Přejít na obsah

Stal se ze mě blázen?


Mirek007

Doporučené příspěvky

Adamoss. Díky za osvícený sebevhledný elaborát (česky "výpracek").

Máš pravdu, pro mne jsou hodiky něco jako laboratorní přístroj k měření času, a když se mi líbí jeho provedení, tím lépe¨.

Mnohé z nákladných modelů pochválím, a mnohé mne nechají úplně chladným. Ale vlastnit je nepotřebuji -

mám mimo jiné obavu právě ztráty kouzla v okamžiku, kdy je získám, nedej bože když je škrábnu. Dovedl bych si představit vlastnit pár netknutých jako investiční záležitost,

ale moje ženatost to v podstatě vylučuje ;o)


Mrzí mne obecné nepochopení, že uvedené qaq nejsou meta, k níž jsem se vzepjal,

ale docela povedená drobnost, k níž jsem se sklonil a pozvedl ji na vyšší úroveň tím,

že jsem jí dopřál ohřát se v mé blahodárné přízni.

 

Mnohý hater sice docela netuší, k čemu se vyjadřuje, ale připadne mu že si u dodá na významu, když na druhého plivne.

Obecná složka internetových diskusí ;o) a upřímně, mohlo by mi to být úprně u pldere. Ale není...

 

A zítra je taky den, zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, omlouvám se, jestli píšu do blbé diskuze, ale chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo nějaké zkušenosti s řešením problému u Seiko SRPA21J kde šipka na lunetě ukazuje nepřesně na index 12. polohy. A i při luminiscenci ve tmě tečka na lunetě je mimo symetrii s 12. polohou.


Na videích převážně amerických to lidé sdělují také, že je to častý problém tyto nesedící indexy.


Je zajímavé, že např. u těch mých ostatní indexy s lunetou sedí, jen 12. poloha a lehce pozice 11 a 1 je vychýlená.


Dá se to vyřešit výměnou za novou třeba keramickou lunetu, která bude nasazena přesně?


A pokud ano, prosím o radu, kdo to u nás provádí.


Díky moc!   :mobile:


D.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela jo. Ještě je cosi jako reálný svět, tam se když tak upnu na své hodinky a taky se zabavím. Za chvilku sundám lehké letní na milánském tahu a vezmu si zase SEIKA na keramice. Přes den mi v nich bylo docela horko ;o)

zejména když jsem na sobě měl i ostatní oděv, i boty. A všechno černé, aby mi to ladilo s ciferníkama. Do dokonalosti mi chybí akorát to, že mám obě ruce stejně dlouhé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dat si na seba hodinky typu QaQ, Hugo Boss, Michael Kors a podobne svetove znacky je podla mojho nazoru tolerovatelne u ludi, co sa do problematiky hodiniek nevyznaju. Ved uprimne, 99% ludi nema sajn o hodinkach, rozoznavaju len tie tikajuce a digitalne, pripadne na kozke alebo tom zeleznom naramku. Ty sa vsak do problematiky evidentne vyznas, takze to co pises je neobhajitelne. Ak to mozem dat do paralely s modou napriklad, tam sa dajme tomu 99% ludi do oblecenia aspon okrajovo vyzna. Preto pochybujem, ze by si mal odvahu obliect si vecer do baru bundu od Lidlu s velkym napisom na chrbte. A mohla by byt neviem ako pohodlna, tepla, nepremokava, hrajuca farbami, ale nedas si to, lebo by si bol za blba. Tu je to rovnake, 99% clenov ma aspon okrajove znalosti, no napriek tomu tu obhajujes ten Lidl kentus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dat si na seba hodinky typu QaQ, Hugo Boss, Michael Kors a podobne svetove znacky je podla mojho nazoru tolerovatelne u ludi, co sa do problematiky hodiniek nevyznaju. Ved uprimne, 99% ludi nema sajn o hodinkach, rozoznavaju len tie tikajuce a digitalne, pripadne na kozke alebo tom zeleznom naramku. Ty sa vsak do problematiky evidentne vyznas, takze to co pises je neobhajitelne. Ak to mozem dat do paralely s modou napriklad, tam sa dajme tomu 99% ludi do oblecenia aspon okrajovo vyzna. Preto pochybujem, ze by si mal odvahu obliect si vecer do baru bundu od Lidlu s velkym napisom na chrbte. A mohla by byt neviem ako pohodlna, tepla, nepremokava, hrajuca farbami, ale nedas si to, lebo by si bol za blba. Tu je to rovnake, 99% clenov ma aspon okrajove znalosti, no napriek tomu tu obhajujes ten Lidl kentus.

