Přejít na obsah

Boj o měsíc - Omega vs. Bulova


Double

Doporučené příspěvky

Sice to nějakou dobu trvalo, ale povedlo se mi dát dohromady článek o tom jak hodinky dobývaly vesmír a nakonec i měsíc. Konkrétně o závodu mezi Omegou a Bulovou a snad i relativně neznámým, ale o to zajímavějším pokusem Bulovy dostat své hodinky na měsíc oficiální cestou. Pro zájemce posílám odkaz na Jirkův blog.

 

Článek je volným pokračováním na můj první příspěvek na blogu, kdy jsem sepsal stručný příběh Bulovy a asi jejich největšího úspěchu - modelu Accutron. Pokud máte zájem najdete jej tady.

 

Budu rád za zpětnou vazbu. Mám v plánu o hodinkách psát víc :)

 

A ještě díky Jirkovi Štenckovi za to, že mi umožňuje tyto články psát a publikovat.

 

Boj o měsíc - Omega vs. Bulova: https://www.helveti.cz/blog/boj-o-mesic-omega-vs-bulova/

 

Bulova, na cestě ke hvězdám: https://www.helveti.cz/blog/bulova-na-ceste-ke-hvezdam/

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo nic nesmazal, akorát jsem vytvořil téma jak v sekci Bulovy, tak i u Omegy.

 

Za překlepy se omlouvám. Když to člověk píše a čte to stále dokola, tak pak je už ani nevidí. Každopádně děkuji za upozornění a opravíme je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim rict, ze jsem pri cteni clanku okamzite vzpomel na velmi prinosnou reportaz ze setkani fans s P.Protopapasem, sefem Omega musea, kam prinesl spoustu dokumentu a hodinek k NASA/Omega spolupraci. Clanek ovsem zmizel z netu, byl na tomto odkazu:

http://www.watchprosite.com/page-wf.forumpost/fi-677/ti-1054643/pi-7607273/

 Bylo tam mrte originalnich dokumentu a informaci, ktere by kvalite tohoto clanku prospely.
A jelikoz jsem juz starej zkusenej prd, tak jsem si to cely ulozil :)

Tudiz out of the darkness, doplni ti to ten clanek myslim zcela a uplne:
Je zajimavy, ze Bulova je na seznamu zamyslenych 10 dodavatelu, ale jestli jsem to pochopil dobre, nakonec oslovili jen 6 firem s tim, ze potrebuji od kazde 2 hodinky na testy.
Ja to chapu tak, ze jelikoz rozpocet byl 2600USD na porizeni 12 hodinek a 12 JB champion tahu, tak oslovili jen 6 z techto 10 firem, a to zrejme na zaklade nabidky vhodnych hodinek v te dobe, Bulovu vyradili hned asi na zaklade tohoto, nevideli smysl je oslovovat, protoze zadny z modelu nesplnoval zadani?

Projdi si to, prikladam to ve wordu... tak neprikladam, je to moc velky... pres den to sem nejak nacpu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim rict, ze jsem pri cteni clanku okamzite vzpomel na velmi prinosnou reportaz ze setkani fans s P.Protopapasem, sefem Omega musea, kam prinesl spoustu dokumentu a hodinek k NASA/Omega spolupraci. Clanek ovsem zmizel z netu, byl na tomto odkazu:

http://www.watchprosite.com/page-wf.forumpost/fi-677/ti-1054643/pi-7607273/

 Bylo tam mrte originalnich dokumentu a informaci, ktere by kvalite tohoto clanku prospely.

A jelikoz jsem juz starej zkusenej prd, tak jsem si to cely ulozil :)

 

Tudiz out of the darkness, doplni ti to ten clanek myslim zcela a uplne:

Je zajimavy, ze Bulova je na seznamu zamyslenych 10 dodavatelu, ale jestli jsem to pochopil dobre, nakonec oslovili jen 6 firem s tim, ze potrebuji od kazde 2 hodinky na testy.

Ja to chapu tak, ze jelikoz rozpocet byl 2600USD na porizeni 12 hodinek a 12 JB champion tahu, tak oslovili jen 6 z techto 10 firem, a to zrejme na zaklade nabidky vhodnych hodinek v te dobe, Bulovu vyradili hned asi na zaklade tohoto, nevideli smysl je oslovovat, protoze zadny z modelu nesplnoval zadani?

 

Projdi si to, prikladam to ve wordu... tak neprikladam, je to moc velky... pres den to sem nejak nacpu.

 

Doplnění by bylo skvělé (stačí přes ulož.to)! Článek už je tak podrobný, jako žádný jiný, ale to vůbec nevadí. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k maximálnímu publikačnímu využití, když už si s tim autor dal takovou práci, míněno v dobrém. Bohužel uveřejnění na idnes znamená, že svý moony dám na pár tydnů spát do trezoru a budu nosit crickety - netoužím po tom, aby mi každej v práci nebo MHD čuměl na ruku. A to to byly takový nenápadný hodinky :)

 

Edit: Mimochodem, članek na idnes jsem jen tak prolítnul, ale je tam Schirr.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...