Přejít na obsah

Fotka

Tangente 35 vs 38mm

Nomos Tangente velikost oblekovky

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 PavelM

PavelM

Začátečník

• Members
  • 44 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Liberec
  • Fanoušek značky:asi Seiko - kdo by to byl na začátku řekl..

Publikováno 22.duben.2019 - 19:53

Zdravím všechny, řešil někdo tento problém? Do hodinek jsem se zam7iloval, snad již po x letech i rozhoupal ke koupi a zbývá vyřešit poslední část skládanky - velikost. Ruku mám ca 17,5cm, současné hodinky SKX009 jsou velikostí dle mého názoru tip top. Oblekovky by mely být menší, alespoň já to tak vnímám a nomosy mají taaaaak dlouhééééé nožičky :)

Ideální varianty - je tu někdo z Liberce / MB kdo by měl tantenty/tangomaty v 35 nebo klidně i 38 velikosti a byl by ochotny se sejít na kafe?

Díky za každou radu (ano, do Glasshuette to nemám daleko a dá se to všechno vyzkoušet na místě) :)

Hodinkám zdar

#2 tomas23

tomas23

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 23.duben.2019 - 10:26

Kup Tangente 38 date... To je podle meho soudu ideal :)

#3 minotaurus

minotaurus

Začátečník

• Members
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 12.květen.2019 - 03:13

Zdravím Pavel,

ak si ešte nekúpil, tak by som bol za verziu 35mm.
Obvod mojej ruky je 17cm a šírka zápästia cca 5.5cm.
V tomto vlákne je pár mojich fotiek (na jednej sú aj na ruke).
http://forum.chronom...e/?fromsearch=1

Hodinky stále mám, nosím ich cca 4 mesiace v roku (hlavne v zime v práci), cez leto
mi vadí kožený remienok.
Niekedy aj v lete, vytiahnem ich na týždeň-dva z krabičky a nosím.
V auguste 2017 mi nešťastne spadli cca z 1 m na parkety, priamo na ciferník, zlepil
sa vlások. Vo Wempe objednali od Nomosu nový, vymenili, vyregulovali chod, spravili
skúšku vodotesnosti a ja som zaplatil 200€ :D
Pár mesiacov po regulácii išli cca +3s/deň a potom sa vrátili na svoju obvyklú hodnotu,
cca +6s/deň.
Neviem či za to môže zmena teploty alebo ich nejako nevedome mierne zmagnetizujem
(ak teda niečo ako jemné zmagnetizovanie existuje).
Moje najpresnejšie mechaniky sú zatiaľ Seiko SRP785K, počas nosenia -1s/deň a pri
odložení ciferníkom hore 0 až +1s/noc. Asi šťastie alebo antimagnetický vlások so SPRON510 čo v nich je.

Potom napíš, ktoré si si kúpil a pochváľ sa s fotkami :)

#4 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 9 714 příspěvků(y)

Publikováno 12.květen.2019 - 06:40

Moje najpresnejšie mechaniky sú zatiaľ Seiko SRP785K, počas nosenia -1s/deň a pri
odložení ciferníkom hore 0 až +1s/noc. Asi šťastie alebo antimagnetický vlások so SPRON510 čo v nich je

Jak to máš s těma Seikama a vláskem. Ty tam nemáš 4R36? A jaký vlásek? 

Time is Life. Je to dar i prokletí.

Daemonovo Time is Life  Proč Grand Seiko?  Řemínek Nato a jeho historie  Seiko vs Steinhart srovnání  ISO 6425  Co jsou to velké hodinky  Měsíční fáze jako hodinářská komplikace  Hodinky na dovolenou  Compressor, Test Seiko vs?

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Nomos, Tangente velikost oblekovky