6 379 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:50km/h

Publikováno 29.březen.2019 - 08:04

krása :notworthy:

TEMPUS FUGIT **FURT FPŘET**

#9 Waya03

Waya03

Megazávislák

• Member_50
  • 1 410 příspěvků(y)
  • Bydlí:Řevnice
  • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 29.březen.2019 - 08:07

Díky za postřehy, hodinky jsou parádní, musím si je už zajít někam zkusit naživo. Trochu jsem čekal ze touhle dobou, rok po uvedení, budou už i jiné barevné kombinace.

#10 Ohm-Aztec

Ohm-Aztec

Megazávislák

• Member_50
  • 3 444 příspěvků(y)

Publikováno 29.březen.2019 - 09:09

Pěkně napsané, super fotky! Kolik mají lug to lug?

#11 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 715 příspěvků(y)
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 29.březen.2019 - 09:14

Příjemné čtení a parádní fotky.

Mohl bys prosím časem doplníit foto otevřené spony (keramické kuličky)?

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,Schaumburg Urbanic MooN,

PRODÁVÁM

MAURICE LACROIX čtvercové kolo,

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Zajímavé články o hodinkách, Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34, Corum Bubble,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#12 huhu4d

huhu4d

Megazávislák

• Member_50
  • 3 919 příspěvků(y)

Publikováno 29.březen.2019 - 09:22

Dakujem za recenziu, zvladol si to bravurne !

Za mna su to top hodinky poslednych 3 rokov, vsetko na nich je dotiahnute podla toho, co si trh pytal. Tesil som sa na Basel 2019, ze predstavia nove farebne kombinacie, ale nakoniec nic...

#13 Bells

Bells

Live simply

• Member_50
  • 4 411 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
  • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Jak už zde bylo psáno, ani já nemám zlatou v oblibě, ale je pár hodinek, kde je prostě skvělá a toto jsou jedny z nich. Vlastně ani není nijak křiklavá, spíš jen pěkně dokresluje komplet.

Kubo díky za sepsání, pěkně jsem si početl u snídaně a jak říkám stále dokola, kéž by tu recenzí a vůbec nějakého hodnotnějšího obsahu bylo víc a víc.

tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg

#14 tikzot

tikzot

Megazávislák

• Member_50
  • 3 143 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Panerai, Rolex, Tudor, Omega

N A D H E R A !

#15 skalis

skalis

Retarded Member

• Member_50
  • 6 281 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 29.březen.2019 - 10:00

Moc pekna recenze! Podle me barvicky prijdou. Padlo by jim i GMT.

logo.jpgWomen in Barcelona wear Rolex!

#16 petr_cha

petr_cha

Megazávislák

• Member_50
  • 3 078 příspěvků(y)
  • Bydlí:Teplice

Publikováno 29.březen.2019 - 12:00

Hodne lidi si preje gmt v tehle velikosti, zajimalo by me, zdali je to vubec realne.. uz maji integrovane gmt postavene na te vetsi verzi strojku mt56xx.. v bb58 je dost zmensena verze mt54xx.. veslo by se do ni gmt?

aktuální kontakt: cha.petr@gmail.com

#17 Bullet

Bullet

Don't PAMic

• Member_50
  • 1 744 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 29.březen.2019 - 13:29

Kubo diky za recenzi...potvrzuje se mi, ze je musim zkusit, takze si jdu hned ozivit poptavkove tema... :-)

www.elektrickavozitkaprokazdeho.cz      ...prodej/pronájem elektrických vozíků a skútrů nejen pro seniory a hendikepované...

facebook:https://www.facebook...3487/?ref=br_rs

#18 Ondrej71

Ondrej71

• Member_50
  • 8 087 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:S korunkou podvodní, horské a 4 pásmové *Ὂ μέγα měsíční * Nějaké japonské do vody i k obleku * české taky * kapesní železniční * Plasťák *

Publikováno 29.březen.2019 - 13:58

Parádní recenze parádních hodinek se skvělým poměrem cena - výkon. U mě je velikost už dost na hraně, kdyby byly o 1-2mm větší tak neváhám. Taky jsem doufal, že letos v Baselu se tato rodinka rozroste, ale bohužel, třeba příští rok :).

#19 jenik77

jenik77

Megazávislák

• Member_50
  • 1 148 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Beerlao

Publikováno 29.březen.2019 - 21:58

tolik krásy v jednom vlákně!

díky za to a moc blahopřeju. jaký ti je ten tah pohodlný?

#20 Kluk jako buk

Kluk jako buk

Eight miles high

• Member_50
  • 1 135 příspěvků(y)
  • Bydlí:Yellow Submarine
  • Fanoušek značky:Oreo

Publikováno 29.březen.2019 - 23:14

Nádherný hodinky, nádherný fotky, díky.