Přejít na obsah

Chucpe ano/ne?


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 251
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Ať si každý prodává za kolik chce, ikdyby chtěl milion. Když to někdo koupí, tak proč ne. Nicméně 350k za Rolex? Je mi toho kupce líto. Fakt. :D

Dane, to s ti finančákem ti předpokládám ulítlo. Práskačská doba snad už skončila.

 

Proc lito..? Vzdyt to leti neuveritelne nahoru.. Popravde me docela zarazilo, kam se za nejake 3,4(?) mesice pohnuly zase ceny. Kdyz jsem tu byl posledne, letel tudy Batman za cca 250 litru a take to budilo rozruch. Dnes pepsiny za 350 a to je jeste super cena.. Osobne mi je fuk, ze nekdo na tom vydela, prece nebude strilet hodinky pod trzni cenu.. Nevidim v tom zadnou nepravost. Spise me neprestava udivovat, jak dlouho tahle komedie s "nedostupnosti" a "poradniky" bude Rolexu prochazet. Neskonci to asi nikdy, bo lidska blbost, jak znamo,  je nekonecna.. Prijde jeste doba, kdy vocelovy budou drazsi nez zlaty.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč to tak tlačej? Rolexu chybí jediná věc: super prestiž. Tu si chce firma koupit vytvořením umělého nedostatku, potažmo pro hejly posílením zdání exkluzivity.

Protože je to masovka, kterou má na zápěstí každej...tento...prostě je to značka, která má ,,prestiž" jen v určitých kruzích lidí, ne všeobecně na základě  kvality hodinařiny. Nejde o hodinky, jde o prachy, proto přitahuje podobně zaměřené lidi, no... A ten vývoj v poslední době ji spíš mezi fajnšmekry nenávratně poškozuje, myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč to tak tlačej? Rolexu chybí jediná věc: super prestiž. Tu si chce firma koupit vytvořením umělého nedostatku, potažmo pro hejly posílením zdání exkluzivity.

Tomu rozumim, ale vzdycky mi prislo, ze byl jejich přístup zejmena v pomalé zmene a jakože stabilite.. a ted to jde nejak hopem..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzpomínáš na Zenith, po roce 2010? Jaký dělal ohromný kolotoče s cenami, tvořil spoustu modelových řad, nedržel smlouvy s dealerama atd? ... Hádej kdo byl tou dobou CEO u Zenithu, a teď je CEO u Rolexu ... JFD!

 

Třeba mám pravdu, třeba ne, nevím, ale jistě je, že Rolex působí jako urvanej ze řetězu, a mně to ten Zenith strašně moc připomíná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzpomínáš na Zenith, po roce 2010? Jaký dělal ohromný kolotoče s cenami, tvořil spoustu modelových řad, nedržel smlouvy s dealerama atd? ... Hádej kdo byl tou dobou CEO u Zenithu, a teď je CEO u Rolexu ... JFD!

 

Třeba mám pravdu, třeba ne, nevím, ale jistě je, že Rolex působí jako urvanej ze řetězu, a mně to ten Zenith strašně moc připomíná.

to asi fakt bude ten impulz.. bohuzel.. a pak to prave takhle dopada.. tlusta čtyřka a podobny ceny..

 

post-15480-1554328003,39.jpegpost-15480-1554328007,18.jpegpost-15480-1554328043,49.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shagu, ale když už ty výsledky máš, navíc máš otroka, který na Tebe vydělává (Tudor) tak chceš něco víc, něco dalšího. Rolexu opravdu zbývá už jen ta prestiž ...

IMHO.

 

on je mozna ten zasadni rozdil v tom, je LVMH ma akcionare, ktery chteji skvele a lepsi vysledky kazdy kvartal zatimco rolex nema akcionare z ulice a jedou svoji long-term sustainability...

 

a to ze existuje sekundarni trh s novyma hodinkama za mnohem vyssi ceny? super, aspon nemame tlak na nizsi ceny a kapacitu fabrik vyuzijeme naplno...

 

