Přejít na obsah

Fotka
* * - - - 1 Hlasů

Stal se ze mě blázen?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#41 Mirek007

Mirek007

Začátečník

• Members
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 11.duben.2019 - 19:33

Taky si vzpomínám jak jsem měl bolení žaludku a probdělý noci když jsem se rozhodoval, jestli fakt dát 16000 za LHC. Strašně jsem se za sebe morálně styděl :D škoda že mě to přešlo...

Co to je LHC???

#42 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 950 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 11.duben.2019 - 19:39

Co to je LHC???

Longines Hydro Conqvest, cca.

#43 lloffass

lloffass

Závislák

• Member_50
  • 804 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava

Publikováno 11.duben.2019 - 19:43

Já tak měl bolení hlavy, když jsem si chtěl koupit štajny... Takových peněz... Problém jsem vyřešil mazaně, koupil jsem za skoro trojnásobek LHC. Abych chvíli po tom začal šilhat po SMPc :D Od té doby jsem toho pak stihl už protočit...

#44 ferrycz

ferrycz

Závislák

• Member_50
  • 567 příspěvků(y)
  • Bydlí:Líbeznice
  • Fanoušek značky:Zenith,Omega, Iwc , Prim, Ball

Publikováno 11.duben.2019 - 20:55

popravdě trošku mne to zaskočilo, nemůže to být nakažlivé ¨? nějaký jako chronobundus?

Tento příspěvek byl upraven od ferrycz: 11.duben.2019 - 20:56

#45 Diablo1st

Diablo1st

Megazávislák

• Member_50
  • 1 060 příspěvků(y)
  • Bydlí:SR
  • Fanoušek značky:Microbrands

Publikováno 12.duben.2019 - 08:44

Certina x Tissot, řídím se tam srdcem, mě jsou bližší Tissot, kvalita i ceny přibližně stejné.

Ja to mám zasa na opak. Mne je sympatickejšia Certina, modely od Tissot mi nikdy moc nesadli do vkusu, ale proti značke nemám nič.

Blázen a tady určitě ne... zde jsme všichni normální :-)

Jinak zde mají akci TH..

https://www.altman.c...k2110ft6027-295

Toto sú pre mňa najkrajšie Tagy. A tá cena je veľmi slušná.

Seiko SDGM001, TH Aquarecer way111z, Casio GW-M5610, CW C7 Rapid Automatic. CW C65 Trident Vintage, CW C65 Automatic, Zelos Helmsman 2

Ex: Citizen CB0010-88L, Certina DS-1 C029.407.16.051.00, Victorinox Alliance 241667, Christopher Ward C60 Trident 600 Vintage 38mm, Certina DS-2 C024.447.17.051.02, Davosa Ternos Ceramic 161.555.50, Glycine Combat Sub GL0185, Glycine GL0106, Glycine GL0105, Victorinox 241370, Certina DS-1 C029.407.11.031.00.

#46 Mirek007

Mirek007

Začátečník

• Members
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12.duben.2019 - 09:14

Ja to mám zasa na opak. Mne je sympatickejšia Certina, modely od Tissot mi nikdy moc nesadli do vkusu, ale proti značke nemám nič.

tyhle tagy mají deklarovanou vodotěsnost 500m.Někde jsem četl že hodinky s 500m mají heliový ventil.Je to pravda?

#47 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 950 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 12.duben.2019 - 09:25

A to je dobře :-), každej jsem tu s jinou chutí :-).

#48 KFL

KFL

Dendrolog amatér

• Member_50
  • 4 473 příspěvků(y)

Publikováno 12.duben.2019 - 09:54

Není to normální. Být tebou, navštívím preventivně vlákna Co máte dnes na noze, AV receivery a audio, Nože, Zimní bunda, Batoh chronomag, Petrolhead a Kdo čím jezdí - tam přijdeš na jiný myšlenky a na hodinky zapomeneš. Nebo nebudeš mít peníze :D

#49 Diablo1st

Diablo1st

Megazávislák

• Member_50
  • 1 060 příspěvků(y)
  • Bydlí:SR
  • Fanoušek značky:Microbrands

Publikováno 12.duben.2019 - 10:06

tyhle tagy mají deklarovanou vodotěsnost 500m.Někde jsem četl že hodinky s 500m mají heliový ventil.Je to pravda?

