Přejít na obsah

Malá sbírka z Vinohrad


Doporučené příspěvky

Jestli jsem správně pochopil, nejlepší způsob, jak se tady představit, je ukázat svou sbírku. Je skromná (zatím), žádné Omegy ani IWC tu nenajdete (zatím), ale ke každému z těch kousků je nějaký vztah, to znáte nejlíp :) Nekamenujte mě, každý jednou začínal :) 

 

Jako většinu z vás mě to postihlo spíš omylem, ale myslím, že prvním příznakem duševní poruchy je už samotná registrace v tomto fóru :)  

14 let jsme měli doma každý jedny quartzky jako doplněk do společnosti.

 

Já si tenkrát v USA pořídil ultratenké malé Skagen 233LTMB z černého titanu. Úplně zbytečně na něm byla černá barva, která se roky odloupávala, přitom ten titan pod ní vypadá mnohem líp. 

post-67650-0-87361100-1556204321_thumb.jpg

 

Nosil jsem je rád a dodnes občas nosím, tím, jak jsou malé, ploché a neokázalé, tak jsou vlastně okázalé a pořád se na ně někdo ptal (chlapi přece nosí velké) ... 

 

Přítelkyně tenkrát dostala stříbrné Hugo Boss, nosí je občas jako šperk. 

post-67650-0-72688500-1556204370_thumb.jpg 

 

Začátkem tohoto roku jsem hledal něco pro změnu většího, pořád ale jako doplněk. Hodinky pro mne neměly žádnou velkou důležitost, utrácet jsem za ně nechtěl. Projížděl jsem běžnou nabídku eshopů a volba padla opět na baterky, Armani AR0397

post-67650-0-79123600-1556205114_thumb.jpg

 

A v tu dobu to začalo. "Hezký bižu, ale musíš mít automat, mechaniku...."

 

Zkrátím to. Doma se nám začaly objevovat přírůstky typu "nekup to za 5 Eur" ... 

post-67650-0-79578100-1556205343_thumb.jpg

Natahovací Berger - víc o nich nevím, nezná to někdo? 

 

post-67650-0-29409500-1556205409_thumb.jpg

baterkové Hanowa

 

post-67650-0-96165400-1556205466_thumb.jpg 

První automaty - Citizen. Pořádný oldschool, mají docela patinu, ale na jednu vintage party se skvěle hodily :)

 

post-67650-0-31709100-1556205909_thumb.jpg

... pro úplnost ještě digitálky Honor Band 3

 

Na cestě jsou nějaké další dámské "nekup to", ale hlavně dvoje automaty - everyday potápky Citizen Promaster NY0040 a až je vyrobí (prý asi v červnu), tak bauhaus funglovky Sternglas Naos Automatik. Obou se nemůžu dočkat, fotky pak samozřejmě přidám.  

 

Ne, nechyt jsem ten virus, že ne? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak vítej na fóru, ať se Ti tu líbí a ať nutně potřebuješ všechno co tu uvidíš. A až si to koupíš, prodáš a znovu koupíš, tak ať Tě to tu stále baví. Mně už by fórum hodně chybělo, chce to jen akceptovat fakt, že dokud tu budeš, tvoje hodinková spokojenost to bude mít hodně nahnutý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho se právě bojím :) Když vybíráš jedny, zvažuješ všechny faktory a pak vybereš ... Když ale "koukáš po hodinkách", začneš se v tom plácat ... Seamaster? Bondovky mě neberou .... Seiko? Vedle Promaster nemají šťávu .... nedejbože Seiko 5, to je jako co? .... za týden, dva, měsíc už sjíždíš..... ne, ne ne :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tve heslo dne je ted Seiko. 

To mi začíná být jasný :) Ale proč? Já vím, že je to blbá otázka, ale ještě před měsícem pro mne nebyl rozdíl Seiko, Citizen a 100 dalších, bral jsem to jako stejnou masovku, kde nemůže být nic zajímavého. Tady ve fóru jsem čekal jen nekonečnou přehlídku Rolex, Omega, Breitling a dalších švýcar, ta obliba mě překvapila a pořád jí nemám úplně zdůvodněnou. 

Když jsem se zakoukal do těch Promaster NY0040, nachápal jsem, proč tolik lidí upřednostňuje Seiko SKX, mně vedle NY přišly jako tuctovka... Seiko 5 je plný ebay za pár euro ... atd atd. V posledních týdnech jsem obě značky víc sledoval, z laického pohledu jsou obě firmy novátorské, zásadní rozdíly ale aspoň zatím nevidím. 

Je fakt, že jsem ještě žádné Seiko neměl, tak nemám srovnání, třeba je tam nějaké skryté kouzlo. proto se asi ptám :)

Proč má Seiko takovou oblibu (třeba proti Citizen)? ... díky za váš pohled

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč ne? Co je na Citizen tak uzasnyho? Teda kromě toho, ze se líbí tobě :-)

To si nerozumíme, já neříkám, že tam něco je.... :) Mne překvapila ta obrovská obliba Seiko napříč modelovými řadami, proto se ptám zkušených

(u Citizen mluvím spíš o jednom konkrétním modelu, který mě vzal dost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta obliba je oprávněna, páč jsou to super kousky. V každé cenově kategorii je neco pro každého. Je to jednoduchý :-)

Jo, vůbec jsem nevěděl, že dělají něco v kategorii nad 20k :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizen Promaster NY0040 
Dnes dorazily z ebay, letitý kousek, zasloužily by servis (což nevím, jestli má smysl vzhledem k jejich hodnotě), ale i tak jsou super... 

post-67650-0-88818300-1557142533_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...