Přejít na obsah

Boj o měsíc ? Omega vs. Bulova


Double

Doporučené příspěvky

Sice to nějakou dobu trvalo, ale povedlo se mi dát dohromady článek o tom jak hodinky dobývaly vesmír a nakonec i měsíc. Konkrétně o závodu mezi Omegou a Bulovou a snad i relativně neznámým, ale o to zajímavějším pokusem Bulovy dostat své hodinky na měsíc oficiální cestou. Pro zájemce posílám odkaz na Jirkův blog.

 

Článek je volným pokračováním na můj první příspěvek na blogu, kdy jsem sepsal stručný příběh Bulovy a asi jejich největšího úspěchu - modelu Accutron. Pokud máte zájem najdete jej tady.

 

Budu rád za zpětnou vazbu. Mám v plánu o hodinkách psát víc :)

 

A ještě díky Jirkovi Štenckovi za to, že mi umožňuje tyto články psát a publikovat.

 

Boj o měsíc - Omega vs. Bulova: https://www.helveti.cz/blog/boj-o-mesic-omega-vs-bulova/

 

Bulova, na cestě ke hvězdám: https://www.helveti.cz/blog/bulova-na-ceste-ke-hvezdam/

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za pěkný článek, ale mám pár dotazů a jeden komentář. Nejsem si jist, jestli všem známá hláška byla "Houstone, měli jsme problém", ale nemělo to být " Houstone, máme problém"? Pak Walther byl Schirra a ne Schmirra, ne? No a jak jsem už říkal, článek se mi líbil, ale samozřejmě že Jirka umožňuje tyto marketingové články publikovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jop, "Houstone, máme tady problém" není přesné. Pokud se podíváte do transkriptu v odkazu článku, originální zpráva zní takto: "Okey, Houston. Hey, we've got a problem here." Což v překladu je +- "Okey, Houstone. Eh, měli jsme tady problém."

 

Jinak má být samozřejmě Schirra, bohužel v tak rozsáhlém článku těch překlepů pár zůstalo. Děkuji za upozornění!

 

Článek je sice publikovaný na komerčním webu, ale Jirka je právě skvělý v tom, že mě nechává psát jak chci. Určitě se nejedná o PR záležitost, ale to snad je i z toho článku jasné. Prostě se mu Moony líbí :) a jsem Bulově vděčný za to, že jednou si je možná budu moct i koupit (na Speedmastery ještě dlouho nebudu mít).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...