edit: role Tudoru je o necem jinem - ten je o tom se vyblbnout. a az se ti mladi kluci vyblbnou s Tudorem a neco si nasetri, pujdou ke klasickym roladam... rolex si nemuze dovolit blbnout, ten musi zustat portfoliove cisty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze je mel prodat za nakupku...? To by byl asi nejvetsi blbec na zemekouli, kdyz na chronu stoji nejmene 4 kila.. Ne, ne, cely ten prodej byl naprosto v poradku. Za soucasny stav a cely pokriveny trh muze pouze Rolex sam, ten umyslne takto sroubuje ceny a je tomu urcite velmi rad.. Na kazde porade musi tect sampano proudem, vsude na stole sama lajna, nosy rudy, vsichni vysmati..  Prvoplanovita zalezitost, perfektni byznys model.  AD na oko narika, jak prekupnici jim skodi, na druhou tento stav sami vytvorili a drzi ho pri zivote. Tohle je Rolex filozofie..  Samozrejme ze soucasneho stavu maji jen prospech. Jeste nez jim dojde zbozi na prodejnu, uz ho maji davno prodane..Je to cely jen divadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, vnímám to stejně. Prodej zcela cajk, Rolex pro mě mrtvej. Kdybych měl ty prachy, odvahu objednat brzo a trpělivost čekat, případně kdybych měl na krámě známého, tak to udělám stejně a za ten super snadný zisk na už zcela pomatených Rolex hejlech bych jel na lyže. Třikrát. Takovýhle "hype" se právě má využít k dobrému, rychlému a snadnému prodeji. Jedině tak je to využitá příležitost. Nosit jde se stejným efektem klidně Speedy, nebo třeba Pamy, nebo Nardiny, nebo Cartiery, které se dají koupit hluboko pod ceníkovou cenou. Ego to polechtá stejně, na luxusní dovolené se to na neonovém vodka baru taky neztratí, přibližný čas to po natažení taky chvíli ukazuje a člověk nepromarní skvělou příležitost prodat obratem de facto stejnou věc, jenom s jiným jménem na cifru, pomalu za dvojnásobek kupní ceny. Až tahle vlna opadne, teda, jestli někdy opadne, tak je majitel může nakonec, když tedy jinak jako nedá, třeba i nosit, a to bez promarnění snadného a rychlého zisku. I když kdo by to dělal bez soláru a rádia, že ano..

 

Disclosure: Expy I a Datejusty s hladkou lunetou se mi pořád trochu líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on je mozna ten zasadni rozdil v tom, je LVMH ma akcionare, ktery chteji skvele a lepsi vysledky kazdy kvartal zatimco rolex nema akcionare z ulice a jedou svoji long-term sustainability...

 

ale kolego.. LVMH realne ovlada jeden clovek, vola sa Bernard Arnault, ma asi 65% akcionarskych hlasov. rozhodne to nie je ziadny chudak z ulice a uz vobec nie bezec na kratke trate.

 

ohladne Rolexu a rozpravky o tom, aka su pro bono neziskovka charita alebo co vsetko, prdlajs. Long term sustainability..? Nebud smiesny, to su kecy na webstranku. To co robia na trhu a to co o sebe hovoria, to su ine galaxie.. Ano, je jasne ze sa chcu pomeriavat s Patekom a spol, to je fakt - zatial prebrali len tie dvojrocne cakacky, cennik a ze si selektuju zakaznikov.. a mozno zistia, ze to fakt staci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó, velká hra pro velké kluky. Upřímně, kdo (kromě ranařů kalibru Streeta, Sibiřana a spol.) by tu byl ochotný vyblejt přes čtvrt mega za plechové tříručky, nebýt tu denně (i s pomocí inzerce) ujišťován že ta technologicky směšná věc s pérem a kolečkama má hodnotu nejmíň "čitapade"? A kdyby se připustilo že ty desetitisíce kusů ročně "jdou na dračku" ne díky davům šílejících metroušů, ale díky výrobcem nastavenému byznysplánu pro AD+překupníky, slibujícímu těm na vrcholku pyramidy legální vejvar srovnatelný s pašováním heráku? Do absurdnosti tulipománie nám chybí už jen ta institucionalizace trhu s pořadníkovými místy na budoucí modely...  :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Též jsem se vyjádřil výše. Nevím, jestli to někomu přišlo jako závist, tak nepochopil psané slovo a pro toho zopakuji-vadí mi smelina.

Kdybys věděl, co slovo "šmelina" znamená, tak bys ho v souvislosti s těma Roládama nemohl nikdy použít. Teda kromě faktu, že "šmelina" neboli spekulace se týkala tak těsně poválečné doby, resp. doby podělanýho komouše, kdy bylo skoro všechno nedostatkový a soudruh musel právně zakročit. Dneska je to nebetyčná pitomost a ani TZ to od roku 90 nezná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys věděl, co slovo "šmelina" znamená, tak bys ho v souvislosti s těma Roládama nemohl nikdy použít. Teda kromě faktu, že "šmelina" neboli spekulace se týkala tak těsně poválečné doby, resp. doby podělanýho komouše, kdy bylo skoro všechno nedostatkový a soudruh musel právně zakročit. Dneska je to nebetyčná pitomost a ani TZ to od roku 90 nezná.

Dík za poučení. Pitomost je naopak to, co píšeš ty.

 

Přečetl sis vůbec po sobě, co jsi napsal? Významu slov rozumím, ale evidentně ty moc ne. Tak si prosím poucuj někde před školou a ne tady. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...