Héliový ventil majú hodinky aj s nizšou deklarovanou WR. Napr. Omega Seamaster s WR300.

Seiko SDGM001, TH Aquarecer way111z, Casio GW-M5610, CW C7 Rapid Automatic. CW C65 Trident Vintage, CW C65 Automatic, Zelos Helmsman 2

Ex: Citizen CB0010-88L, Certina DS-1 C029.407.16.051.00, Victorinox Alliance 241667, Christopher Ward C60 Trident 600 Vintage 38mm, Certina DS-2 C024.447.17.051.02, Davosa Ternos Ceramic 161.555.50, Glycine Combat Sub GL0185, Glycine GL0106, Glycine GL0105, Victorinox 241370, Certina DS-1 C029.407.11.031.00.

#50 mAra_

mAra_

Ou je

• Member_50
  • 2 588 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liberec

Publikováno 12.duben.2019 - 10:46

Není to normální. Být tebou, navštívím preventivně vlákna Co máte dnes na noze, AV receivery a audio, Nože, Zimní bunda, Batoh chronomag, Petrolhead a Kdo čím jezdí - tam přijdeš na jiný myšlenky a na hodinky zapomeneš. Nebo nebudeš mít peníze :D

Jeste Barbour, Barracuta, motorkari : vlakna ktera spolehlive odpomuzou od penez

#51 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 204 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Aero, Praga, L&K/Škoda, NW/Tatra, Walter, Wikov, Z

Publikováno 12.duben.2019 - 13:18

A RAW denim, ať je to komplet. Jo, a ještě Sběratelství - modely aut a motocyklů.

#52 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 3 606 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 12.duben.2019 - 13:21

na fajnove pitie tu tiez narazis;)

#53 lloffass

lloffass

Závislák

• Member_50
  • 804 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava

Publikováno 12.duben.2019 - 18:14

Nepřeberné množství možností jak si rozjebat rodinný rozpočet :D

#54 JR_2010

JR_2010

Megazávislák

• Member_50
  • 2 975 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:focení, staré krásné věci, letadla, QUEEN

Publikováno 12.duben.2019 - 19:49

Héliový ventil majú hodinky aj s nizšou deklarovanou WR. Napr. Omega Seamaster s WR300.

A zase naopak, některé hodinky s WR nad 500 ho mít nemusí...

#55 JMK

JMK

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 448 příspěvků(y)

Publikováno 13.duben.2019 - 20:02

Uteč dokud můžeš! Zapomeň a zablokuj si tohle fórum. A dál nečti!

Pokud čteš dál tak doporučuju léčbu nečím co ti připadá absurdně drahý.
Taky ti to časem nepřijde ale počáteční šok “co jsem to provedl” vydrží dýl a v důsledku utratíš méně.
Tak nějak no...

#56 sodekcz

sodekcz

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 442 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Wenger, Citizen, Victorinox, SEIKO

Publikováno 14.duben.2019 - 08:30

Utratíš méně mi tady přijde jako slušný oxymoron :lol2:

ej vy fešné strojky...

#57 JMK

JMK

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 448 příspěvků(y)

Publikováno 14.duben.2019 - 13:31

Postiženým pacientům je třeba pomoci a dát alespoň naději. Proč rovnou oznamovat nevyhnutelné.

#58 Datel

Datel

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 261 příspěvků(y)
  • Bydlí:Otrokovice
  • Fanoušek značky:SEIKO, ORIENT, CITIZEN, CASIO. Stádečko se chronobundicky rozrůstá...

Publikováno 16.duben.2019 - 19:34

Nečekané zlepšení stavu - zvěstování NADĚJE

Vážení, zdá se, že ne každý propadne až ke dnu (tedy k vrcholu) Grand Seiko a podobně. Důležitou vlastností takového subjektu musí být přiměřená lakota,

v horším případě chudoba (dobře, limitovaný přístup k volným zdrojům). Toto splňuji. Důležité je narazit už v prvních stadiích chronobundu na hodinky, které splňují mé požadavky.

