Přejít na obsah

Fotka

HEUER AUTAVIA

CAL. 11 Po velkém servise

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 7 952 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 16.duben.2019 - 17:41

Ahoj,

tak ještě poslední kousek, co pouštím ze sbírky...

Heuer Autavia transitional cal.11, ref. 1163V,  vyrobeny v roce 1972. Jedná se o zřídka vyskytující se kus, který má cal. 11, což ho řadí mezi první automatický chronograf na světě. Transitional znamená, že je to tzv. přechodová verze, kdy se už vyráběl kalibr 12, ale jedenáctka byla ještě "na skladě". Mají to tak některé typy se serial number 269 XXX - 270 XXX. Tyto konkrétně mají krásně čitelný SN 269 921. Mám je asi 5 let a za tu dobu byly v servise ihned po nabytí, kdy se jen vyměnila těsnění a vložka lunety, kterou jsem koupil na eBayi (původní jsem hledal, ale nemůžu ji nikde v dílech najít) a dotáhlo  pár šroubů. V roce 2018 byly v Pražském hodinářství (natahovací pružina + nulovací páka - cena 4750,-), mám k tomu i doklad. Na začátku dubna tohoto roku jsem je nechal vyčistit u p. Frýdla kompletně v ceně 7500,- viz fotodokumentace. Nevím, co dalšího bych k autavkám dodal, asi jen to, že jsou na řemenu od mistra zrna a nikdy nebyly leštěné nebo broušené. Pouzdro má původní sunburst a nosili je F1 jezdci jako James Hunt, Graham Hill a další...

K hodinkám přidám i knihu Porsche the book, která má 368 stran a 4,5 kg :D viz odkaz.

https://www.mendo.nl...tended-version/

Něco o Projektu 99, který se týká "závodu" o první automatickýc chronograf.

http://www.onthedash.../Project99.html

Cena vzhledem k tomu, že jsem hodinky dost opečovával a mají kalibr 11 je 89.999,-. K vidění v Praze.

Přiložený soubor (y)

"Výzvy jsou tím, co činí život zajímavým. Jejich překonávání je tím, co dává životu smysl..."

MŮJ INSTAGRAM

#2 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 7 952 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 16.duben.2019 - 19:54

Ještě jsem nahoře, zapomněl jsem tuhle fotku a nějak se mi přeházelo pořadí vložených fotek, ale to nevadí...

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od VintageLover: 16.duben.2019 - 20:01

"Výzvy jsou tím, co činí život zajímavým. Jejich překonávání je tím, co dává životu smysl..."

MŮJ INSTAGRAM