Přejít na obsah

Poslední hodinky


Doporučené příspěvky

Ahoj kluci.

Když nad tím tak přemýšlím, tak bych skoro řekl, že v této části fóra zakládám téma poprvé. A to by se chtělo říct, že už po tolika letech tady už to snad můžu mít v hlavě srovnané... A ono ne.

Kvůli okolnostem jsem musel své nejhezčí a nejcennější kousky poslat do světa a neustále mi to leží v hlavě. I řekl jsem si, že tomu dám rok a koupím si nějakou odměnu. Do nedávna jsem si myslel, že je můj výběr jasný a že definitivně vím co chci... Jistě to budou Patek Philippe Aquanauty. Do teď mě to drží a upřímně bych je chtěl asi nejvíc... Jenomže jak se tak víc a víc poptávám, tak zjišťuji, že asi nebudu ten zákazník, kterému je budou chtít prodat. Ale tyhle by mi vyhovovaly - a stačily by mi na většinu příležitostí.

Další změna byla minulý týden kdy byl baselworld.

Tudor představil P01 a já jsem si jistý, že si je koupím. Ale tyto hodinky opravdu si nedokážu představit jako jediné. Prostě vyloženě sportovní. A co k nim teda? A opět baselworld- PP Calatrava weekly calendar... S těma bych si to taky dokázal představit, že už to dožiju.

 

A když už jsem se dostal až sem. Tak si ještě jako říkám, jestli v této ceně není ještě nějaká větší pecka. Přecejen hladinu +-30k ? nemám vůbec zmapovanou...

Moje požadavky: nesmí to být nuda, žádná modrá, spíš menší (max 40). Když to nebudou vyloženě oblekovky tak lepší... Všechno mi to vychází na ty calatravy.

Času na výběr mám hromadu. Prachy teď stejně nemám... Předpokládaný termín nákupu bych viděl cca do roka plus mínus. Prostě až se mi to podaří ufinancovat... Taky je možné, že to tu bude čistě akademická debata :-D A já budu nosit jen ty P01 a staré Tru-daty co mi ještě zbyly...

 

Díky za trpělivost a třeba tu něco vymyslíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 118
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když brouzdáš v kategorii 30k euro, tak nevím, jestli by Tě uspokojilo něco kolem 10k. Pokud ano, tak mrkni na GO Seventies Chronograph:

 

https://www.glashuette-original.com/collection/vintage/seventies-chronograph-panorama-date/1-37-02-01-02-70

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych v tyhle kategorii pokud by to mely byt jedine hodinky(pripadne jedny a nejaky otloukanky k tomu) fakt drzel dvojice PP nebo AP. Si myslim ze budou delat radost na porad. Nebo takhle si to jako nemajitel aspon predstavuju:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ty se čeká snad stejně dlouho jako na ty pateky :-D To už bych čekal snad raději na ty.

Ale teď vážně - ne chrona. A ideálně asi ne zlato.

Jo, ty je chces novy. Tyhle PP nemaj hacking, pokud se nepletu, ne? Ale libi se mi, ze se s tim neseres. Na to, jak si mladej, miris hodne vysoko. Co budes delat za dvacet let? Myslis, ze s nima vydrzis fakt nafurt? Ja bych ti to samozrejme pral. Osobne bych to zatim nedal i kdybych ty penize mel, tim jsem si uplne jistej. Jeste je brzo. Mimochodem, co muze u techhle Pateku stat servis, mas tuseni? Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky kluci za napady. Koukal jsem se na ty Blancpainy - model s turbem vypada pekne. Ale trosku se bojim zpracovani - precejen jedny BP jsem pod mikroskopem mel a ze bych si z toho sedl na zadek, to se dvakrat rict neda... Do vecera jsem se dival na ruzna videa o Calatravach - no co budu povidat, zatim jsou to favoritky (i kdyby v nejhorsim nebyly s kalendarem).

AP RO Jumbo ve velikosti 39 dobry, ale cena strasna. 

@Frantik - to ja prave uplne nechci mit spousta hoidinek - ja to pak nenosim a priojde mi to lito. Chtel bych otloukanky (P01) a neco decentiho - ale ne nudneho.

@foldes + Maxel - takhle nejak si to taky predstavuju. 

