Přejít na obsah

Zpožďování quartz v chladu....


Mirek007

Doporučené příspěvky

V jiném vláknu jsem si stěžoval,že mé wenger sea force,které třeba týden v kuse jdou s přesností na vteřinu,z ničeho nic se zpozdí třeba o 5min.Nyní jsem vysledoval,hodinky odložím venku(pracuji ve špíně),teď,cca 8 stupňů a za tři hodiny,tři minuty dozadu.Má teplota vliv na provoz quartz?Ronda 515.Dík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle se mi jeví spíš jako vybitá baterie... Seika, které mi šly +1s/měsíc se najednou začaly zpožďovat o 5 minut za den a bylo to přesně tímhle. Po výměně už zase dělají tu 1s.

jde o to,že je nasadím na ruku,nesundám a makaj přesně.Že by měl chlad vliv na načatou baterii?Kujwa hodinky jsou měsíc starý...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak samozřejmě pokud se nejedná o termokompenzovaný quartz typu GS nebo Breitling, tak vnější podmínky nějaký vliv můžou, ale to se jedná o jednotky sekund, 5 minut za den je na quartz (i automat) extrém... Že je dáš na ruku a běží přesně, to je zvláštní, ale jinak na vybitou baterii můžeš narazit i u měsíc starých hodinek, nevíš, jak dlouho běžely na krámě než sis je koupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží odkud jsi:)

 

Jinak teď jsem četl to tvoje druhé vlákno. Pokud jsou hodinky nové a z nové série, řeš to s prodejcem. Tam by měla být baterka +- v pořádku. Jestli je máš z druhé ruky, platí co jsem napsal (odkud jsi) a nebo jak jsi ochotný někam zajet, poslat atd...

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží odkud jsi:)

 

Jinak teď jsem četl to tvoje druhé vlákno. Pokud jsou hodinky nové a z nové série, řeš to s prodejcem. Tam by měla být baterka +- v pořádku. Jestli je máš z druhé ruky, platí co jsem napsal (odkud jsi) a nebo jak jsi ochotný někam zajet, poslat atd...

klíďo zajedu do Prahy,hodinky jsem kupoval v HK.Helveti je autorizák na wenger?Dělaj baterku na počkání?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje (z první série) dělají přibližně + 0,2 s denně. První baterka vydržela přes tři a půl roku. A pak rychle chcípla. Takových velkých odchylek jsem si ale nikdy nevšiml. A 8 stupňů (pokud nemyslíš mínus) není žádná velká zima.

 

Sice příznaky ukazují na baterku, ale mohl by být nakopnutý i strojek. Jak se tady dočteš, Ronda má občas své mouchy.

 

Jestli je máš v záruce, řeš to s prodejcem. Aspoň zjistíš, jestli mění baterky sám, nebo ne. Jestli jsou starší, třeba najdeš někoho na výměnu i v HK. Helveti myslím nedělalo výměny baterií ale zprostředkovávalo. Aspoň mi takhle kdysi odpověděli, když jsem se před koupí ptal. Nevím, jak to mají teď aktuálně. Musel by ses u nich zeptat.

 

Tady ještě něco:

https://www.wenger.cz/kontakt/

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem sea force měl, když došla baterka, tak se prostě zastavily, signalizaci vybití nemají. Ale pořád si myslím, že to zpoždění může být způsobeno baterkou a teplotou, pokud tazatel hodinky nosí a jsou nahřáté na teplotu těla, a pak se zchladí na 8C, tak je to docela pořádný rozdíl téměř 30 stupňů. A navíc, kdovíjaká baterka tam je, každá se může chovat při vybíjení jinak - prostě bych ji nechal vyměnit a hned se může vyloučit jedna z hlavních možných příčin problému..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 takže tady to spíš vypadá, že ta podělaná Ronda nestojí za nic, tj. vada ve strojku. I když jenom zdechlá baterie by byla samozřejmě lepší.

no to jsi ovšem teď objevil Ameriku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...