Přejít na obsah

Poljot 17 jewels - repas


jatmz

Doporučené příspěvky

ahojte,

chcel by som dať zrepasovať staré Poljoty po starom otcovi čo som našiel.

Strojček najskor ok - natah funguje, tikajú

minutovka je uvolnena

chcelo by to kompletne vycistit, vymeniť sklo a zrepasovať cifer s ručičkami a preleštiť púzdro - sú dosť obnosené

 

Nejaké odporúčania v Prahe na koho by som sa mohol obrátiť ev s akou cenou počítať

 

dakujem :)

post-40750-0-58853300-1555874358_thumb.jpeg

post-40750-0-54900100-1555874366_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem jatmz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci ti kazit radost, ale já bych s nimi nedělal nic. Pouzdro je chromovaná mosaz, s tím nic dělat nejde, s ciferníkem taky ne. Vzhledově zůstanou stejné, nosit je tedy asi nebudeš, udržovat v chodu nejspíš taky ne, tak není důvod ani platit za servis strojku. Nejlepší řešení je hodinky natrvalo uložit na čestné místo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nové hodinky z nich neuděláš. Ale dobře funkční ano. Tedy servis strojku. A sklíčko, pokud je plastové a není popraskané, prasklé, tak stačí jen přeleštil, návody tady na fóru jsou, ve zkratce stačí vodními smirky jemně přebrousit (podle hloubky škrábanců postupně od 1000 až 2000) pak doleštit zubní pastou či koupit polywatch pastu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se dá opravdu maximálně udělat servis stroje, dát nový řemen, stěžejky a přeleštit, případně vyměnit sklíčko.

 

K tomu sklíčku. P1000 bych viděl jako zbytečně hrubý. Osobně začínám na P2500, P5000 a končím P7000 a mokrou cestou. Přeleštím Polywatchem. Se zubní pastou bych byl opatrný. Spousta z nich obsahují mikro granule, nějaké abrazivní částečky, které můžou odpovídat i hrubosti P2000 a můžou sklíčko při leštění opětovně poškrábat. 

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem s tím laboroval docela dlouho a takhle se mi to osvědčilo. P7000 už v podstatě leští. Mezi zrnitostmi rozdíly rozhodně vidím. Ovšem je pravda, že ve škole Tempo s úspěchem používají. Osobní zkušenost nemám. Dřív jsem začínal na P1500, P2500 a ve finále zubní pastu. Výsledek dokonalý nebyl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...