Podařilo se.Limitující je u mne totiž lumi, jak jsem zjistil v podstatě náhodně - inu, po padesátce se mnozí pánové uprostřed noci budí a odcházejí přispět ke koloběhu vody v přírodě.
Nebo se vzbudí jen tak, preventivně. Každopádně mrknu na hodinky, které nesundám  ruky, a vidím. A jak. SNZG mají obrovské kolo s indexy - mají noční a denní tvář, každou úplně jinou.

to se jen tak neokouká

Pro jistotu mám dvoje, SNZG15 na černém keramickém tahu (na omak hrozně příjemná záležitost) a SNZG13 s originálním SEIKO tahem. Dosmrti zajištěn.

Nejsou dokonalé, ale jsou to kámošky a víc nepotřebuji. Solidní, odolné a všecko se mi líbí. Font písma, ručky, lumíci, tvar pouzdra, 100m, ale nešroubovací

korunka, nemají ruční nátah (pro mne k ničemu, nosím je furt) a nemají hacking (smysl jako milimetrová stupnice na krejčovském metru), a ještě bych mohl

chválit dál, ale něco si necháme pro sebe, viď, milášku ;o)

Zjistil jsem také, že člověk může mít i vícero hodinek, myslel jsem si, že jsem sám tichý blázen, a vidím, že zde je to naopak základní předpoklad.

Takže oblekovky, pro jistotu dvoje stejné - jedny na dokoupené černé kůži a sponě Longus od Frýdla a druhé na milánském tahu, aby  seděly k více barvám obleku.

Docela dost na to, že nenosím obleky a v podstatě ani žádný nemám.

A jedny docela kvalitní otloukánky. Koupil jsem si diamantovou pastu a  podřené sklíčko docela prokoulo. Došlo k pár recidivám, mělo  jsem asi čtyři leštivé ataky.

A z těch oblekovek dostaly ten milánský tah.

A zdá se, že mé potřeby jsou saturovány. Ne že bych nepošilhával, ale víc už si před sebou neospravedlním.

Terapie byla završena prodejem dvou kusů SNKL (to není možné, u mne jsou hodinky fakt párový orgán), pár kousků tahů, nezůstala mi doma ani jedna

SEIKO krabička, abych nešpekuloval že odprodám záložní kousky.

Završení všeho je budovat v sobě pocit štěstí z aktuálního stavu, a hledat mouchy na hodinkách vlastněných jiným chronomagorem.

Třeba procházet místní sekci Prodám a sledovat, jak se některé kousky ne a nedaří prodat.

Ale já jsem asi taková věrná povaha. pozoruji že chování k hodinkám má mnohou paralelu k chování k manželce. S tou výjimkou,

že mám opravdu jen jeden exemplář. A to jsou typy, co protočí několik bab (rozuměj hodinek) za kvartál.

Aktuálně jsem tedy dokončil všechny operace a cítím vnitřní klid. Už nešmejdím po Chronomagu a nesbírám rozumy,

jsem u konce cesty. Počítám, že to trvalo 365 dnů a přišlo to tak na 50 Kč denně, ale je to ekvivalent nákladu kuřáka, který po roce nemá nic,

já mám obsazenou hodinkovnici podle mého vkusu, možností i potřeb.

Jen teď nevím, co jako dál, byl to pestrý rok... Však ono se něco se najde ;o)

Tož toto jsem vám chtěl říct.

#59 JoyStick

JoyStick

slámochroup

• Member_50
  • 1 901 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Migrace sysla

Publikováno 16.duben.2019 - 19:52

Moc peknej prispevek. Diky

Slámochroup doporučuje:

Reference | instagram | chlívek

Dyť je to jedno.

k mání: Nic nebude!

chci: hodinky s vodotryskem a prasečí hlavou

#60 Datel

Datel

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 261 příspěvků(y)
  • Bydlí:Otrokovice
  • Fanoušek značky:SEIKO, ORIENT, CITIZEN, CASIO. Stádečko se chronobundicky rozrůstá...

Publikováno 16.duben.2019 - 20:00

Toto je totiž vyloženě super téma, a pánové zde mají správný nadhĺed. V tomto koutku se cítím jako doma ;o)