@villain83 - servis jsem nezkoumal, ono je obcas i boj zjistit na netu retail cenu hodinek samotnych.. N a za dvacet let - bych chtel videt, jak mam na ruce dvacet let stare hodinky ktere jsem poctive nosil a tak nejak starnou se mnou. Jasne ze pak budu neco kupovat/menit - ale v kategorii obcasne noseni ala hodinky na litacku. Ale tuhle dvojku bych chtel mit jakoze nastalo. Ze je to pro me realne jsem si vyzkousel na dvojici Milgy a GSa - kterou jsem uspesne stridal minule dva roky. Ale jaksi stavba baraku ma ted prednost.

 

Tohleto co kuju se bude realizovat v radech let - letos, mozna pristi rok, nevim jak to vyjde - ale jde mi o to, ze kdyz uz do toho zahucim az po krk (kecam - pul metru nad hlavu) tak bych to chtel mit dobre rozmyslene a nejednat zkratovite a na zaklade momentalniho rozhodnuti. Proto jsem vlakno zalozil ted. Ze jako zadny spech. Vzyt ten vyber je taky cast, ktera stoji za to...

 

Jeste jsem se dival na Moserky, ale bud se neumim koukat, nebo me tam proste nic nechytlo za srdce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako test byl ukončen po dvou letech,protože barák. Jinak jsem žádná puzení neměl. Jasně, občas jsem něco koupil ale byla to třeba limitka monster, nové hodinky na motorku a tak... Ale žádné větší akce...

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně v tomhle souhlasím s frantíkem, vždyť toho nemusíš mít kvantum, stačí 5-6 ks a nezahučíš do toho 1/2 metru nad hlavu. Ale kecat ti do toho nebudu a budu zvědav, co nakonec vezmeš a kdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsi mentálně a finančně dospěl do týhle úrovně a máš spíš owg koncept, tak si neumím nic jiného než AP a PP představit. K tomu na lítačku můžeš mít prakticky cokoliv. Ostatní hodinky v týhle kategorii jsou imo pro lidi co těch hodinek můžou mít hodně a mají sbírku...Ty Pateky o kterých píšeš se mi taky líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tohle má každý subjektivní názor samozřejmě. Já jsem typický OWG, takže bych spíš, než dědkovky, volil něco univerzálního a na tahu. Něco, co se mnou může všude a s čím ty dlouhé roky na ruce opravdu prožiji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tohle má každý subjektivní názor samozřejmě. Já jsem typický OWG, takže bych spíš, než dědkovky, volil něco univerzálního a na tahu. Něco, co se mnou může všude a s čím ty dlouhé roky na ruce opravdu prožiji.

A sme zpatky u Aquanautu :D Ale tech bych se nikdy nedockal... Proto hledam jak z toho ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaky jsou na ne cekacky? Aquanaut jsou famozni hodinky, sam jsem do nich zamilovanej. Rikas, ze nespechas a nakup bys realizoval v horizontu nekolika let - nestalo by za to tu dobu venovat lovu toho jednoho kousku (cela EU, pripadne USA, v tyhle cene uz se letenka v zasade ztrati)? Jinak v tomhle budgetu jeste APRO, ale Aquanauty jsou nenapadnejsi a to se mi na nich libi.

A sme zpatky u Aquanautu :D Ale tech bych se nikdy nedockal... Proto hledam jak z toho ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na VC kouknu doma na kompu, na mobilu tezko rict. 

Jinak Aquanauty - v Carollinu jsem samozrejme jeste nebyl. Ale co jsem se tak poptaval  - cekacka tri roky (Nautily deset). Ale neni to tak, ze se zapises, tri roky pockas a mas je. Pokud jsi u nich neuvalil hromady penez, tak tyhle nedostupne modely ti proste neprodaji. A grey market je samozrejme taky moznost, ale uprimne, o dve pade drazsi - a to nevim, jestli bych se s tim smiril - ze v papiprech neni moje jmeno, ze sem nekoho takhle nakrmil, a vubec.

A AD mimo CR to maji prej stejne - ti te rovnou poslou k AD tve zeme a ani se s tebou nebavi... 

Ale jak rikam, osobni zkusenost nemam, jen co jsem se ptal tady u kluku. A jedny portugaly (coi kupoval tata), v budoucnu P01 mi u nich dvere asi dvakrat neotevrou... 

 

Az budu mit cestu do Prahy, zkusim se tam podivat a uvidim co mi reknou, ale neocekavam, ze by to bylo nejak jinak nez pisu. 

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...