Přejít na obsah

Moony vs BB58


Doporučené příspěvky

Zdarec spolupacienti, po čase bych rád využil místní komunity, abych si trochu utříbil myšlenky.

Mířím na definitivní kousek a vylučovací metodou jsem se dopracovat ke dvěma šampionům.

Klasický Moony a Black Bay 58.

Už jsem měl safírový Moony a docela dost se mi po nich stýská. Tentokrát bych jen případně šel do hesalitu.

Dalšího finalistu, BB58, jsem bohužel ještě na ruku nedostal, (kdyby se náhodou našel někdo v Brně, móóc rád bych mrknul), ale klasický BB, nový i starý s Etou, jsem měl na ruce mockrát a myslím si, že na mou cca 17,5 cm ruku, by byly BB58 supr.

Řekněme, že mám možnost mít oboje nový za prakticky stejnou sumu, tak a teď babo raď.

Vím, že každý jsou trochu o něčem jiným, ale zároveň oboje fajn univerzály. Jedny manuál, jedny automat atd. atd. No prostě oboje mají nějaký ty plusy i mínusy, tak jako vždycky.

Rád bych slyšel do kterých by ste šli vy a proč.

Řekl bych, že mi to pomůže si trochu utříbit myšlenky.

Vůbec nejvíc uvítám názor těch kolegů, kteří mají zkušenost s obojema. Těch tady nebude asi moc, už i skrz trochu rozdílnou velikost, ale nějací tu tuším jsou.

 

Díky, Míra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

BB 58 jsou super hodinky, kterym vlastne neni ani co vytknout, ale pro me soucasne postradaji prave i neco, pro co by byly super. Neco, na co bych se hrozne rad koukal nebo bych si to uzival pokazde, kdyz si to uvedomim. Moony sice nejsou moje uplne top volba, ale oproti tem BB jsou pro me urcite "zajimavejsi" a minimalne v historickem odkazu to "neco" maji a u definitivek bych to "neco" chtel. Takze za mne jednoznacne z tech dvou moony.

Upraveno uživatelem Tichus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych bez váhání vzal Moony, pač mě baví příběhy, historie a Moony na ruce ti dají pocit jako málo který jiný a vo pocitu to prostě je! 

 

Ale! Když chce někdo Moony jako definitivky, univerzály na každej den (Já to tak mám, ty hodinky na to mají) jsou tam kompromisy se kterýma je třeba se naučit žít. Malá WR, ruční nátah, hesalit... To vyžaduje péči, ale když to člověk zvládne, Moony se mu odvděčí jako málo který hodinky...

 

BB58 jsou fajn a univerzály jak vyšitý, ale pořád tak trochu tuctovky bez tý vomáčky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by se našlo pár lidí, co by rádi jen den v týdnu. :D

Jinak datum je fajn, ale v pohodě se bez něj obejdu. Vyzkoušeno jak u Moonů, tak Subů atd.

Každopádně to vypadá celkem jednoznačně a já jsem za to rád, protože i já si vlastně myslím spíš na Moony. :)

Datum mi nechybí, ruční nátah mi naopak celkem vyhovuje i přesto, že zrovna u Moonů je to celkem zápas, jediný co mě trochu štve je WR, ale i to je spíš v hlavě. Na příběh a historii dost hraju taky i proto tentokrát určitě hesalit.

BB58 jsou teda taky moc podařený a v některých ohledech budou i určitě dál než Moony, ale ta dušicka tam fakt trochu chybí. Technický parametry mají supr a vzhledem se mi líbí taky, ale znovu se potvrzuje, že je to o pocitech a technický parametry nerozhodují.

I když jsem popravdě nečekal až tak jednomyslnej názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že sem zavítali i ti, které jsem měl namysli, když jsem psal, že mají zkušenost s obojema. Ještě vím, myslím o jednom. :D

Pohled na věc, že Subů je hromada a Moony jen jedny, má určitě taky něco do sebe.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaký potápky se ještě doma najdou. Aktuálně Atmosy 50 a Colty.

Colty ale asi nákup nové akvizice odnesou a půjdou do světa.

Jinak když už koupím nový (asi že) Moony, tak je opravdu upřímný předpoklad, že budou definitivní.

Nikdy neříkám nikdy a taky neříkám, že budou jediný, owg ze mě asi nikdy nebude, ale zrovna Moony si myslím, že jsou supr adept definitivní kousek. Pro mě osobně je to přesně ten typ hodinek, co stárnou s tebou a šrámy jsou příběhy, který jim sluší.

Myslím že mám jasno, tohle je přesně to utříbení myšlenek, který jsem potreboval. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, že?s to rozštípl správně. Pokud maj fakt ambici na delší svazek (sry, na definitivu moc nevěřim), pak jsou Moony jedny z mála, kterým bych to chybějící datum (a vopruz s manuálem) dokázal vodpustit ; mít na ně ruku (nemam). Vem si, kolik kluků je tady má jako hlavní a jak dlouho.

 

PS: Provazník? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridam svoj nazor. moony mam uz nejaky ten piatok a su to hodinky ktore doma uz urcite ostanu. bb58 su na shortliste.. ak by som mal volit z tejto dvojky tak za kazdych okolnosti by som volil moony. nadcasove hodinky ktore neomrzia. daju sa nosit prakticky vsade a su aj tak dost nenapadne.

bb58 su fajn, ale je to pomerne novinka. dali by sa pomenovat "letna laska". zahori prudko a moze rovnako prudko aj zhasnut (hlavne ak tudor predstavi dalsie variacie..)

no a nota bene. ak mas na oboje kup ich oboje. myslim ze by to bola super dvojka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...