Přejít na obsah

Potápky - svatá trojice


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny spolupacienty. Už je to docela dlouho, co jsem tu naposled žádal o radu, nicméně jsem tu zase.

 

Úvod: Rád bych se dohrabal k něčemu, co možná neexistuje, ale mě to straší v hlavě už pár měsíců a to ke ?svaté trojici? hodinek, tedy jakémusi středobodu mého malinkatého hodinkového vesmíru.

 

Dva kousky už v něm mám a jsem docela přesvědčen, že zrovna ty u mě pobudou docela dlouho a z pohledu oné vysněné trojice dávají smysl (hesalitové Moony a titanové Zenith Defy)

 

d5bf34cd4fb03eecab059051aef09671.jpg

 

0be9843ea5c06281710f59c93d242c23.jpg

 

Tím je obsaženo kde co všechno, příběh, klasika, moderna, ocel, titan, chrono, datum, in house, atd....

 

Otázka tedy zní, co k nim do trojky?

 

Chybí mi v tom otočná luneta, bílý nebo světlý cifr, troška hravosti a toolovosti, něco s pouzdrem 40 a méně, ..... prostě je toho dost.

 

Každopádně hledám něco s lunetou, pouzdrem ideálně 39-40 mm, WR alespoň 200 (bazén, sauna, moře), hodinky o kterých člověk moc neví že je má na ruce.

 

Rozpočet 0-ideálně kilo, ale když to bude dávat smysl, zkousnu asi i 150k. Klidně jemně jeté, nemusí to být funglovky.

 

V hlavě mám:

Tudor BB58 (kdyby je letos na Baselu hodily jako pepsi GMT v tomto pouzdře, měl bych na 99,9% jasno)

Keramické no date suby, ale s jejich cenovkou pro mě ztrácí tu toolovost

 

Nicméně existuje miliarda hodinek a nespočet pohledů na to, jak stávající dvojici doplnit, takže předem díky za jakékoliv nápady nebo úvahy, které mě třeba někam posunou.

 

Nikam nespěchám, jde jen o to, dát průchod chronobundusu:-) Vše co vlastně potřebuji od posledních hodinek do party už dávno mám ve formě Seiko SKX009, ale znáte to:-):-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 83
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Oris Divers 65, aktuálně nespočet barevných variant, velikost 36 nebo 40mm (nebo 42mm). Jsou nizoučké, pohodlné, člověk o nich neví. Uváděná WR100 ale šroubovací korunka je.

To jsou moc hezké hodinky, ale nepřekousnu u nich ten chod lunety, který je dle mého naprosto strašný. Asi bych to omluvil na Invictach za pár stovek ale u kulaček 30k plus mi to přijde neomluvitelné a rozčilovalo by mě to od prvního dne:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna si si sam odpovedal :) pomer cena/vykon/pohodlie/radost neprekonatelny..

attachicon.gif BB58.jpeg

 

EDIT: inak mal som to podobne, a moja svata trojica je aktualne: Moony, Expy1, BB58. Nie je co vytknut, az by sa dalo povedat dream kolekcia :)

Taky myslím, že to tak dopadne a nebýt toho, že přebrali tu zku.venou politiku nedostatkovosti zboží od Rolexu, už bych je asi měl. Ale když na ně teď musí člověk čekat kvartál a pomalu se doprošovat, aby ho nechali utratit peníze, zkouším ještě hledat alternativu;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Černou tam máš. Modrou taky.

 

Mě tam zapadaj bílý Breitling Colt. Sluší jim to na tahu, gumě i řemenech. Za mě do téhle dvojky super trojka ;)

 

Navíc ušetříš, zbyde i na čtvrtý ? třeba pilotky :D

 

3f29e0f1eff5a0be7e03e361a63c4873.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co třeba 234.10.39.20.01.001

 

Zajímavá varianta, ale za ty prachy už raději ty suby.

 

omega-seamaster-automatic-chronometer-th

  

Čo tak:

biele Breitling Colt

biele TH Aquaracer 

Longines Hydroconquest

C65 Trident od Warda

Bílé Colty mě taky napadly, když se náhodou nějaké za rozumnou cenu ukážou v inzerci, asi je zkusím.

Ten zbytek mě moc naživo nebral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Černou tam máš. Modrou taky.

 

Mě tam zapadaj bílý Breitling Colt. Sluší jim to na tahu, gumě i řemenech. Za mě do téhle dvojky super trojka ;)

 

Navíc ušetříš, zbyde i na čtvrtý ? třeba pilotky :D

 

3f29e0f1eff5a0be7e03e361a63c4873.jpg

Pravdu díš, navíc na těch tvých fotkách vypadají fakt famózně.

A to že by zbylo i na IWC mark XVněco je fakt, ale zase to rozbíjí tu ideu svaté trojice:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdu díš, navíc na těch tvých fotkách vypadají fakt famózně.

A to že by zbylo i na IWC mark XVněco je fakt, ale zase to rozbíjí tu ideu svaté trojice:-)

Rozumim Ti :) Dlouhodobě bych chtěl skončit u dvojice - což budou natuty PAM a něco. To něco měly být GMTc, ale jednak vystoupaly cenově tam, kde už za ně nejsem ochoten cálovat, druhak se mi ty Colty tak usedlaly na ruce, až se divim a pouštět je nehodlam. Každopádně prozatim nejsem schopen to zredukovat na míň jak 5ks. Ale jsem vlastně spokojenej :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumim Ti :) Dlouhodobě bych chtěl skončit u dvojice - což budou natuty PAM a něco. To něco měly být GMTc, ale jednak vystoupaly cenově tam, kde už za ně nejsem ochoten cálovat, druhak se mi ty Colty tak usedlaly na ruce, až se divim a pouštět je nehodlam. Každopádně prozatim nejsem schopen to zredukovat na míň jak 5ks. Ale jsem vlastně spokojenej :))

No já to ze stávajících 10ti kusů na 3 taky nestáhnu, ale jde mi o ten základní kámen:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílé hodinky brzo omrzí,podle mě.

Ja ti nevim, tenhle nazor jsem slepe zastaval nekolik let, za posledni cca rok mam dvoje hodinky se svetlym ciselnikem a ze by to byla nuda, to teda rict nemuzu. Ono samozrejme zalezi na typu hodinek, odstinu ty svetly barvy atp., ale to je pochopitelne na vkusu kazdyho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílé hodinky brzo omrzí,podle mě.

 

Toto bude hodne subjektívne. ja mám s bielym a aj s krémovým ciferníkom a že by ma nudili to veru povedať nemôžem. K svetlejšiemu oblečeniu (čo nosím často) sa mi viac hodia ako hodinky s čiernym cifrom. Ale ako vravím, je to dosť subjektívne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...