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nemáš úplnou nepravdu, ale já to vidím z jiného úhlu

 

QetQ patří do skupiny CITIZEN a montuje dovnitř strojky Myiota patřící do téže skupiny a vyrábí plno dreků, to uznávám. A umí vyrobit i kvalitní a velmi decentní hodinky v dobré kvalitě, což umím posoudit. A umím si vybrat, v řadě SUPERIOR to není nijak tragické, a v cenách za které i dvakrát vyšší CASIO nebo TIMEX bouchá pouzdra "z obecného kovu"

 

Nenosím nos natolik nahoru, abych si nepochutnal na dršťkové polévce, protože není dostatečně vznešená a nemusím mít consommé z křepelky i když se ho tolik nenajím a zaplatí třikrát tolik ;o)

 

ty QetQ se mi líbíly naprosto minimalistickým designem a chtěl jsem si vyzkoušeti ten milánský tah, a protože jsem si ho hned ukradl na lepší, i když otloukánky, koupil jsem ještě jedny. Impulsivní nákupy bez hlubší úvahy se tu přece dějí v o řád i dva vyšších částkách, jak je vidět i na prodejní sekci. ;o) 

 

Moje úchylky jsou jiného typu, třeba  že na nejdražších tazích není na  prvních třech, čtyřech článcích vidět závlačka, a na zbývajících jo. To je nesnesitelná nejednotnost konstrukce, že? Proto mám raději keramické, které mají závĺačky (jiné typy stěžejky) v každém dílku.

Nebo SEIKO tahy, skládané z plechu ale tváří se jako plné - jako na SNZG13k1 - stejně ho mám v krabičce a nosím je na keramice....

 

Ale kousek snoba ve mně je, určitě. Standardní pozice skoro každého včetně mne je taková že

1. lacinější hodinky než já nosí socky a lúzři a jsou to nekvalitní věci, za které je škoda peníze vydávat

2. dražší hodinky jsou k ničemu, nic víc nepřinášejí a darmo bych se bál je nosit, a nosí je pokrytci a namyšlenci ;o)

 

(místo "hodinky" si dosaďte skoro všecko, auto, boty, oblek, barák, biftek, dovolenou...)

 

Kdybych to o spojení s CITIZEN nevěděl. dal bych QetQ na roveň M+M a JVD a BENTIME a neopřel bych o ně ani kolo,

kousek požadavku na solidnost ve mně dřímá taky. Hugo Boss a Michael Kors to samé, ne-li horší....

 

Zatím zdar, jedu pro manželku - jak tak koukám na bod 1 a bod 2, ono to sedí taky ;oD

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy naděláte...

 

ani jste se nepodívali: S306J202Y

 

alzák furt sedí na posledním kousku.... ten buznatah je skvělý, dokonce mi obepne zápěstí,

když je na maximální délce. To bych nikdy nezjistil ;o)

 

Ano, byl to neuvážený nákup, ale nebolí to, kromě vašeho posměchu- Dnes jsem mrknul na inzerci a zjistil jsem, že daleko méně vkusná parodie na hodinky se dá pořídit za osmdesát litrů. A to jsem si myslel, že škodolibost je mi cizí...

 

No, rád píšu roztodivné texty nejraději ve verších, tak bych mi úplně nevěřil.

 

Nechci si dělat úplně ostudu,

jsou tu i Zlíňáci.

tak snad nejsou zlí nějací...

 

post-65844-0-49670100-1556653983_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...